Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok 1-1,5 éves...

Gabszem kérdése:

Hogyan altatjátok 1-1,5 éves babáitokat?

Figyelt kérdés
Már többször írtam ebben a témában de olyan kevés választ kaptam, hogy kezdem azt hinni, hogy csak nálunk megy ez így. Kislányom 17 hónapos. kb. 2 hónappal ezelőttig csak kézben aludt el, de ez nem is volt gond mert hamar elaludt. De egy ideje már nem jó neki kézben. gondoltam akkor talán végre rászokik az egyedül elalvásra. simogatom a derekát, dúdolok mesélek neki de sokszor 1 óra mire elalszik, állandóan feláll, beszélget, forgolódik, kiveteti magát dajkálni, aztán visszakéredzkedik az ágyba, ha látja hogy nem vagyok ott elkezd sírni. egyszer csak elalszik. de addigra az idegeim kikészülnek sokszor... sokan mondják ,hogy csak beteszik a babát az ágyba, otthagyják beszélget kicsit és elalszik. Hát ez nekem olyan hihetetlen, vagy az én gyerekemmel van baj???
2013. júl. 3. 21:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Cicin altatom fotelben ülve vagy az ágyon fekve. Vagy a hátamon Manducában, legjobban valami ritmusos tevékenység közben alszik el, pl séta vagy kaszálás. Meg az autózás is jól beválik. :)


De ha túl sok a történés körülötte, akkor nem alszik el, hiába minden próbálkozás.

2013. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

mar elalszik maga, nem kellek hozza. Reszletesen leirom en hogy csinaltam, hatha segit: este ugyanaz a rituale. Alvas elotti idoben, kb. fel oraval elotte mar nincs futkosas, nincs bohockodas, ugralas. Nalunk ilyenkor van esti mese, vagy ha nincs kedve hozza, nyugodt jatek, kockazas, babazas, auto tologatas. Aztan kozosen elrakodunk, minden jatektol elbucsuzunk, jo ejszakat kivanunk. Ez foleg eleinte kellett, hogy megertse a jatekok is aludni mennek, nem fog kimaradni semmi jatekbol azzal, hogy aludni megy. Aztan fogmosas, bilizes, furdes, ha faradt akkor csak egy gyors zuhany, ha meg nincs teljesen lenyugodva egy kicsit jatszhat, de jatek utan ugyanugy bucsuzas. Meg a tukorkepetol is el szokott bucsuzni. Aztan feloltozik es elbucsuszik a szobatol, mert meg nalunk alszik. Megkapja a tejet megisssza, aztan elbucsuzunk apatol, kap joejt puszit, elhangzik az altatas elotti allando mondat: nalunk a jo ejszakat szep almokat. Aztan beteszem az ágyba, dudit kap. Innentol kezdve nincs kiszallas az ágyból bármi is van. En az ágya melle ulok. Barmit is csinal nem szolok hozza, ha mar tenyleg nagyon sir, akkor szoktam szoban megnyugtatni, de ilyen talan ketszer volt. Ha felall visszafektetem. Eleinte nagyon nehez volt, tovabb tartott amig elaludt, mint az elotte levo modszerrel, de most mar fel oran belul alszik, ennyi kell allitolag, hogy megnyugodjon es elaludjon egy gyerek, szoval szerintem ennel nem lesz sokkal jobb a helyzet. Ami fontos nalunk, hogy nem nezhetek ra, nem szolhatok hozza. Mar ha felall es en kezdek felallni, hogy visszategyem magatol visszafekszik. A babat amit kapott eleite olelgette, de mar az sem kell neki. Neha meg emlegeti, hogy fogjam meg a kezet, ilyenkor megsimizem de rovid ideig, aztan elveszem a kezem. Tegnap elaludt idegen helyen is ezzel a modszerrel, bar majd egy oraig tartott. Es mar ejjel sem kel fel, es a reggelek is sokkal nyugodtabbak, mert 6 es 8 kozott volt neki ilyen felalomban levo idoszaka, amikor csak a kezemet fogva volt hajlando aludni, de felkelni meg meg nem birt.

Csak ki kell tartani, volt egy kis nyafogas, de engem is meglepett, hogy talan 2 percig, es nem az a nagy lilulos siras, inkabb csak tiltakozas a valtozas ellen.

Nyugodtnak kell maradni es nem feladni. Sokszor probaltam mar en is ugyanezt, de sose birtam vegigcsinalni, mindig inkabb odaadtam a kezem, csak mar aludjon el.

2013. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszi hogy megírtad, nagyon rendes vagy. Hát nálunk is van fejlődés. Kb ugyanezt csinálom, ő megnézheti az M2-n a Maját meg a Lülüt, 8-ig, utána fürdés, öltözés, tejcsi. Utána elköszönünk Apától, már mondja magától, hogy csicsija babája. Adok neki egy puszit meg a maciját ,beteszem az ágyba és odaülök az ágya mellé. Én szoktam dudolászni neki, de szinte végig ugyanazt a dallamot, hogy monoton legyen, néha bedugom a kezem hozzá és megsimogatom a derekát, közben néha ölelgeti a macit ,néha eldobja. Neki is kell kb. fél óra hogy elaludjon, ennél gyorsabban még nem nagyon ment :)
2013. júl. 9. 13:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon orulok, hogy nalatok is van javulas, csak ha veletlen lennenek nehezebb napok, akkor nem szabad visszaterni a nembevalt modszerhez, mert nagyon konnyen visszaesnek. Nekem sajnos sikerult ebbe a hibaba esnem, csak azert hogy aznap gyorsabban elaludjon, de masnap meg rosszabb volt, aztan meg teljesen visszaszokott es elolrol kellett az egeszet kezdeni. Nekem a fel ora teljesen belefer, es pl. Most mar 10 perc alatt elaludt
2013. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!