Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben minden ok, de miért...

Napközben minden ok, de miért ordít az esti altatásnál?

Figyelt kérdés

1,5 hónapos a kicsi. Eddig tiszta káosz volt minden napunk. Egy fix pont volt, az esti fürdés, kajcsi és alvás. Ez 2 hete megfordult. Alakul a napirendünk, napközbe minden rendbe, de este a fürdetés után csak sír. Még enni sem hajlandó, pedig addigra már biztos megéhezik. Próbáltam korábban fürdetni, hátha fáradt, próbáltam később, hátha még nem álmos. Sehogy sem jó.

Ha leteszem álomba sírja magát egy fél óra alatt. Közbe én is bőgök vele. 3 napja csak bekapcsolom neki a porszívót este. Így megnyugszik...

Mit rontok el?


2013. júl. 15. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! emlékeim szerint a nagyobbik lányomat 4 hós koráig ringattam, altattam hasamon, cicin, járkálva, mei taiban, porszívóra, hajszárítóra, 4.hónaptól tudtam érdemben kiságyhoz szoktatni, a kisebbik még nincs 5hós de fentiek mindegyikét elkövettem már spékelve hintával és mégis nyafogva, kurjongatva, tiltakozva alszik el este 10kor. Vigaszul írom hogy a nagy a 4.hónaptól egész jó alvó lett, magától, egyedül, saját ágyban, 8hós korától 12órát zavartalanul alszik.

A kicsivel nem lesz ekkora szerencsém, de hidd el, az eleje túlélős, még semmit nem rontottál el, kicsi, simán lehet hogy estére agyilag fárad el annyira a napi élményektől, hogy csak nyűglődik. Szóval kitartás, be fog állni, főleg ha tartod az esti fix pontotokat!

2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet csak annyival rosszabb hogy nálunk napközben is el megy. pedig 3hós a kislányom. nekem úgy sikerül be altatnom hogy hasra teszem a kiságyba és ott ringatóm jó bele telik egy kis időbe kb 20-30perc de be alszik.
2013. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig 'ölbaba' volt. Mindenki hülyének nézett, hogy miért kellett 'felkapatni', de ezt igényelte. Napközben már nyugodt, kézben 5 perc alatt elalszik, de este nem használ.
2013. júl. 15. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Azzal a különbséggel, hogy nálunk 3 hónapos koráig szépen bealudt cicin (tudom, ez se volt ideális), de azóta csak akkor alszik ha már kifáradt a sírásban. Álmosan csak ficánkol, küzd az alvàs ellen. Borzasztó :( Nálunk a hajszárító jött be, de az is csak a megfelelő pillanatban. Kivagyok én is miatta,

szóval tanácsom nincs, csak lelki támogatást tudok adni :) Tényleg gyorsan változnak, lesz ez még így se :)

2013. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáltátok már mózesben altatni? Talán túl nagy neki a kiságy. Vagy hordozókendő, mei-tai, pólya, zenélő forgó, vagy valami világítós-zenélős altató?

Esetleg ez a módszer:

[link]

2013. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!