Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 honaposom ritkan alszik el...

4 honaposom ritkan alszik el egyedul. Elrontom?

Figyelt kérdés
Kb 10-bol egyszer sikerul egyedul elaludnia. Tobbsegeben szopizas kozben alszik el, meg a levegon, seta kozben. Ritkan az is elofordul, h tulfarad es akkor alombasirja magat, de ez szerencsere ritka. Nagyon rosszul csinalom? Menni fog neki az elalvas, ha mar nem lesz cici? Ez persze nem holnap lesz, de max 1 evesen...
2014. febr. 20. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem teszed azonnal az ágyába, amikor elalszik a cicin, akkor soha nem fog egyedül elaludni. Nem baj, ha nyöszörög vagy sír egy keveset. Ha álmos, akkor visszaalszik.
2014. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Majd kapsz itt hideget meleget is ahogy én is hasonló témában....Merthogy mi lesz ha majd több gyerek lesz blabla...Szerintem nem kell erre edzeni a gyereket, hogy mi lesz majd ha....Az enyém ringatva alszik el, máshogy nem max este cicin. Nem is érdekel nekünk jó így. Nem tudom, hány gyereked van, meg hogy szeretnéd nevelni a 4 hónapost, de úgy csináld ahogy nektek kényelmes és ahogy a gyerek igényli, szerintem ne hallgass senkire:-)
2014. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lcs ***** válasza:
nekem a lányom 3 hónapos koráig cicin aludt el, utána még 10 hónapos koráig kellett rásegítés - ott voltam a kiságya mellett, utána kezdtem megpróbálni rászokatni az egyedül alvásra, kb egy hónapba telt, mire sikerült.
2014. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lcs ***** válasza:
66%
ja, és válaszolva a kérdésedre, szerintem 4 hónaposan még egyáltalán törvényszerű egyedül elaludni, szerintem 100ból 1 gyerek van, akit leteszel cici után, és egyből alszik mint a kisangyal :)
2014. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lcs ***** válasza:
ja bocs, NEM törvényszerű :)
2014. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem mindkettő cicin aludt el babaként, aztán 1 éves korukra kinőtték. Egyedül elaludni a mai napig nem szeretnek, pedig a nagy már 4 éves, de azt hiszem, valahogy túlteszem magam ezen a rettenetes csapáson. :)
2014. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam 6 hónapos és az első 2-3 hónapban cicin aludt el. Utána rászoktattam,hogy beültem vele a hintaszékbe, elaludta karomban és beraktam a kiságyba és aludt. kb. 4 hónapos kora óta csak berakom a kiságyba bekapcsolom a zenélő kisfényt és alszik is mire az időzítője kikapcsol (10 perc) Na ő az 1000-ből 1. Engem állandóan szapultak hogy ne altassam a gyereket, meg hagyjam sírni, majd megtanul elaludni magától. szerintem ez nem így van. honnan tudná az a gyerek,hogy hogy kell elaludni,ha nem tanítjuk meg?! Jól csinálod, csak maradj következetes és próbáld gyakoroltatni,hogy néha ott hagyod - egyszer be fog jönni! és onnantól nincs megállás :)
2014. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás. Ajánlom! ;)


Egy baba teljesen másképp alszik (el), mint egy felnőtt. Az (el)alvás mikéntje nem a tanulástól függ, hanem a gyerek idegrendszerének az érettségétől. Persze meg lehet őt már "tanítani" most is elaludni, egyedül, de ez inkább rászoktatás lesz, nem észbeli tudatos folyamat. Nem megtanulni fogja, hanem muszájból alkalmazkodni hozzá. (Olyasmihez, ami a számára nem természetes egyébként.)

A legtöbb gyerek valamikor a kisgyermekkor vége felé válik biztosan képessé egyedül és gyorsan elaludni. Úgyhogy nem (akkor sem) teszel semmi rosszat vele, ha hagyod, hogy úgy működjön, ahogyan az a számára megvan írva. :)

2014. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ugy gondoltam ,en is irok egy ket sort , igaz meg nincs gyerekem .

Anyukam elmeselesbol , es az emlekeimbol , tudom h en nap kozben soha nem aludtam , meg akkor sem ha ott volt mellettem vagy dajkalgatott ,max akkor ha alomba sirtam magam , tizkor fekudtem es negykor mar keltettem ,soha nem aludtam el gyerkken amikor anyukammal lefekudtem aludni napkozbe ,ovadaba sem .

Ez mostanaig meg maradt , keson fekszem es koran kerlek . Kialszom magam mindig,soha nem vagyok almos .Es ugy erzem ,h a fel eletemet nem az alvas tolti ki , ha haza jovok munkabol ,nem az a elso h lefekudjek pihenni -eleg sok embert ismerek aki igy csinaja . Ja es tesom az ellentetem volt kiskoratol mostanaig .Szoval szerintem a kicsi ha felno ,egy ilyen kicsi aktivos emberke lesz :)

2014. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!