Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos baba alvási idejéne...

10 hónapos baba alvási idejének hosszabbítására van ötletetek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, és eddig egy éjszakát nem aludt végig. Van hogy éjjel 4-5x felébred, és nagyon nehezen altatom vissza, mindemellet hajnali 4-5 körül végleg felkel. Alig alszik, és ezt nappal se pótolja. Így este már olyan hisztis, hogy sírva fürdetem.

Tudtok valami ötletet adni, hogy tovább aludjon?



2014. márc. 25. 06:12
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
hát nagyon sokat kéne levegőre vinni pl., meg mondhatunk sok nagyon okos dolgot, de ez olyan kevés alvásnak tűnik nekem, hogy én már nem próbálkoznék semmivel, elvinném orvoshoz, alvásvizsgálatra. 1-2 éjjelt kell bentmaradnotok csak, nem vész...
2014. márc. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom 15 hónapos koráig katasztrófális alvó volt éjszaka, de ő legalább napközben szépen aludt. Jobb éjjeleken "csak" 8-10 alkalommal kelt, fogzáskor akár 15-20 szor is. Kimerültek voltunk, fáradtak, idegbetegek, én is már az alvásvizsgálaton gondolkodtam, azt hittem nem lehet normális ez. Nem is volt, de nálunk másban rejlett a probléma. 11 hónaposan leszokott/leszoktattuk a cumiról, ezidőtájt, ha ébredt, akkor cumisüvegben pár korty vizet kapott, megnyugodott, tovább aludt. Majd ezek az ébredések elkezdtek sűrűsödni, cumisüveg be, alszik tovább. HA nem kapott üveget, nem is volt addig hajlandó visszaaludni. 15 hónapos volt, amikor gondoltunk egyet, és elvettük tőle a cumisüveget, végleg. Onnantól mindent pohárból kapott. Nem is tetszett neki, hogy éjszaka is abból kínáltuk, nem is kellett neki, aludt is inkább vissza, minimális sirdogálás után. Aznap éjszaka még kétszer kelt, következő éjszaka is kétszer, harmadik éjszakától pedig átaludta végre. El se akartuk hinni. Szopizni már 7 hónapos korától nem szopizott éjszaka, akkor kezdődtek amúgy a pokoli éjszakák, cumival, cumisüveggel való variálások, addig is kelt 3-4 alkalommal, de annyira megkavarodott szegénykém, hogy cumizavaros lett. Nálunk ez segített. Nálatok is valamilyen rossz szokásban kellene először keresni a probléma forrását. Nem e éhes, evett eleget, nem fáj valamije, stbstb. Ha van, és kiiktatjátok, hátha jobb lesz. Ha mégsem, jöhet az alvásvizsgálat.
2014. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ilyen jutott még eszembe, hogy ha felkel, ne kapcsolj villanyt, ne beszélj hozzá, ne játssz vele, vedd ki nyugtasd meg, tedd vissza, és ezt mindannyiszor, míg vissza nem alszik. Lesz pár durva éjszakátok, de ez tuti mindenkinél célt ér. Mi mindkét lányunkat így tanítottuk meg elaludni, mindkettőél 3 nap volt, mondjuk ő hajlandóságot is mutattak, nem ordítottak mint a sakál ha leraktam őket, csak egy kicsi nyöszörgés volt, és ennyi. De nálunk ez visszaaltatásnál is működik. Kitartást, sok szerencsét :)
2014. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk nem a sok kelés a probléma,hanem,h keveset alszik,mint a tied is,a miénk egyben,de keveset és nincs az az Isten,h vissza lehessen altatni már,ha reggel felkel..pedig olyan 2-3 órával kevesebbet alszik így,mint kéne,nappal is rövidet alszik és ha ennyi lenne az alvás igénye oké,nagy nehezen elfogadtam volna,de nem,mert fáradt,nyűgös,látszik,h álmos még,kéne neki az a hiányzó pár óra alvás.Te babád is álmos,vagy neki ennyi az igénye?Mikor fekteted este,h ilyen korán kel?Én mostanában jutottam el oda,h kipróbáltam a homeós cuccokat,eddig úgy néz ki,bejön,sokat javult,lekopogom..vettem neki citromfű és rooibos teát is,meg levendula illó olajat párologtatok alváskor neki,van fehér zaj is,így külső zajok kevésbé zavarják.Sok sikert!
2014. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!