Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek szopi közben aludt el...

Akinek szopi közben aludt el a babája, annak később milyen altatási módszer vált be?

Figyelt kérdés
Hogyan ment az átállás? Mennyi ideig tartott,amíg megszokta? Mennyi idős volt a pici?

2014. ápr. 26. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy,és semmi sem vált be!

16 honapos és még mindig cicin alszik el,máshogy képtelen.

Remélem kapsz hasznos válaszokat,mert ez engem is erdekelne!

2014. ápr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb 6 hónapos koráig éjjel-nappal csak a mellemen tudott elaludni a lányom.

Akkor untam ezt meg és egy este próbaképp a szoptatás után még mielőtt elaludt, betettem a kiságyába.

Előtte is voltak próbálkozásaim, de csak sírt, forgolódott, akkor viszont elaludt. Onnantól kezdve sosem a szoptatást használtam altatóként.

Nem mondom, hogy mindig 1 perc alatt elaludt, ott kellett mellette lenni, betenni a kezem hozzá, néha visszanyomni, ha fel akart kelni/ülni/állni, ha nagyon sírt, kivenni megvigasztalni, majd visszafektetni.

Kb. 13-14 hónapos koráig ott kellett mellette feküdnöm míg elaludt (egymás mellett van az ágyunk). Most 17 hónapos, már elég, ha csak a szobában vagyok, de ha nagyon fáradt már az sem érdekli, ha lefektetés után rögtön kimegyek, elalszik. Bár a biztonság kedvéért mindig megvárom míg elalszik, hogy ne álljon engem keresve karattyolni.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 9 hónapos korától már nem tudom szoptatni, altatás szempontjából így nyilván könnyebb volt a dolgom, hisz nem volt cici amit keressen.

2014. ápr. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kiki01 ***** válasza:
A lányomat 15 hós korában választottam el, onnantól kezdve csak ráfeküldt a mellemre és ott aludt el, sokszor még hamarabb is mint a cicin. Ez jó ideig kizárólagos altatási módszer volt, de aztán ahogy megszületett a kistesó ez kivitelezhetetlenné vált, és mostmár az is elég neki hogy egyszerűen mellette ülök vagy fekszek. Most kapott saját ágyat (26 hós), hát, nem mondom hogy ez megkönnyítette a helyzetemet, a leesésgátló miatt elég nehéz a kistesóval együtt odakucorodni. De ha a kicsi hamar elalszik akkor semmi baj nincs, csak odaülök mellé, kicsit símogatom a hátát és hamar elalszik.
2014. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!