Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítséget kérnék 10 hós baba...

Jázikaaa kérdése:

Segítséget kérnék 10 hós baba alvásával kapcsolatban. Valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Sosem volt jó alvó de most már nagyon elfáradtam. Éjjel nagyon gyakran ébred. Az elalvással nincs gond. Tejcsi és 5 perc múlva alszik.mindig ugyanakkor .Viszont már 1 előtt felvan. Aztán fél óránként, óránként. Tea és alszik, de fél óra és ismét felvan. Sírdogál még be nem megyek. Ez megy reggelig. Tesó sem nagyon tud aludni tőle. Sokmindent próbáltam már pl kevesebb ruha, több ruha, takaró, hálózsák, több étel stb de semmi. Homeos bogyók egyebek. Semmi nem segít. Hallottam a mesélő hold illó olajrol. Valaki próbálta már? Vagy valakinek ötlete? Bármit szívesen fogadok. Köszönöm

2014. jún. 3. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a fiúnk 6 hónapos koráig átaludta az éjszakát aztán vmi változás történt.Kb 16 hónapos koráig szenvedtünk vele szinte minden éjjel.Aztán rájöttünk h utálja a kiságyat.Vettünk neki egy gyerekheverőt, odatoltuk az ágyunk mellé és azóta alszik.Most 20 hónapos.Előfordul még néha h vannak rosszabb éjszakák de nagyon ritka.Nálunk ez vált be.
2014. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sziszi1118 ***** válasza:

Szia! Nekem 19 hónapos a kislányom és kb. 10.éjszaka,hogy a saját ágyában alszik el,eddig kézben sétálgatva aludt csak el. Az éjszakát még egyszer sem aludta át,de erről nem is álmodozom. Ha pl.3-szor ébredne boldog lennék,de ő kb. 8-szor ébred(víz+cumi aztán alszik,a víz miatt éjjel min.1-szer pele ka csere). Leírom én miket próbáltam,hátha neked beválik valamelyik:

1. Pokróc és hálózsák helyett rendes paplant kapott,amit átölel mikor alszik-szerintem ez az egy segített egy keveset.

2. Fogzásra Osanit golyók.

3. Pediakid alvás segítő szirup.

4. Citromfű tea délutántól adagolva.

5. Átköltöztünk másik szobába,másfelé fordítottuk az ágyát. (Egyébként 1 éves korától másfél éves koráig kb. éjféltől reggelig köztünk aludt).

6. Kevesebb vacsora ill. több vacsora.

7. Napközben többet voltunk kint.

8. Szereltettünk külső redőnyt,hogy sötétebb legyen.

2014. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sziszi1118 ***** válasza:

Elfelejtettem:az ismerősünknek is az ágycsere oldotta meg a problémát. Mi is még ezt szetetnénk kipróbálni,csak még várunk egy keveset,mert úgy alszik el,hogy felül aztán dől jobbra balra és éjjel is ezt csinálja.

Nektek ha nyugodtabban fekszik,akkor hamarosan ti is válthattok.

2014. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sok mindent próbáltunk, de nem jöttünk rá mi az ok. Eleinte 3-4x kelt, evett vagy ivott és elaludt. Hajnalban már éren volt. Később már csak 2x kelt, de még ivott, vagy evett. Aztán már elaludt ivás, evés nélkül, mert elég volt, ha megsimogattam. 14 hónaposan átaludta az éjszakát. Csak úgy. Ma sem tudom az okokat, pedig figyeltem. Nálam csak az idő segített. Ma már csak akkor ébred, ha pisis vagy, ha ritkán fázik, de akkor is csak egy pillanatra. Szóval
2014. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bocsánat az offér mi is 10 hósak vagyunk és én is születése óta amit lehetett kipróbáltam már de semmi nem vált be, kedves második nagyon elszomorodtam amit olvastam mert már én is borzasztóan ki vagyok de gondolom tudod milyen ez illetve kérdező és most már kezdek letenni arról hogy van erre megoldás :'( na de majd ha iskolás lesz......
2014. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Először is nagyon köszönöm hogy írtok. Megpróbálok pár dolgot még amit írtatok. Habár el vagyok keseredve mert ami a nagy 5 évesemnél bevált az itt fuccsba ment. Neki a nurofen csodákat tett a kicsinek semmi hatás, osanittal ugyanez, citromfű szintén, a nagyom ha túl van pörögve a mai napig használ a citromfu, a kicsinek semmi. Vida Ági javaslatára sedatif PC t is próbáltam habár occkodtam tőle de semmi hatás. Most megpróbálom másik szobába tenni hálózsák nélkül. Hátha.... bárkinek bármilyen ötletete van még kérem írjon
2014. jún. 4. 10:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Még valami. A pediakid szirupot honnan vetted meg? Jó volt valamennyire?
2014. jún. 4. 10:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos koráig kelt éjszaka 7-8 szor, az egyik nap beteg lett és éjszakára befeküdtem az ágya mellé a földre egy szivacsra h szemmel tartsam. Ez kb: 3-4 nap volt, amikor felébredt sírni kezdett látta h ott fekszem és lerakta a fejét és aludt tovább. Amikor visszaköltöztem a hálószobába megdöbbenésemre az éjszakát végigaludta. Most 17 hónapos és csak akkor sír fel ha nem találja a cumiját. Gondolom nála ez egy szeparációs szorongás lehetett.
2014. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sziszi1118 ***** válasza:
A pediakid szirup nekünk nem használt. Az első adag után aludt 6 órát egyben,de aztán semmi hatás. Ez lehetett véletlen,mert azért 1-2 hasonló volt már. A doktornő más cseppeket ajánlott,de a patikában azt mondták az már nem létezik és ez van helyette. Még 2 hétig sem használtuk,mert betegség miatt kihagytam és aztán nem is folytattam. Doktornő egyébként megnézte a hatóanyagokat és legyintett egyet - nem csodálkozott,hogy nem segített. Viszont semmi durvábbat nem akartam használni,inkább várok hogy javuljon a helyzet magától. A kézben altatásról is egyik napról a másikra szokott le. Több szülőtől hallottam, hogy 2 éves korig volt rossz alvó a gyereke. Nekünk addig már nincs olyan sok,nektek pedig remélem nem tart olyan sokáig...
2014. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sziszi1118 ***** válasza:
Egyébként Szlovákiában élek és itt vettem a Pediakid szirupot.
2014. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!