Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan aki sikerrel leszokt...

Hencsi55 kérdése:

Van olyan aki sikerrel leszoktatta babáját az éjszakai kelésről? Milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7hónapos, éjszaka többször kel, minimum 5x és csak szopival alszik vissza, ha nem kapja meg sír. Nem segít sem simogatás, se semmi más.

2014. szept. 30. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

adhatok egy jó tanácsot? NE MÁS MONDJA MEG, HOGY CSINÁLD, csináld úgy, AHOGY NEKED MEG A BABÁNAK JÓ.


te vagy huszonnégy órát a gyerekkel, lehet, hogy a nagyi szerint - aki hagyta üvölteni a kicsit a kiságyban - de ő neki még a kórházban is 3 óránként adták ki a gyerekét, aki lehetséges szájpenészes is volt a közös cumisüveg miatt, és a nagyi a sajgó cicijét fertőtlenítős vízzel mosogatta etetés előtt - és ki is sebesedett neki ... és ráfogta, mert sokat szívja a gyerek a mellét, azért - szóval a nagyi, aki kapta a sok rossz tanácsot, de sosem ismerné be, hogy rossz tanácsokra rosszul bánt a kisbabájával - hisz ezzel mi anyák sose szeretnénk szembesülni - szóval neked ilyen tanácsot ad.pedig már idejétmúlt tanácsok.


aludjon cicin, a legkönnyebb. én sose éjszakázom a gyerekkel. 17 hónapos, éjjel is szokott szopizni (talán egyszer mindig felébred, mostanában hogy fogzik kétszer is előfordul, de nagyon gyorsan visszaalszik) de nekem még olyan nem volt, hogy órákat virrasztottam volna vele ébren. nem volt sírás én se, ő sem sírtunk.


a legjobb a cicin "szedálás" :)


úgy csináld, ahogy neked a legjobb, és ahogy a babának a legkíméletesebb :)

2014. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Már belenyugodtam, hogy ez így lesz egy ideig és azóta már javult is a helyzet. Már volt, hogy 6órát is aludt :)
2014. okt. 6. 08:22
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok; mint te. 6;5 hónapos soha nem aludta át az éjszakát. Minimum 5-ször kel. Éjjel még 2 szer eszik tápszert A helyzetet rontja, hogy 8;5 kg, pedig nem tömöm; ahogyan sokan hiszik. indent kipróbáltam már; semmi sem segített. Olyanok adnak tanácsöt, akinek sokat alszik a babák; éjjel is. Kezdek kicsit depressziós lenni, mert mindenki azt sugallja, az én hibám. Hasfájós volt, aztán meg a foga miatt, de Nem tudom már mit kéne tennem. Nappal is csak 30 perceket tud aludni egyhuzamban. Este amikor kel nyűgös, sír sokszor fel sem ébred rendesen, csak szenved
2014. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia.Utolso nagyon jol irta...en is ebbe a csonakba evezek.Feleves a kislanyom legalabb 10szer kelek ejjel,tapszeres.Nappal sem tudok pihenni,allandoan jatszani kell vele.Majd osszeesek a faradsagtol.Jah nekem is mondjak hogy tul etetem meg hasonlok mert 7kg a kicsi.Amugy nehallgas masokra.
2014. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én még mindig a csodára várok. Nekem is mindenki azt mondta, hogy idővel jobb lesz. Majd elhagyja a cicit magától és alszik majd rendesen. Nah, ebből semmi sem lett. 21 hónapos most. Éjjel 5-6x ébred, cicizik és ha jó éjszakája van alszik tovább, ha nem, akkor fent van 1-2 órát.

Segítségem semmi. Nehezen bírom, de valahogy már megszoktam.

Kitartást nektek is!!

2014. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Gabi86 ***** válasza:
Elöször is szerintem se hagyd sírni,mert ezzel csak azt tanítod neki hogy nem szàmíthat rád,ha baj van.egy kicsi baba/gyerek mind okkal sír/kel.lehet mozgásfejlődése zavarja,idegrencer is érik folyamatosan vagy a foga,azt tudod orvosolni,kend neki a fogát vmivel nekünk az osa és a gengigél baby vált be.felváltva kennegetem neki.de éhes is lehet vagy csak a közelségedre vagyik vagy szomjas,arra is jó a cici hogy pár kortyot igyon aztán alszik tovább.amúgy a teáztatásra is rá tud szokni a baba.mindent jól csinálsz hidd el nekem.ez most egy ilyen időszak ki kell bírnod,érte,mert ő a legnagyobb kincs(mindeninek a sajátja) a világon és ne hallgass senkire.ja meg a kicsi belső hangodra,amit sajnos ez a gonosz külvilág zaja elnyom,de ott van benned.kitártás lesznek jobb és rosszabb pillanatok és hidd el az éretségi bálra nem a te ciciden lógva fog menni.16hós a lányom volt hogy már átaludta az éjszakát,de volt olyan is hogy 10x kelt.
2014. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen,kezdek belenyugodni és megszokni, hogy ez most ilyen időszak, azóta sokkal jobbak a napjaink. Szerintem érezte a kicsi is a feszültséget és annál rosszabb volt.

Ha valaki említi a dolgot és kezdi a "jótanácsokat", azt mondom,hogy nekünk így jó. És tényleg így jó, vannak napok mikor már csak 3x ébred, van,hogy cici se kell neki, forgolódik és visszaalszik egyedül. Igaz, most a fogacskák is pihennek. Együtt alszunk a nagyágyban, ahol van hely forgolódni, így nem ébred arra se,hogy bekoppan a feje a kiságyba. Szóval, nehéz és nekem is sokáig tartott, hogy belenyugodjak a helyzetbe, mivel a környezetemben csak jó alvó babák vannak. De az is segített,hogy ennyien írtatok,hogy más is küztd ezzel a problémával. Köszi nektek! azoknak az anyukáknak akik még mindig tanácstalanok, tényleg kitartás és keressetek vmi olyat a piciben, amiért meg pont ti vagytok a szerencsések. Az én kicsi fiam pl. még nem volt beteg, ügyes: 2hetesen már emelte a fejét, 5hónaposan kúszott, 7hónaposan felállt és már oldalazva halad, mosolygós, barátságos, senkitől nem fél.

A héten gépek zúgnak a ház előtt, kavicsot lapátolnak, zörögnek, azóta 2,5órákat alszik délelőtt és délután is 1,5 órát, azóta jobbak az éjszakák is :)

2014. okt. 10. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!