Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves kislányom csak szoptatv...

1 éves kislányom csak szoptatva alszik el. Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ebben a korban ez nem furcsa,de ha zavar,akkor próbáld meg,hogy melléfekszel,cumi a szájába,és hagyd,hogy hozzádbújjon
2016. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Altassa apa, tőle nem fogja kérni. De szerintem sem baj ez 1 évesen.
2016. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Semmi gond nincs ezzel.
2016. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
én átszoktattam cumira...nagyon megkönnyítette az életünk.
2016. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 1,5 éves és szintúgy...

Nem tudom én sem a megoldást...

Nappal már előfordult, hogy levegőn vagy cumival, vagy apával zenehallgatas kozben elaludt, amikor nem voltam ott, de este es ejjel is csak ugy tud elaludni, ha szopizik...

Probaltam cumival, eleinte tetszett neki hogy cici us meg cumi is, abban remenykedtem, hogy rajon, hogy a cumibol jobban jon...

De miota egyszer apa probalta cumiztatni, azota elutasitja a cumit....

Jatekcumit 6 honapos kora ota nem hasznal.

Szoval ha lesz vmi praktikad, vagy bevalt otleted, ird ide! :)

2016. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma éjjel mondtam neki, "nincs szopi". Persze sírt, óbégatott, a vizet, plüssállatot eldobálta, de aztán fél óra után lefeküdt, elaludt. Elég drasztikus, de már csak szokásból akar szopizni, mással szopi nélkül is vissza tud aludni.
2016. febr. 21. 07:33
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Megkérdezhetem miért baj,hogy cicizve alszik el?
2016. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Főleg az éjszakai kelések miatt nagyon fárasztó, hogy ha felriad valamire, elég sűrűn, csak úgy alszik vissza, ha szoptatom. Most 15 hónapos egyébként.
2016. febr. 21. 08:17
 9/10 anonim ***** válasza:

na ugyanez a helyzet nálunk is :) nekem már kevesebb van most (bár múlt héten elkapott mindenki hányós hasmenéses vírust így rá is adott egy kalappal) karamalztól még mindig van 1-2 csepp neki :)

mi azt próbáltuk Férjemmel, hogy Férjem (mivel engem meglát csak tej kell :D) langyos tejet ad neki és utána én etetem...hol iszik Férjemmel, hol nem....ezt szeretném 1-2 hónapig, és reméljük kiváltja a pohárka tej....nem akarom tápszerezni.....bár el se fogadná, mert votl egy reklámtermékes milupa (1 éves kortól) és oylan arcot vágott rá:D

2016. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igazából már ennie sem kellene éjjel, alapvetően 1,5 év körül már nincs szükségük éjjel a tápszerre, este 18.00 körül megvacsoráztatod, utána lefekvés előtt adhatsz neki egy pohár tejet vagy tejitalt, és ha innentől kezdve kel éjjel, az valószínű egyéb okból ered (fogzás, anya hiány, szeparáció) és az, hogy igényli visszaalváshoz a cicit vagy a cumisüvegből a tejet/tápszert, az már mind csak megszokás.

Hogy ezt kizárd, próbáld meg hogy üvegből vizet adsz neki, vagy pohárból inni, hidd el rögtön nem lesz olyan érdekes hogy felébredjen éjjel.. :) a visszaaltatáshoz meg hát türelem kell tudom, nekem sem ment csettintésre hogy leszokjon az éjjeli ciciről...kitartás, ágy mellett görnyedés, de megéri, mert utána elkezdi átaludni az éjszakákat, onnantól hogy megszokja hogy a visszaalvás nem társas tevékenység :)

2016. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!