Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire biztonságosak a...

Mennyire biztonságosak a kenguruk? Melyik/milyen a jó kenguru? Beletennétek a babát egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most találtam a Brendon oldalán két kengurut 5-6ezer forintért.Mi a véleményetek róla? Nem szeretnék 20ezer körül venni mert csak párszor mennénk le,esetleg sétálni vagy boltba vagy a védőnénihez. S a házban 6lépcsőfok van,nehéz nagyon levinni egyedül a babakocsit azért gondoltam vennénk egyet.Védőnéni azt mndta hogy jó jó,de majd egy hónap mulva(ha négy hós lesz) akkor lesz elég izmos hozzá.

Egyébként mikor lehet ülős babakocsiba tenni a babát? Vagy legalább nem mózesbe? [link] Ez az egyik.

Másik: [link]

A második jobban tetszik,de melyik a jobb?


2010. júl. 14. 12:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

[link]

anyira gáz ez a cikk,már a hátihordő sem jó :-(((((((((((((

előző

2010. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Itt megoszlanak a vélemények.Vajon a westendben lévő Brendonban is lehet próbálni/ill lehet-e kapni?? Ez a mei tai csoda mennyibe kerül? S az felpróbálható valahol? Egyébként én kb 20percre használnám kb hogy tudjunk sétálni.

Majd este elolvasom azt a mei tais oldalt.Hordozókendő nekem sajna nem szimpi,meg drága is.De ha valakinek van és csinálna róla egy szabásmintát azt megköszönném.Keresztanyum varrónő ugyhogy meg tudná csinálni!Szerintem 15-20ezerért nagyon sok.

2010. júl. 14. 15:35
 13/30 anonim ***** válasza:

Mei-tai is vagy 12 ezer:-((((

ugyanúgy egy darab rongy

2010. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kendőt én varrtam magamnak,dupla széles anyagot hosszában elvágsz,és a rövidebb oldalán összevarrod.

Ezen az oldalon sokféle hordozó szabásmintáját megtalálod-a mei-tait is.-

[link]

2010. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel bármelyik ruha is csak egy darab rongy.:)))
2010. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Mtaiban, kendőben háton is lehet hordozni, sőt: 6-7 kiló fölött háton AJÁNLOTT.


A Teszvesz tele van jó minőségű mei taival, és még olcsóbb is, mint a brendonos kenguru. [link] Gremese, Tündérputtyony, Bora, ezeket a "márkákat" mind bizton meg lehet venni. A fejet is megtámasztja, nem lóg benne.


A hordozókendőnek nem a szabásmintája, hanem az anyaga lényeges, azon nem érdemes spórolni. UIgynez igaz a mei taira is. Egy otthon, nem megfelelően varrott mei tai olcsó lehet ugyan, de 20 perc múlva leszakad a vállad-derekad. Egy sávolyszövésű vászonból varrott, többétegű, megfelelően kipárnázott mei tai azonban nagyon kényelmes viselet, és 30 mp alatt fel lehetkötni a babát.


A miénk használat közben:

[link]

[link]

[link]


Jó link: [link]


Videó a felkötésről:

[link]


Mei tai varrása: [link]

2010. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak egy darab rongy, de jó anyagból való és jól van megvarrva. :-)


Nagy volt a kísértés, hogy vegyek egy kengurut. Használtan már 3000 Ft-ért lehet venni a Vaterán szinte újat. De miután végigböngésztem a fórumokat, az anyukák tapasztalatait (volt, aki többéves kenguruzás és derék/váll-leszakadás után tért át a mei taira) megért bennem a felismerés, hogy az olcsó és divatos nem feltétlenül jó. Egy kenguruval árthatnék a babámnak, és nekem se lenne kényelmes. Így kötöttem ki a mei tai-nál. Nem is került, csak a duplájába, mint egy olcsó vaterás kenguru. Hát nem megérdemel ennyit a babám? Majd ennyivel kevesebbet költök magamra.


Addig ne szóljátok le, amíg nem próbáltátok.

2010. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Új kenurut vettem 6 ezerért, a fam 10
2010. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

előző

szóval 10 éves, ővele is kenguruztunk, semmi hátrányát nem látom, sőt akkor még jó volt.

Aki akar kendőzzön, mei-tai-zon, én kenguruztam és leírtam a véleményemet.

És igen több babárt láttam össze-vissza görníyedve kenguruban

2010. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ha kenguruban láttál összegörnyedt babát,miért szidod a kendőt?!!
2010. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!