Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet büdös 6 hónapos...

Mitől lehet büdös 6 hónapos kisbabám füle?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy talán a fülzsírt feloldja egy kicsit a fürdővíz... De lehetetlen már úgy fürdetni, hogy ne érje víz, annyit forgolódik. Meg pl. babaúszáson is mehet a fülbe víz, azt sem tiltják a babáknak. (mondjuk mi nem járunk...) Fájni nem fáj neki, úh remélem nem középfülgyulladás. Ilyen már vagy 1 hónapja, néha fürdés után szoktam érezni, olyan állott "felmosórongy" szaga van.
2010. júl. 22. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van fülbevalója?
2010. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kisfiú, nincs fülbevalója :))
2010. júl. 22. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet sok a fülzsír benne.Ha meg nem,akkor érdemes megnézetni nehogy valami fertőzés legyen.
2010. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És ha paraffin olajat csepegtetsz bele? Nameg lehet, hogy mögötte van kis lerakódás. De egyébként tényleg nem árt egy fülészet.
2010. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olajos vattával töröld meg a füle mögött, hajtsd le(ki) a fülét teljesen, mert az apró redőkben a fül alsó részén hihetetlen mennyiségű kosz tud felgyűlni.
2010. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a helyzet nálunk is, az én 1 éves kislányom füléből is jön ritkán az az "állott felmosórongy" szag, ahogyan találóan megfogalmaztad! :-D

Eleinte azt hittem, hogy talán bukizott (sajnos refluxos, most van múlóban a dolog), és hogy esetleg a bukis kezét/újját dugta a fülébe, attól lett a fülecskéje ilyen büdös.

De aztán alapos megfigyelés után rá kellett jönnöm, hogy más forrása lehet a szagnak... de hogy mi??? A jó ég tudja. Épp a napokban határoztam el, hogy megemlítem az orvosunknak, de ő most épp szabin van.

Viszont az tény és való, hogy eléggé sok zsír termelődik a fülében.

Remélem, nem gyulladás.


Kedves Kérdező, ha esetleg megtudsz valamit ezzel kapcsolatban, visszaszólnál?


Köszi!


np

2010. júl. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Én ezt a szagot bukás szagnak szoktam nevezni, mert engem arra emlékeztet.

np

2010. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is volt ilyen, megmutattam a gyerekdokinak (persze ő nem érezte a szagot, pedig nagyon büdi volt) és nem látott a fülében semmit.

Azt mondta, hogy valószínűleg víz mehetett bele és attól lehet.

Pár hét múlva elmúlt a büdi szag, vagyis most már csak a fültisztítón érzem, amikor hetente 1x kitisztítom a fülét.

Nálunk csak az egyik füle büdös, de azt akkor is éreztem, amikor közel hajoltam hozzá pl. puszit adni.

2010. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszhoz hasonlóan, én is inkább csak a bal fülét érzem büdinek, mintha abban több lenne a zsír is...

Én csak hetente egyszer tisztítom biztonsági fülpiszkával, de minden fürdés után kitörlöm a kagylót meg a fül mögötti redőt is egy textilpelus sarkával, ne maradjon vizes. Majd rákérdezek a dokinál és megírom mit mondott!

2010. júl. 23. 10:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,ha még olvasod...mi lett a babád fülecskéjével? Én ma éreztem az 1 évesemnél,és kicsit megrémisztett,mert nekem 2 éves koromig 79x szúrták a fülemet,végül koponyacsont lékeléssel meg is műtötték.. :( Nem fáj neki,nem sír,csak fürcsi után éreztem...
2010. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!