Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban szinte mindennél...

Valóban szinte mindennél fontosabb a köldökzsinórvér?

Figyelt kérdés

Meglehetősen trendi dologról van szó, én személy szerint a magyar egészségügy állapota miatt nem hiszek a dologban és nekünk nem tellett rá. Mikor a babánkat vártuk sógornőmék egy vacsora alkalmával lenézően nyilatkoztat arról, h elvesszük a lehetőséget a gyerektől. Meg kellett venni a babakocsit, ágyat, pelenkázót, ruhákat.....nem sorolom, tudjátok. Plusz hozzájött a költségekhez az új ház, illeték és a beköltözés költségei.

Most h az említett rokonék várják a gyereket, nekik az első dolog ennek intézése volt. A szülőknél laknak, elköltözni nincs pénzük és amúgy tőlünk akartak mindent kunyizni, mert egy babakocsira végképp nem telik.

Aláírom, aki megteheti az tegye, ha lát benne rációt, de aki nem teheti az miért? Valóban a "gyerekedtől veszed el a lehetőséget"? Tényleg nem provokálni akarok! Esetleg írna olyan is akinek segített már?


2010. aug. 4. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Èn név vettettem le, nem tároltatom. Felhasználni sem tudják még, ahhoz is japánba kell utazni ha azzal kéne gyógyítattni a gyereket ne neadj isten, de még ott sem képesek csodákra, csak pici javulásra meggyógyítani nem tudnak vele, és hiába van levéve az őssejtekből ha nincs pénz orvosra utazáSra hogy külföldön gyógyítsák!Jó pár évtized évszázad kell hozzá hogy pl. Új vesét szivet májat stb. Tudjanak előállítani az őssejtekből hogy azt beültessék stb. Láttam erről egy

műsort. Én nem vetettem le mert nem hiszem hogy ha kéne tudnának vele valahol is mit kezdeni.

2010. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Orvos vagyok, 7 hónapos a kisányom. És NEM vetettük le a vért. Ennek oka: a László Kórházban (ahol a hematológiai betegségek miatt a legtöbb őssejtátültetés történik) volt egy előadás (amit nyilván egyik sejtbank sem propagál), ahol az hangzott el, hogy a legtöbb megbetegedésre nem használható, idáig a felhasználtság olyan minimális, hogy többet használunk a gyereknek, ha egy minőségi autós ülést veszünk neki, ezzel sokkal jobban fokozzuk a későbbiekre való "biztonságát", mint a köldökzsinór vérrel.

Én sem provokálni akarok, kérdeztél, elmondtam. (egy hasonló válasz miatt lettem 100%-ból annyi, amennyi...)

2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok ezzel.

Nincs kézzelfogahtó bizonyíték arra, hogy az őssejt csodákra képes. Több 100ezer forintot elkérnek, és mit tud a mai orvostudomány vele kezdeni? Szinte semmit.

Arra nagyon okosan rájöttek, hogy az ős-sejtek bárminemű sejté át tudnak alakulni, csak évtizedek óta nem tudják hogy hogyan és ezt hogyan lehet egy emberi szervezetben kiaknázni legyen az gyerek vagy felnőtt. Addig nem érdekel a dolog. Fordítva már érdekesebb lenne, ha publikációk tömkelege lenne, hogy itt is mennyit segített meg ott is. A szenzáció megvan, hogy "ős-sejtet mindenkinek!" de hogy minek??!

2010. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

amiket írtatok, az kb az ami nekem megfordult a fejemben....

a mi kis családi közjátékunktól eltekintve sok családot láttam, aki befizette a már-már nagyon "kedvezményes" díjat és ezeknek a családoknak a többsége a középréteg, akinek bizony manapság elég nehéz.....

Pl hallottam olyan érvet, h milyen jó, mert végtagot is tudnak növeszteni, de hol? mikor? manapság jóval elérhetőbb áron kínálják ezeket a szolgáltatásokat, mint mondjuk 2 éve. Biztos vagyok benne h minden szép és jó elhangzik egy ilyen előadáson, de vajon évek múlva hol lesznek ezek a cégek?

2010. aug. 4. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mire szánja és mennyi pénzt.

Mi levetettük mindhárom gyereknek, de futja is rá, tehát nem volt kérdés. Én azt fgalmaztam meg magamnak, hogy sose bocsátanám meg magamnak, ha később (tudom, még nem áll ott a tudomány) kéne, de nincs...

Ezért én levetettem.

Akinek meg nincs pénze rá, az mérlegel, hogy mennyire akarja, mit tart fontosnak és mit nem...

Szerintem.

2010. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megtehetted és neked fontos volt, tisztelem a döntésed!....de aki azon kesereg h nincs pénze alap dolgokra, az miért teszi?
2010. aug. 4. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Iden tavasszal egyik ismerosomnek a ferje leukemiaban halt meg. Maga utan hagyott egy 3 eves kislanyt es egy 6 honapos pocaklakot. Ezek utan az ozvegy anyukanak nem is kerdeses, hogy levetesse-e a koldokzsinorvert.
2010. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ez nagyon szomorú, az anyát teljesen megértem, gondolom úgy érezte muszáj valamit tennie........

ma is olvastam egy rákos kislány anyukájának az írását, szinte könyörögnek h segítsenek nekik.....borzalom, ott az őssejt kezelés nyújtana megoldást, ami rettenetes összeg....jó-jó, h tárolják a sajátját, de a több 10 milliós kezelésekre hogy van pénz? őssejt meg adható, én úgy tudom....

Tényleg nem akarok bántani senkit a véleményemmel, de nekem ez kicsit olyan utópisztikus.....h a távoli jövőben majd lesz talán valami. Úgy érzem hogy dobnak egy csontot az embereknek, kecsegtetik őket és közben a valódi szolgáltatás szinte elérhetetlen. Az én példámból kiindulva sokan a köldökzsinórvért fontosabbnak tartják, mint a babakocsit......őket tényleg nem értem!!!

2010. aug. 4. 15:28
 9/9 A kérdező kommentje:
nem értem miért pontoznak itt le emberek, szerintem mindenki kulturáltan mondta el az érveit.....számomra mindenki hasznos volt
2010. aug. 4. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!