Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok cumit vagy nem?...

Használtok cumit vagy nem? Miért? Miért döntöttetek így? Ha használtok akkor mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi nem használunk. Azért, mert pótszernek tartom.
2010. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nem saját döntés volt. a kicsim az eljén 1 hétig intenzíven volt. ott nem tudják az össezs babát csitítgatni meg dajkálni ha sír, kap cumit. az enyém is kapott, mire hazajöttünk totál függő lett. nem lehetett elvenni tőle.

nem tudom, amúgy hogy alakult volna, alapvetően cumiellenes vagyok. de így alakult.

most már 20 hónapos, alváshoz kell neki, meg ha izgatott, pl. hiszti után, vagy amikor fogzik. nappal, a játszón pl. nem kell neki.

2010. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem! És nem én döntöttem így, hanem a fiam. Kb. 1,5 hónapig cumizott, azóta nem kell neki egyáltalán. Már fél éves múlt.
2010. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szopta az ujját már a kórházban, arra gondoltam, hogy sokkal egyszerűbb lesz a cumiról leszoktatni, mint az ujjáról.

Csak alváshoz cumizik, alvás közben viszont néha bekapja az ujját... Félig sikerült :)

2010. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem használtam.

bevittem a kórházba is de elég volt a cici.

nem volt rá szükség.

aztán eltettem és csak kétszer került elő - átcsomagoláskor a 2. babának - akkor bevette a szájába és nevetett magán a tükörben.


visszaadta.

2010. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi nem használtunk. Nincs vele semmi bajom, sőt próbáltam is a babámnak ani, mert elég kis nyűgös volt (gondoltam ez hátha megnyugtatná néha), de nem kellett neki.

Aztán rövid ideig szopta az ujját, de ahogy elkezdett fogni, hamar leszokott arról is.

2010. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

használunk,mert unokaöcsém 6 éves,és szopja az ujját,meg is látszik az ujján ,és sajna már a fogain is...

De volt középiskolában/!/ egy osztálytársnőm aki még néha akkor is.

A lányom 19 hós,csak délutáni alváshoz használjuk a cumit már,az estihez nem kell.Szép lassan vesszük el tőle.

2010. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna használni mikor kicsi volt, de kategorikusan elutasította. (Elég sírós volt, néha jó lett volna ha ez megnyugtatja)

Most 2 éves, és nagy előnyét látom, hogy egyeltalán soha nem használtunk cumit. A barátnőm gyereke 2 és fél éves. Cumi és füles csacsi a varázs szavak. Aztán dicsekszik, hogy neki soha nem hisztizik sehol a gyereke. Hát persze hogy nem ha tele van a szája meg a keze.....

Leszoktatni meg nem tudják, pedig szeretnék. Úgyhogy ismétlem szerintem jól döntött a gyerek :)

2010. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

nem, nem is vettem, nem is akartam, pótszernek tartom. nem adtam sose a babámnak, és az ujját sem szopta.

sokan kérdezik tőlem, hol a cumi? mondom, hogy nincs. erre kérdezik, nem kéri? hát könyörgöm, ő egy most féléves csecsemő, nemigen kér ő semmit, pláne olyat, amit nem ismer. nagyon örülök neki, hogy meg tudom nyugtatni másképp is, nem kell éjnek évadján cumi után másznom az ágy alá, folyton keresgélni és fertőtleníteni, aztán leszoktatni róla...

2010. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem használunk cumit. 2 fiam van, mindkettőnél próbáltam egyiknek sem kellett, én meg nem erőltettem.

Az oviban van olyan kislány aki 5!!! éves és még mindig cumizik. Ilyenkor örülök, hogy az enyémeknek nem kellett.

2010. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!