Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mindig mindenki hívatlanul beállít hozzánk. Pontosabban az én részemről a nagyszülők és dédszülők. Hétköznap már zárom az ajtót, de mivel a nappali teljes falazata ablak így idejönnek, beleskelődnek és addig kopognak míg nincsenek beengedve. Ha nem lenne covid, akkor is most van még influenza szezon, de ez senkit nem érdekel valamiért. Bejönnek, fogdossák a kisfiam kezét, talpát(amiket ő előszeretettel eszeget) puszilgatják ugyanúgy a kezeit, lábát, fejét is. Úgy beszélnek hozzá hogy maximum 30-40 centire tartják a fejüket. Értem én hogy szeretik, de ezt akkor sem kéne. Ha szólok hogy legalább kezet mossanak mikor bejönnek, meg vannak sértődve és nem teszik. Mikor hajolnak egyre közelebb, én húzom el a fiamat messzebb, de csak közelednek, nem veszik észre magukat. Dédszülők örömködtek itt hogy már nyugodtan jönnek bármikor, mert be vannak oltva és nem kapnak el semmit. Mintha mi nem lennénk fontosak, csak ők. Féltem a 7 hónapos fiamat és magamat is 20 hetes terhesen. Nem tudom mit tegyek. Túlaggódom, vagy ez nektek sem lenne így rendben?
2021. márc. 26. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Amit én tennék:

Örülnék, hogy élnek a dédszüleim és nagyszüleim.

Igyekeznék nem teherbe esni szülés után alig 2-3 hónappal.

Örülnék, hogy szórakoztatják a kicsit, addig pihennék.

Bíznék a saját és a gyermekem immunrendszerében.

Amúgy a covid megszorítások miatt az influenza is alig terjed.

2021. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Örülök persze hogy élnek, de azért apukám 48, szülei pedig 67-72 évesek. Nem olyan idősek még.
2021. márc. 26. 09:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Én immumrendszeremben pedig nem bízok, mert az a típus vagyok aki elkap valamit és a felépülés után még hónapokig lappang.+jópár egyéb állandó megbetegedésem is van.
2021. márc. 26. 09:10
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Az tévedés, hogy az oltott ember nem kapja el a covidot. Elkapja, csak max nem kerül kórházba.
2021. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom nagyon jól. Épp ezért ők minket simán fertőzhetnek, de nekik az már jó ha nagyobb bajuk nem lehet. Amiatt írtam hogy mintha mi nem lennénk fontosak.
2021. márc. 26. 09:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyezetek meg, hogy heti 1-2 nap átmennek, előre megbeszélt időpontban. Nyugodtan mondd meg szerintem nekik, hogy nem akarod, hogy csak úgy beállítsanak. Ha megsértődnek, legalább nem mennek annyit xD De viccet félretéve, mondd meg nekik azt amit itt leírtál. Ha ott vannak, ne engedd be, mondd hogy "nagyon betek vagyunk" "most éppen alszunk, csendes pihenő van" "épp mennünk kell *valahova* " találj ki valamit. A nappaliban húzzd le a redőnyt, vagy sötétítő függönyt.

Hiába családtagok, én sem szeretem ha csak úgy jönnek -mennek (független a covid meg influenza szezontól).

Én simán megmondtam mindenkinek, hogy ha jönni akarnak, szóljanak elötte, bejönnek kézmosás (bár ezt sosem kellett mondani, mindig az az első mindenkinek, higy elmegy kezet mosni), ne másszanak bele a baba arcába, stb.

2021. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg találkozzatok a séták alkalmával, ajtónál elköszönés. "Köszi, hogy jöttetek, most lepihenek a babával, ha szeretnétek holnap megint ilyenkor sétálunk. Csá!"
2021. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szóltam anyósoméknak, hogy ne jöjjenek. Rengeteg fertőzött van náluk. Abszolút nem érdekel ha megsértődnek.
2021. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg kell mondanod nekik. Biztosan megsértődnek mert láthatóan fel sem fogták eddig sem mi az az intim szféra.

Amúgy nem értem hogy jutnak el az ablakig? Nincs keritésetek?

2021. márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóltam én már kézmosás miatt, azért is hogy vegyék le a cipőt, de úgy gondolják hogy ezek felesleges problémázások. Volt már hogy altatnom kellett volna mert a kicsi álmos volt, de ébren akarták tartani, vagy ha aludt akkor nem értették meg hogy nem kiabálós hangnemben beszélünk. Minden ilyen miatt én voltam a rossz és sértődés volt. Ekkor apukám azt mondta hogy innentől kezdve hív és csak úgy jön(persze ezt is vérig sértve mondta). Na ez nagyjából 1 hónapig tartott. A dédszülőkkel meg az a helyzet, hogy a szomszédban laknak.


Van kerítésünk, de a kiskapuban benne van belülről a kulcs. Illetve amikor esetleg nincs, akkor is megoldják. Papám csinált a hátsóudvari kerítésükre egy ajtót a mi udvarunkra, hogy nyugodtan tudjon mászkálni.

2021. márc. 26. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!