Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biciklis gyerekülést nem...

Biciklis gyerekülést nem tudok használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom csak én vagyok e ilyen helyzetben, de van egy kisfiam, aki 20 kiló, elég husis baba, 2 és fél éves. Közlekedés könnyítése végett szerettem volna egy biciklis gyerekülést venni hogy könnyebb legyen a közlekedés. Viszont ahogy nézem, a legtöbb ülés 22 kgig használható. Aki hasonló helyzetben volt hogy oldotta meg ezt a problémát? Ha 25 kiló lesz a baba hogy tudom kerékpáron szállítani?

Néztem nagyobb sulyhatarú üléseket de az sajnos méreg drága is és nem sűrűn van labtartoja, amire nekünk még szükségünk lenne. 😔



2021. ápr. 7. 07:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azért azt nehezen hiszem hogy egy anyuka se adott meg a 2 éves gyereknek esetleg egy túró rudit vagy ha sutemenyről van szó, torta bármi egy szeletet. Amit én elvettem a kisfiamtól amit tudom hogy kapott, de ritkán heti max 2 alkalommal pl dormi maci, Rudi, gyümölcs joghurt, azt már házilag csinálom, ritkán alkalmakkor 1-1 szelet süti. Nem azt írtam hogy ezeken élt a gyermekem, és nem az összeset kapta hetente hanem hol ilyet hol olyat. Most semmi ilyet nem kap. Gyümölcsöt eszik banánt szőlőt csak minimális mennyiségben, zöldségek, húsok, levesek. Etelekbe doki által ajánlott édesítőt használok neki nem kristalycukrot. Ha a genetika nem játszik közre akkor miért van az hogy a 3 gyerek közül 2 ilyen alkat a 3. pedig épp hogy hízik vékony, magas és jól evő gyerek.
2021. ápr. 7. 14:27
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

"azért azt nehezen hiszem hogy egy anyuka se adott meg a 2 éves gyereknek"


Ebben logika sincs. Magyarországon igazán nincs étkezési kultúra, a többség abszolút egészségtelenül eteti a gyerekét, valóban nem ritkaság a tiéd. Az viszont mégis ritka, hogy 20 kilóig hízlal valaki egy 2 éves gyereket. Meg egy 5 évest 35-ig, jesszum pepi. Átlag 5 éves duplája.

Ti se vagytok vékonyak, igaz?

2021. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj, de eddig sem hizlaltam a gyerekem, mai napig alapból nem nagy étkű, az meg hogy néha kapott 1-1 rudit joghurtot szerintem az nem azt jelenti hogy felhizlaltam. Köszöni a nagy lány jól van, azóta is hizlalom csak egy kilót nem hízott 3 év alatt.

Gondolom a te gyermekeid már ha vannak egyáltalán csak répát zöldséget gyümölcsöt és vizet fogyasztanak. Gondolom főtt ételt nem adsz nekik. Cukrot meg abszolút nem ismerik.

Hát a mi alkatunk úgy néz ki hogy én 179 centi és 68 kiló vagyok, férjem pedig 187 centi és 85 kiló. Nem gondolnám magunkról hogy el vagyunk hízve, de a te véleményed szerint mi is túlsúlyosak vagyunk. A mi családunkban, rokonságunkban jelentősen nagyobb a magasság mint a túlsúly.

2021. ápr. 7. 19:10
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ne magyarázkodj, nincs értelme. Az hogy ki túlsúlyos a családodban az rátok tartozik.

Nyilván nem írtad volna ki a kérdést ha a kövérségről lenne szó. Persze ettől függetlenül még mindig tartom amit korábban írtam, hogy nem normális ennyi idősen ekkora súly.

2021. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Természetesen, igazad van hogy a 20 kiló az sok, és én sem állítottam hogy egy 2 évesnek ez normál súly mert nagyon nem, itt én arra reagáltam ahogy reagáltak mások akár te, mivel lehet 20 kiló a gyerek de különbséget kell tenni a zsirosan elhízott gyerek közt és a nagy termetű, erősebb alkatú gyerekek közt is. Láttam már kövér gyereket aki kimondottan zsíros volt, de attól mert az én fiam 20 kiló nem így kell elkepzelni. Nem mondom hogy nincs rajta felesleg de nem golyo feje van, tokaja sincs, magassagban egyforma a 4 és fél éves lányommal. Amit lehet én megteszek hogy valtoztassak és mint írtam tartom a diétát sportot. Szerintem mint anyuka ettől többet nem tudok tenni. Persze azt már le se írtam hogy mi lett a csontkor vizsgálat eredménye, mert ennyi lekezelo hozzaszolas után nem láttam értelmét. De azért megjegyzem hogy a vizsgálat alapján a csont méretei nem 2 éves kornak megfelelőek, nagyon nem. Hidd el a kislányom 2 évesen 10 kiló és 10 centi mínuszban volt a fiamhoz viszonyítva.. Szóval tudom milyen egy átlagos méretű 2 éves gyermek. Szóval, a fiam születésétől kezdve nagy termetű, nem nagy etkű gyerek, és nem azert 20 kiló mert felhizlaltam. Teljesen átlagosan minimális mennyiségeket evett, mellette ugyanúgy mozog rendszeresen, játszótér, futobicaj, udvar, amit pedig elvettem az a heti 1-2 apró édesség amit szerintem más gyerek is megkap, nem hiszem hogy ekkora sulygyarapodast okozna, úgy hogy a megvonás óta se történt változás súly téren.
2021. ápr. 8. 06:28
 16/22 anonim ***** válasza:
15%

Akkor a 4,5 évesed se fényevő, ha ő is csak 100 centi és amellé már 18 kg. 100-hoz a 18 is sok, nem csak a 20.

Vagy hormonálisan gubanc van minden gyereknél (valószínűtlen), amit nem fedeztek fel, vagy totális eltévelyedésben vagy a normál mennyiségeket illetően.

Inkább az utóbbi.

Egy kisgyereknek, totyogónak kb. a negyedét kellene ennie a felnőtt adagnak. Az számít normálisnak.

2021. ápr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Szia utolsó. A lányom 116 centi 18 kiló volt januárban. A fiamnal csak annyit írtam 1 méter fölött van, megnéztem pontosan a kiskonyvben, 108 cm volt októberben. Akkor töltötte a 2 évet. És akkor volt 20 kiló. Persze szám szerint nem egyforma a magasság, de én ránézésre minimális eltérést látok köztük,a ruhaméretük ugyanaz. Lanyomra jók a 116 ruhák, fiamra is kell a 116 mert a 110 nadrág pl rövidnek bizonyul már.
2021. ápr. 8. 07:29
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Jó sokat nőtt egy nap alatt ("ennyi idősen az 1 métert már eléri"). ;)

Mindenesetre az eredeti kérdésed nem a súlyára vonatkozott és ha valóban 108 a magassága, akkor csak a junior ülések jöhetnek szóba, vagy nem viszed biciklivel, mert a normál ülést magasságra is ki fogja nőni fél éven belül. Lehet szélességre már most se férne bele, nem érné át az öv. Hamax és Okbaby üléseink vannak, egyik se gagyi kategória, de kisebb gyerekekre tervezték.

2021. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az étkezesről csak annyit hogy ugye nem gondolod hogy majd 2-3 tányér felnőtt adagot etetek a gyerekeimmel..

Itthon még annyit sem esznek mint amit az óvodában kapott a gyerek ebédre. A kicsi meg főleg. Neki levesbol is pl 1 szedokanal bőven elegendő,vagyis nem eszik többet belőle. Kenyerből is egy kocka szelet graham vagy tk kenyérrel elvan plusz felvágott,zöldség. Tudom hihetetlen ezért is akadtam ki amikor azt kaptam hogy felhizlaltam mert még ha mertektelenül enne, de nem. Ilyen étkezés mellett nem 20 kiló kéne legyen, ami nekem is érdekes de orvosilag allergia, labor, cukor, pajzsmirigy, koleszterin téren teljesen rendben van a gyerek. Ezért írtam hogy ettől többet én magam nem tudok tenni. Mivel a lányom is 5 éves koráig ugyanebben a helyzetben volt, ami akkor súlyban rengeteg volt neki is, de azóta stagnál és már 8 éves így bízom hogy a fiam is megáll súlyban. De mint írtam a sporton a diétán és az orvosi vizsgálatokon kívül nem tudok többet tenni én sem.

2021. ápr. 8. 07:46
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem egy napos növekedés 🙂 csak mivel nem ezzel kapcsolatos volt a kérdésem nem néztem meg a pontos adatait csak most, de azt tudtam h 1 méter fölött mérték a státuszon,azert írtam hogy eléri. Lányom is 138 cm és 35 kiló volt mikor utoljára mérték, nem vékony gyerek de nem is kövér, örülök hogy legalább 3 éve nem változik a súlya.
2021. ápr. 8. 08:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!