Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud/akar ülni a babám?

Miért nem tud/akar ülni a babám?

Figyelt kérdés
Már 14 hónapos lesz, de nem tud ülni, sem magától, sem ha én leültetném (eldől). Ölben, karban tartva nagyon szépen tartja magát. Kúszik, mászik, feláll, bútor, ágy melett kapaszkodva halad. Voltunk vele 600 helyen. Gyermekneurológián, gyermekpszichológusnál, nevelési tanácsadónál, védőnő, stb stb.. mindenki megvizsgálta, a pszichológus, neurológus ráadásul jó alaposan, de mindenki azt mondja semmi baj, egyszerűen majd csak megtanulja, most még inkább "nem akar" ülni.. na de ennyi idősen sok baba egyedül jár, ülni meg kb 8 hónaposan tud.. volt.valaki hasonló helyzetben? Köszönöm előre is.... :)

2021. ápr. 21. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Dévény torna? Irtad,hogy stb,de nem tudom,voltatok e mar. Ott megnézik nem feszes/gyenge az izomzata es segítenek megtanítani neki,hogyan is kell ulni.
2021. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Mit mikortól csinál?

Pl: mászás után jellemzően 1-2 hónappal tanulnak meg ülni.

2021. ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi tsmt tornára vittük, neurológus javaslatára, mert 10 honaposan meg nem ült. 4 nap alatt meg tudta csinalni.
2021. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először is, köszi mindenkinek a választ!

A védőnőnk azt mondta, hogy a Tsmt-t 2 éves kortól ajánlaná inkább. Voltunk gyógytornásznál is, kellett egy darabig tornáztassam, mert későn kezdett kúszni. A neurológus azt mondta hogy alkatilag hipotón, nagyon enyhén, és hogy majd megerősödik az izomzata, ahogy egyre többet mozog, és nem ajánlotta a dévényest, így azon az 1 helyen nem voltunk kb. 7,5 hónapos kora óta kúszik. 11 hónaposan állt fel, de csak most kb 3 hete mászik.

2021. ápr. 22. 09:21
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Akkor meg is van a válasz: mert csak 3 hete mászik. Még nem erősödött meg a hát alsó szakasza, a deréköv. Valószínűleg ott a leggyengébb. Az kell az önálló üléshez.

Aktív tornával lehetne célzottan erősíteni. Kellene is. A hipotónia nem kinőhető.

2021. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek, és kérek gyakorlatokat a védőnőnktől (konduktor is, ért hozzá, elvileg..:) )
2021. ápr. 22. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Fhu ismerős. Nekem is pár napja esett le a kő a szívemről emiatt. Bár az én lányom még csak 10 hónapos, de konkrétan aznap, amikor betöltötte a 10. hónapot, ült le először egyedül. Nincs egy hete ennek, már nekünk is mondta a védőnő a Dévényt, de így "megúsztuk"... Pedig ő időben csinált mindent, gyönyörűen tartotta hason a fejét, időben forgott, időben kúszott, időben mászott, nem volt 8 hónapos amikor már fel is tudott állni, már rég stabilan lépked oldalra, stb. De ülni valamiért az istennek sem.

Mondjuk ami fontos különbség hozzátok képest, hogy ha én leültettem, akkor ő gyönyörűen ült, szépen, szabályosan, stabilan, egyenes háttal, már kb. 1 hónapja is. Neki csak az önállóan kiüléssel/leüléssel volt problémája. Egyébként még most sem csinálja olyan rengetegszer, de azért már egyre többször, úgyhogy megnyugodtam. Mászásból kiülni még mindig nem láttam, állásból ül le egyelőre, de ezen aztán már igazán nem fogok problémázni, majd jön az is.

De a 14 hónap azért jóval aggasztóbb, én biztos megmutatnám egy Dévényesnek első körben, ott sokat tudnak javítani mind feszes, mind hipotón izomzaton.

2021. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balázs zsuzsi 2 válasza:
Az èn lányom majdnem hogy csak 1 èves korára tudot meni ès ülni most már 3 èves ès már megy rendesen stb egyedül a beszède az ami nem jó mèg teljesen csak egy pár szót meg mama anyát is úgy mondja nana
2021. jún. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!