Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 14 hónapos baba nem...

Ha egy 14 hónapos baba nem tud magától felülni, akkor a mozgásfejlődésével gond lehet?

Figyelt kérdés
A gyermekem már kapaszkodva, két kezét ha fogjuk jár, 9 hónapos korától mászik, állásba felhúzza magát, de ülni csak úgy szokott, ha mi "leültetjük" (támaszték nélkül). Ugye, nem gond, ha magától nem tud felülni vagy leülni még?
2013. máj. 8. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint ezt igen nagy gondnak tartom.

Már 8-9-legkésőbb 10 hónaposan is kellett volna ezt csinálnia, nem hogy több mint egy évesen.

2013. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gond, meg kellene szakemberrel nézetni.
2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"úgy szokott" - szerintem le tud ülni, csak megszokta hogy fogjátok a kezét. Ha állni tud egyenes háttal, akkor szerintem ülni is. Nem próbáltátok kiprovokálni hogy üljön fel/le magától?
2013. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem, hogy a doki ezt az 1 éves státuszon nem nézte, nem kérdezte?

Ez az egyik alap követelmény az 1 éves státuszon. Magától felülni és ülve maradni.

Nem akarlak elkeseríteni, de a mászásból az ülésnek autómatikusan jönnie kellene.

Szerintem ne ültesd le soha sem. ha áll akkor áll, majd ha ülni akar akkor leül. èrdemes lenne kivinni egy nagy nagy rét (vagy tornaterem) közepére és ott letenni. vagy is nincs semmi amiben kapaszkodva felállna, hogy akkor mit tesz.

2013. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos nem igazán foglalkoztak velünk a státuszvizsgálaton azt mondták minden rendben, de ilyet nem is néztek. DE azért úgy érzem ez az én hibám is :-(.

Egy időben aggódtam, de akkor pont elkezdett mászni és utána valahogy... szóval nem részletezem az egyéb gondjaimat. Most kicsit elkeseredtem.

Igen tud ülni, de magától térdelni szeret. Erőltetni még nem erőltettük, sokat van ölben vagy székben, babakocsiban, pihenőhintában, földön nem annyira. A nagy-nagy rét ötlet jó,korábban is gondolkodnom kellett volna.

Még egyszer köszönöm...

2013. máj. 8. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De!!!! Ha valóban nem tud felülni/leülni magától, az nagyon nagy gond 14 hónaposan!
2013. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyit van kézben, fotelben, babahintában, stb... az később a beszédfejlődésnél is probléma lesz.

14 hónaposan már kellene neki egyedül fel ülni, leülni... :(

Mászásból kellett volna következnie. Keress másik dokit, aki foglalkozik is a gyerekkel.

2013. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, keresni fogok!
2013. máj. 8. 21:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Rakjátok le a földre, és hagyjátok őt mozogni. Lehet még nincs gond, de nagyon figyelj rá, és ha békénhagyjátok, hogy mozogjon, akkor hátha behozza még a lemaradást.

Azt figyeld, és esetleg tanítsd meg neki, hogy mászásból- négykézlábállásból a fenekét valamelyik oldalra tolja ki és üljön rá, utána pedig az egyik kezét emelje fel, majd a másikat. ESetleg Z ülésbe is ültetheted, abban elég stabilan tudnak ülni, és onnan is fel tudja emelni a karjait- nem támasztva.

JÁrni tud? csak vezetgetve?

Ezt is fejezd be, a vezetgetést- mert iszonyú sokat ártasz vele, nem fog tudni rendesen megtanulni egyensúlyozni sem!!


ÉN fiam 15hónapos, és 2hete kezdett el lépegetni. Ő is kicsit későn csinált mindent- de sosem erőltettem semmit nála. Őt most néha vezetgetem, max 1-2lépést, de őt már lehet, mert a kezemet nem az egyensúlyozásra használja, és eleve nem is úgy tartom a kezem, hogy azon legyen a súlypontja. Teljesen stabilan áll, és lépeget, az, hogy közben fogja az ujjamat, csak kis biztonságérzetet ad neki. De mostmár egyre kevésbé kapaszkodik és egyre többet lépked egyedül is.

2013. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bizony, hogy gond, viszont tilos a gyerket kézenfogva vezetgetni.
2013. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!