Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjátok hülyeségnek a...

Nem tartjátok hülyeségnek a Suttogó módszerét? Mi jó van benne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 17:19
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
47%

Te tipikus az az ember vagy, aki ha másokat le tud húzni akkor ő különbnek érzi magát.

Gondolom te is tisztában vagy vele, hogy különböző típusú emberek vannak, akik külünböző típusú babákból "alakultak ki". Amit a suttogó is leír, de valószínű nem az első 30 oldalban. Ott is van a Kisangyal baba, aki a kezdetektől átalussza az éjszakát, csak akkor sír ha baja van és mindig jókedvű. Barátnőm első kisbabája ilyen volt, most a második kislánnyal ő is megszenved. Más típusú gyerekek.

Az, hogy a sógornőd nem beszél a gyerekhez pelenkázás közben az az ő hülyesége nem a könyvé. A könyv leírja, hogy mindent kommentálj a babának, meséld el mikor mit csinálsz stb de igazad van ezt az ember saját magától is tudja. De azt azért ne vesd a könyv szemére , hogy leírta!?

Te vagy azért írtad ki ezt a kérdést mert kötekedni akartál, vagy elakartad mindenkinek újságolni, hogy te milyen szuper anya vagy, amit nem is akarok megkérdőjelezni, csak gondolj arra, hogy a kisbabád alaptermészete nem a te érdemed.

2010. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Azt hadd döntsem el én miért tettem fel a kérdést. Az, hogy milyen anya vagyok, nem húszadrangú senkikkel fogom megtárgyalni, már bocs. Ha villogni akarnék, akkor arra más módom is lehetne. Nem a külvilágnak élek, magunknak. Úgy látszik Te nem, mert magadból indulsz ki. Kötekedni se gondoltam, itt sokkal inkább véleményekre voltam kíváncsi. Sajnálom, ha ezt nem fogták fel egyesek. Biztos van erre is egy jó szakkönyv, ami leírja, hogyan értelmezzünk kérdéseket és válaszokat. Jó szórakozást hozzá.
2010. aug. 23. 14:15
 33/43 anonim ***** válasza:

13.48 teljesen egyet értek veled, és örülök, hgoy vannak még értelmes emberek is ezen a fórumon, ahol elméletileg a segítségnyújtás lenne a cél.... valószínűleg azért támadják sokan a suttogót, mert nem biztosak magukban és a könyv megkérdőjelezi a nevelési elvüket.

Én pl amivel nem értek egyet, simán félreteszem és nem foglalkozom vele. Ilyen a Sears módszer. nem jött be, és nem is szimpi. kész. de nem kezdem el baszogatni azokat akik e szerint nevelik a gyereküket. ki tudja, lehet én tévedek és ők csinálják jól... de alapvetően elégedett vagyok a nevelésemmel és nekem ennyi elég..

2010. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
34%

Amikor először válaszoltam a kérdésedre azt hittem egy értelmes ember vagy de rájöttem nem sajnos.A szakmai ártalomnak köszönhetően nagyon magasan hordod az orrodat és pont neked nem volna szabd lenézni azokat a nőket akik nem a te módszered szerint nevelnek hanem egy könyvből.Ez mindenkinek a saját döntése és el kellene fogadnod.Eza könyv csak alapot ad arra hogy hogy is lehet elkezdeni a gyerekkel való foglalkozást és egy napi ritmust próbál bemutatni.Sok embernek ez egy támasz és ha elolvastad volna könyvet rendesen rájönnél hogy nem koklerről van szó hanem olyanról aki 25 éven át gyerekekkel foglalkozott és világhíresen elismert.Talán többet tud egy picikével mint te.És az olyan jó tanácsok mint a "cipeljük egész nap a seggét" inkább le se írtam volna mert ez nem jó nem itt kezdődik a kötődés a gyerekkel.Valamint ha tudnád azért jó az alvás mert akkor termelődik a fejlődést elősegítő hormon ami ugye kell a babáknak.

Kedves mindenki mit vitatkoztok egy olyannal aki el sem olvasta a könyvet csak 30 oldalt azt sem tudja mit írtak le benne.Okoskodni nagyon tud.

Szégyeld magad kedves gyógypedagógus.

2010. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Én nem mondok el minden percben mindent a gyerekemnek és jó a babám és igen 1 hónapos korától átalussza az éjszakát, DE 1 SZÓVAL SEM MONDTAM, HOGY JOBB ANYA VAGYOK MINT BÁRKI! , Miért kell azokat az embereket letámadni akiknek nyugodt a babája, az talán a mi hibánk, ha a gyerek jó , vagy akkor mi rossz anyák vagyunk mert van akink egész nap sír a gyereke és elhagyja a haját? Ezt sose értettem, hogy miért olyan nagy bűn , mint egy skarlát betű ami ránk van varrva!, pedig erről nem tehetünk, én legalábbis nem, egyszerűen így alakult, hogy ilyen nyugodt babám lett, bocsássatok meg érte Ti mind akiknek ez nem adatott meg! Nem használom a suttogó módszerét és aki akarja használja!
2010. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, senki sem támadott téged, a hozzászólások a kérdezőnek szóltak, aki a következőt mondta: "senki sem születik hisztisnek, a szülőkön múlik, hogy mennyire elégítik ki a gyerek igényeit" meg hogy ő "nem lusta a gyerekkel fogalkozni". Mintha az aki a suttogóból merít ötleteket, mert az alaptermészete nehezebb a babájának, eleve nem is törődne a gyerekkel és az csak azért sírna sokat, mert az anyja lusta és le se tojja.

szóval épphogy mindig azok az anyukák vannak letámadva akiknek hisztis a gyerekük és igen néha kénytelenek egy kis szigort és rendszert bevetni.

Azzal semmi baj nincs ha egy babánál erre nincs szükség, és alszik és játszik egész nap. Ez szuper és én irigylem is az ilyen anyukákat. Csak az esik rosszul, ha ők szólnak le engem.

2010. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
16.45 egyetértek. én abban sem vagyok biztos, hogy igaz amit leírt, hogy gyógypedagógus... vagy ha igen, akkor elég nagy bajban vannak a rá bízott gyerekek..
2010. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
50%

Hááát, ha már -nem olvasunk könyveket, mert úgyis mindent tudunk a témáról- akkor ott tényleg gond van.

Ha tényleg gyógypedagógus vagy akkor elég sokat kellett tanulnod, és biztos észrevetted, hogy nem egyszer olyan volt a tananyag, amit az ember józan paraszti ésszel tud, de mégis jó egyben látni, felfrissíteni, az összefüggéseket megvilágítva látni a témát. Ilyen ez a könyv is sokmindenkinek, nem kell lenézni valakit azért mert utána olvas a témának, ami érdekli.


Azt végképp nem értem, miért sértegeted az anyukákat.

2010. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Az, hogy utána olvas valaki az egy dolog, de hogy egy könyv szentírás legyen, azt nem tudom elképzelni... Marhaság. 25 éve gyerekekkel foglalkozott, ezért olyan okos az illető? Dehogy, volt egy kiadó ismerőse szerintem... Egyébként nem nézek le senkit, főleg nem azt, aki utánaolvas dolgoknak, de könyvből gyereket nevelni nem ajánlatos, egyáltalán nem. Mi lesz a gyerekeikkel azoknak, mint pl. súgornőmnek aki abból nevelt?

Jött a kislányánál a konkrét félelmek időszaka, (merthogy a szeparációs el is maradt a remek anya-gyerek kapcsolat miatt) és hogy ne legyen "zsarnok" gyerek a kislánya ha éjjel fel mert kelni az ágyából, mert megijedt valamitől, akkor másnap büntetéssel kezdte a napot. Ehhez és az ezekhez hasonlókhoz csak gratulálni tudok.

2010. aug. 23. 21:27
 40/43 anonim ***** válasza:
Huszadrangú senkik?
2010. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!