Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjátok hülyeségnek a...

Nem tartjátok hülyeségnek a Suttogó módszerét? Mi jó van benne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 17:19
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
50%

oké, akkor arról van szó, hogy láttál egy darab rossz példát, a sógornődét. aki mellesleg nem is követi a könyvet, mert abban mondjuk semmiféle büntetés nem szerepel az éjszakai felkelésekért.... ha olvastad volna, akkor tudnád.

Azért mert a sógordnőd szerinted hülyén neveli a gyerekét, kár leszólnod és nálad rosszabb anyának kikiáltani azokat akiknek segített a suttogó (téged idézlek: igen jobb anya vagyok, mint az aki egy kókler könyve alapján neveli a gyerekét), és ötletet merítettek belőle. szó szerinti értelmezést és követést pedig a könyv sem ajánlj. ezt is tudhatnád, ha elolvastad volna....

ne használd a suttogót, nem kötelező, de foglalkozz a saját gyerekeddel és ne csesztess másokat!

Egyébként az emberi intelligencia szerintem ott kezdődik, hogy alapból nem feltételezem magamról, hogy mindent jobban tudok a másiknál (aki mellesleg a legmagasabb szakmai képzést kapta, több ezer csecsemőt (évekig sérülteket) gondozott)

"biztos volt egy kiadó ismerőse"... igen valószínűleg csak ezért írta meg a könyvét, ami világhíres lett :))) húú gyerekek nagy az isten állatkertje....:)

2010. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
Senkit nem akartam megbántani. Kevés rossz anyát ismerek, Ti nem vagytok azok ahogy olvasom... Tényleg nem ez volt a célom.
2010. aug. 24. 13:41
 43/43 anonim ***** válasza:
Kedves Anyukák! Hogy tudtok így összeveszni ezen? Miért van arra szükségetek, h. bizonygassátok, jó anyák vagytok? Nem elég azt a szíved mélyén tudni, látni a gyereked szemében? És kedves (majdnem) kolléga! (Én pszichológus vagyok.) Ha nem akarsz senkit megbántani, akkor tényleg ne tedd, de sajna a kommentjeidben megtetted párszor... Mivel Te is tanultál pszichológiát, tudnod kéne, h. a temperamentum veleszületett, és bizony vannak ún. "nehéz" csecsemők, akik megizzasztják a mamát-papát. Ezzel nem lehet mit csinálni, tény. Az ilyen könyvek (amúgy ezt pont nem olvastam, csak a szerző más írásait) azoknak szólnak, akik elkeseredettségükben nem tudnak kihez fordulni, kimerültek, maguknak és a gyereknek is jót akarnak. Egy ilyen anyának már az is nagy segítség, ha megismer egy-két olyan praktikát, amivel egy kis rendszert tud vinni a család életébe. Az pedig, hogy a sógornőd hogyan használja az olvasottakat, miért nem beszéled meg vele? Ő is tanulhatna tőled, ha szépen, nem vádlón elkezdenél vele beszélgetni erről, mert a gyerekei isszák meg a levét különben (vagy már megitták). Én is a szerencsések közé tartozom, jó babám van, bár az utóbbi időben velem alszik, mert szeparációs szorongása van és többször felkel éjjel. Szerintem nagyon gyerekes dolog, ha összehasonlítgatjuk magunkat, ki a jobb anya, ez úgysem itt és így dől el. És légyszi, inkább segítsük egymást, ha már azért van az oldal!
2010. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!