Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, ha a 15 hónapos...

Tényleg baj, ha a 15 hónapos babám sokszor az én kezemet húzza oda, hogy megcsináljak helyette dolgokat?

Figyelt kérdés

Leginkább olyan dolgokról van szó, amit ő nem tud megcsinálni, pl valamit nem ér el, akkor odanyujtja a kezem hogy adjam oda neki, vagy ha ő nem tudja lecsavarni a kupakot, ráteszi a kezem, hogy csináljam meg neki.

Most olvastam egy kérdésnél, hogy ez nem jó. Valóban így van, vagy én értettem félre?


2021. máj. 7. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 18 hónapos és ezt csinálja. Miért baj ez? Még mondtam is múltkor anyukámnak,hogy nézze már mennyi esze van,mikor odaadta nekem az ásványvizes flakont,mert szomjas. Először a kezembe nyomta utána meg rátette a kezem a kupakra,hogy csavarjam le.
2021. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad ezt az ökörséget? Belinkelnéd?
2021. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez így teljesen rendben van. Furcsán is nézne ki, ha nem ér el valamit és te nem segítenél.

Nem lehet, hogy azt olvastad, hogy nem jó, hogyha a szülő elvégez mindent a gyerek helyett? Mert ez arra a helyzetekre vonatkozna, amikor a gyerek is meg tudná csinálni az adott dolgot, de mégis a szülővel végezteti el. Hogyha NEM tudja megcsinálni az adott dolgot és ezért végezteti el a szülővel, az teljesen rendben van.

2021. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő a témában, csak kíváncsiságból jöttem ide :D


De szerintem se lehet ezzel nagy gond. Ez ilyen intelligens eszközhasználat. Nem éri el és a te kezed használja, hosszabbításra. Nem elég erős még valamihez, de tudja, hogy te igen.

Nem tudom mire alapozta a cikk a feltevéseket, de szerintem ez nem lehet rossz. Felméri a saját környezetét és ügyesen használja azt.

2021. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hülyeséget még nem hallottam (pedig már volt sok)

Teljesen rendben fejlődik a gyerek, és re is jól csinálod h segítesz neki.

2021. máj. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

18 hónaposan mennyi esze van, hogy ha szomjas odahuzza a vízhez a kezedet 😂😂😂😂


7 hónapos kora óta egyedül iszik, elől van a vize és tud inni , erre inkább mondanám de szerintem ez természetes, ha nem muja egy gyerek.


Önálló és a saját szavaival próbálja mondani mit szeretne, ő mutat rá, nem engem használ eszközként.

2021. máj. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 az enyém meg 2 évesen még nem beszélt.

Ha nem segítettél neko soha, persze h nem hadznál "eszköznek"

Tudod ha sírni hagyod a kiságyban, azt is megszokja h felesleges 😉

Teljesen természetes amit a kérdező gyereke csinál.


Jah az enyém 1,5 évesen szobatiszta volt Bibibí

2021. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális, en kisfiam is csinálja, ramutat, odaadja, rarakja a kezem arra amivel szeretne valamit. Mas hasonló koruaknal is látom. Meglep, hogy ez bárki szerint gond lenne.
2021. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Itt olvastam valahol egy régi kérdésben, de ott ez csak egy fél mondatban szerepelt. Persze azóta motoszkál az agyamban, hogy miért és mi lehet ez, mert én se hallottam erről, de akkor megnyugodtam.

6-os, azért húzza a kezemet a kupakhoz, mert szereti lecsavarni és rácsavarni a kupakokat, most fedezi fel, hogy működik.

2021. máj. 8. 10:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jóo van Krisztike tudjuk a te gyereked 4 hónaposqn már szobatiszta is volt elvégre nem "muja".

Jajj de ostoba vagy te jó ég, mit össze nem haknizod a gyk-t azzal a tök átlagos nem muja kölyköddel.

2021. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!