Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák babátok hány hetes...

Anyukák babátok hány hetes korára állt be a 3óránkénti szopizás? És ha a baba visszabukja, az azt jelenti, hogy elég volt neki?

Figyelt kérdés
Babóm6hetes és spkszor még a bukás után is enne,de akkor túle eszi magát nem??
2010. aug. 23. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A "három óránkénti" szopás vagy beáll, vagy nem. Igény szerint szoptatom a babáimat, nagy lányom viszonylag hamar "berendezte" magának, kisebb lányom most egy éves, és soha nem rendeződött szabályosra, 8-10 hónapos koráig legalább két óránként szopizott nappal, éjjel 3-4.


A bukás nem jelent "túlevést", szoptatott babákat nem nagyon lehet túletetni.

A babák gyomorszája még nem zár rendesen, így a folyékony táplálék fogyasztása után gyakran visszabuknak egy keveset. (Akkor sem nagy mennyiség, ha szétterül az egész padlón, és úgy néz ki, mint ha irtó sok lenne, a látszat csal!)

Nagy lányom irtó bukós volt, úgy tudtam csak szoptatni, hogy a mellem alá textil pelust tettem, és ahogy levettem a ciciről, dőlt ki az első adag, és még órákkal később is simán távozott egy-egy adag (túró).

Amikor megtanulnak ülni, vagy elkezdenek túlnyomó részt szilárdat enni, addigra szépen elmúlik. (Kb. 6-8 hónapos korukra)

Akkor kell "résen lenni", ha esetleg nem gyarapodna rendesen, akkor meg kell nézetni, nincs-e refluxa a babának. Ha mentek a 6 hetes UH vizsgálatra, ott ezt is szűrik többek között, szólnak ha gond lenne.


Minden jót!

2010. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de akkor honnan tudom hogy elég neki ha nem jelzi???
2010. aug. 23. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

én időt nézek. 30-40 perc között etetem, és szépen hízik. mérlegelni nem szoktad?

(6 hetes, 60-110g között eszik)

2010. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szép lassan kiismered majd, hogy miért sír.

Én mindig mellre tettem, amikor sírtak, és hamar rá lehet érezni, hogy mi volt a baj: csak egy kis vigasz kellett, vagy éhes volt.

És persze vannak olyan alkalmak, amikor utólag se derül ki, hogy mi baja volt, de hát ez benne van a pakliban...

Bízz az ösztöneidben, nem csalnak.


(Arról lebeszélnélek, hogy azt figyeld, mennyit eszik egy alkalommal, mert a mérlegeléstől be lehet hülyülni. A babák, mint ahogy mi sem, nem esznek mindig ugyanannyit, többek között az anyatej minősége estére megváltozik, sűrűbb és zsírosabb lesz, így délután-este felé kevesebbet esznek grammra...)

2010. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!