Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogóreflex hiánya újszülöttnél?

Fogóreflex hiánya újszülöttnél?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett, elég gyengén jelentkezik nála ez a fogóreflex, ritkán vagy csak gyengén szorít rá a tenyerébe tett ujjunkra. Ráadásul nem is ökölben tartja a kezét, hanem álmában ernyedten, ébren meg van hogy még direkt kiegyenesítve vagy ki-be hajlítgatva az ujjait. A zárójelentés szerint rendben találták minden szempontból, most két hetes. Lehet mégis baj? A fejét emeli, megtartja, fordítja, a Moro reflex jelentkezik még álmában is.

2021. júl. 16. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Gyerekorvos, védőnő mit mond?
2021. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Jaj ugyan ilyen gondolataim voltak nekem is. Ugyan ez volt nálunk is, még videókat is csináltam h mennyire nem fog… háziorvos megnyugtatott h tök normális. Később kezdett el erősebben fogni. Most 1 éves, semmi baja. Csak nagyon paramami voltam. Persze nem akarom azt mondani h nálatok nincs semmi gond mert nem láttam, meg nem vagyok orvos, csak azért írom mert pont ugyan ezen aggódtam az elején tök fölöslegesen, szóval van ilyen 🙂. Ha a zárón az van h rendben van akkor valószínűleg rendben van.
2021. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszi, ez hasznos volt. Pont az érdekel, hogy a "hivatalos" állásponthoz képest mit mutat a tapasztalat. Nekünk is azt mondta a védőnő, hogy ennek nem kell jelentőséget tulajdonítani, az 1 hós vizsgálaton sem nézik és hogy később alakul ki.

#1 Irigylem a naivitásodat, nekünk sajnos elég sok hajmeresztő tapasztalatunk van egészségügyi dolgozók meglátásaival, a félrediagnosztizálástól a hibás kezeléseken át a nem diagnosztizálásig volt minden a repertoárban. Komoly károkat okoztak már nekünk családi szinten, a saját gyerekemnél ezt nem bízom a véletlenre, ha nem baj, inkább utánakérdezek a tapasztalatoknak.

2021. júl. 24. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
És ha az itteni válaszoló azt mondja baj, akkor ki fogja kezelni? Ő? Vagy te? Mert ugye az orvosoknak, eü. dolgozóknak nem hiszel, bennünk nem bízol.
2021. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érvelési (vagy szövegértési) hiba. NEM "nem bízok" a szakemberek meglátásaiban, hanem TÖBB oldalról tájékozódom, nem alapozok egyetlen véleményre. Nálunk nem is lehetne amúgy, mert a gyerekorvos és a védőnő rendszeresen ellentmond egymásnak, de ugyanez volt a kórházban is, két személy nem mondta ugyanazt valamiről. A nővér szerint mászkáljak, mert különben trombózist kapok, az orvos szerint nem kapok trombózist. Vagy azt már ne is említsem, hogy valamitől kiütéses lettem a kórházban, amit az ügyeletes nővér kalciummal akart kezelni...
2021. júl. 26. 08:00
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Gondolod itt orvos fog válaszolni, nem internetet bújó, öngyógyító laikus?
2021. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Haj, még mindig szövegértés. Az olyan tapasztalatok érdekelnek, amit #2 írt.
2021. júl. 26. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

"a gyerekorvos és a védőnő rendszeresen ellentmond egymásnak, ... A nővér szerint mászkáljak, mert különben trombózist kapok, az orvos szerint nem kapok trombózist."

Azért orvos és nem orvos közül elég könnyű kiválasztani, hogy melyiknek higgy inkább, nem? Ugyanígy egészségügyisek meg fórumozók közül is - ezért nem érdemes itt kérdezősködni ilyenekről.

2021. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!