Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnád a petedonor szerepét...

Vállalnád a petedonor szerepét, ha közeli rokonod kérne meg rá?

Figyelt kérdés
10 hós a babám, de sógornőméknél már hét éve nem jön össze a gyermekáldás. Már szóba jött az a lehetőség is, hogy donor petét termékenyitenének meg a férje spermáival. S ha szerezne donort, ez már lehetséges is lenne. De én nem tudnám elképzelni, hogy ott nőljön fel a szemem látára, tudnám, hogy ő az enyém. Önzőnek érzem magam emiatt, de hál istennek még nem kértek meg.Bizom benne, hogy összejön nekik egy saját.
2010. aug. 31. 14:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
80%

Épp múltkor beszélgettünk a barátnőmmel, neki van egy nővére, aki 10 éve próbálkozik, és nem jön össze a baba. Azt mondta barátnőm, hogy ő bizony adna a tesójának petesejtet (neki már van egy kisfia), és hozzásegítené ahhoz a nővérét, hogy ő is átélhesse ezt a csodát: anyává válni...

Tudjátok, én belegondoltam, és ha lenne lánytesóm, és ilyen helyzetben lenne, biztosan én is lennék donor.

2010. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
15%
szépen elmondjuk itt elvi síkon, hogy ki adna és ki nem, de kívéncsi lennék, hogy van-e olyan itt, aki konkrétan adott, vagy megkérték és nemet mondott...
2010. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az sem mindegy, min mennél keresztül egészségügyi szempontból. Mi jártunk kezelésekre, hála égnek végül természetes úton jött össze 1 éves babánk. DE! Neked ahhoz, hogy adhassál, végig kell menned vizsgálatokon, injekciózni kell magadat, hogy kb. 5-20 petesejtet le tudjanak szívni egy ciklusban, altatásban, műtéttel. Szerintem az érzelmi oldalától eltekintve ilyen szempontból is gondold végig, hogy képes lennél-e végigcsinálni.
2010. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig azt gondolom, hogy ha csak ennyi, akkor ez egy bevállalható procedúra a húgom boldogságáért.
2010. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Először is köszönöm mindenkinek a válaszát, s főleg azoknak, akik ellentétes véleményen vannak, mint én, hogy nem önzőztek le, s nem is volt semmilyen bunkó válasz. De hogy a kérdésekre is válaszoljak: van petéje a sógornőmnek, sőt minden hónapban ovulációja is, csak a terhessége nem marad meg. 3 lombikon vannak túl, a megtermékenyités sikeres, viszont két-három nap után már nem osztódik a sejt, s a végén elhal, igy még a beültetésre sem került sor. Nem tudják az okát az orvosok sem, ezért javasolták a donort. Azt, hogy melyik oldalról a sógornőm, nem értem milyen jelentőssége van, mert valaki irta, hogy nem mindegy. Amúgy a férjem nővére. A macerás kezelésekkel tisztában vagyok, hogy 3 hónapos hormonkezelés, majd egy "egyszerű" leszivással jár, ezt még szó nélkül bevállalnám, de ahogy az első válaszoló irta tömören és egyszerűen (nem is tudom, miért lett lepontozva), nem tudnék úgy élni, hogy van valahol egy gyerekem, aki nem az enyém, nem él velünk, nem én gondoskodok róla. Még ha csak egy petéről lenne is szó, akkor is ott élne bennem a tudat, hogy félig-meddig akkor is az enyém. Még ha nem is én hordanám ki, nem én szülném meg. Köszönöm szépen mégegyszer, s én is kiváncsi lennék rá, hogy vállalt-e be valaki közületek egy rokon kérésére?
2010. szept. 1. 11:03
 26/40 anonim ***** válasza:
74%
A testvéremnek adnék, másnak nem. És nem gondolnám úgy hogy az enyém, hiszen ő hordaná ki, ő szülné meg és ő nevelné Érte megtenném.
2010. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
En felajanlottam a baratnomnek evekkel ezelott, mert neki nem tudjuk lehet-e gyermeke. Meg sem hallotta szinte a dolgot. En valtozatlanul fenntartom a lehetoseget annak, hogy mindenkeppen segitenek neki a legjobb lehetosegeim szerint.
2010. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem, de csak azért mert már szültem, előtte vállaltam volna, és meg is bántam volna, ha annyira hasonlít rám a gyerek, mint a saját lányom.

A 6 hónapos lányom az apjára egyáltalán nem hasonlít, csak rám.

Szörnyű érzés lett volna, ha a kiköpött másom nem én nevelhetem fel.

2010. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
21%

18:20 vagyok,

a testvéremmel haragban vagyok, tehát ez a része tiszta sor.

Akinek van testvére azzal is megromolhat a kapcsolata, elköltözhetnek messzire, így a gyerek aki genetikailag a donoré is, eltűnik az életéből, akár örökre.


Szerintem, aki anya, és valóban hónapokig foglalkozik a gyerekével (nem a nagyira hagyja mondjuk) az tudja miről van szó. A saját gyerekében mindenki meglátja önmagát.

Aki még nem szült soha, az könnyen mond le egy személytelen sejtről, de ha a gyerek rá is hasonlít, nagyon rosszul fogja érinteni.

2010. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 babóm van, én adnék, de csak a húgaimnak. Nekünk sokkal több a kapcsolatunk, mint "tetsvér", barátnők is vagyunk, lelki társak. És hát a szó: test-vér.
2010. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!