Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítjátok babátok...

Hogyan tisztítjátok babátok fülét?

Figyelt kérdés
2 hónapos.Ma vettem észre hogy ott belül van neki egy csomó mert volt szaga.Nem merek olyan mélyre neki benyúlni.
2010. szept. 6. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Van a DM-be direkt babák fülébe való fültisztító.

Az, ha hirtelen moccan sem tud becsúszni.

Én amúgy sima fültisztítóval tisztítottam.

Mahamról tudom, nagyon kellemetlen, ha viszket afülem.

2010. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés!


Engem is nagyon érdekelne,mert szerintem a fülpiszkálóval nem lehet rendesen kitisztítani,inkább csak beljebb nyomjuk...


Bocs,hogy nem tudtam segíteni.

2010. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Babáknak való fülpiszkálóval szoktam neki, kívül tisztiani, belül éppen hogy csak a peremét amit szabad szemmel is látsz letörölgetem vele. A lukba nem nyúlok be vele. Csak körbe törlöm a peremén kívül. Ha te látsz benne valamit, és szaga is van azt inkább orvosnak mutasd meg, lehet gyulladás is, vagy csak egyszerűen megtelt. De azt inkább ő távolítsa el. Ne te.
2010. szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
gy van, ahogy a kedves utolsó írta! A baba fülébe szigorúan TILOS fültisztító pálcikával benyúlni! Normál esetben semmi különösebb teendő nincs, én fürdés után a nedves pelussal a ujjamon áttisztítom a kisfiam fülkagylóit, de csak ameddig a mutatóujjammal tudom. DE, ha valami furcsát tapasztalsz, mint pl. írtad Kedves Kérdező, mindenképp mutasd meg orvosnak, mert ha szaga van, akkor lehet egy kis gyulladás is akár, ami idejében kezelve, hamar meggyógyul. Minden jót Nektek! Üdv, 9 hónapos kisfiú anyukája.
2010. szept. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van kimondott bébiknek való fülpiszkáló.Azzal nem tudsz mélyebbre nyúlni a megengedettnél.Picit tegyél rá olajat,például johnson s egész szépen ki tudod vele pucolni a kis fülecskéjét.
2010. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne "fültisztító pálcával"! Én csak vízzel megmosom, majd a törölköző sarkával kitörlöm a külső fület. A hallójáratba tilos belenyúlni, az magától tisztul, a pálca meg csak visszanyomja a fülzsírt, idővel eltömítve a hallójáratot...

"ültisztítás


Hogyan lehet, hogyan kell a csecsemő fülét tisztítani? A túlzott tisztogatás sokkal gyakoribb hiba, mint a piszkos fül. A két véglet között van az arany középút...


Fültisztítás


A mindennapos tisztogatás a fülzsírtermelő mirigyeket fokozott váladékozásra készteti. Tehát minél többet törölgetjük, annál több termelődik. Elég, ha hetente egy-két alkalommal tisztítjuk ki a hallójáratokat.


A külső hallójárat egy feszes bőrrel fedett, nagyon érzékeny kis csatorna. Belső részét a dobhártya pergamenszerű, egészséges állapotban gyöngyházfényű lemeze zárja le. A hiba általában a vattás végű pálca használatából adódik. Szerencsére ritka a fültisztítás miatti dobhártyasérülés, de előfordul. Csecsemőknél a beszoruló pálcika végéről leeső vatta a hallójáratban maradhat, és a pálca is felsértheti a fület. Ez a segédeszköz ebben a korban csak a fülkagyló külső, visszahajló részének tisztítására javasolt, valamint a köldök és az orrbemenet tisztogatására.


Nagyobb gyermeknél és felnőttnél, amikor a hallójárat már tágabb, óvatosan használható. Ám a vatta átmérője szinte megegyezik a hallójárat átmérőjével. Ebből adódik, hogy a fülzsírt nem hozza ki, hanem maga előtt tolja a mélybe. A külső hallójárat közepén homokóra-szerű szűkület van. Ha ezen túlnyomják a külső részen termelődő fülzsírt, akkor azt nagyon nehéz onnan eltávolítani. A mélybe tolt fülzsírdugó nyilvánvalóan akadályozza a hangvezetést, de körülötte bőrgyulladás is kialakulhat, ami intenzív fájdalommal, fülfolyással jár, láz nélkül.


Mi a helytelen?


Fürdetés közben sokan vizet engednek a baba fülébe. Helytelenül. A szűk kis csatornában a víz bent reked, a bőr felázik, a savas kémhatású felület neutrális vagy lúgos irányba változik, és ezzel védtelenné válik. Így a hallójáratban is lehetőséget teremtünk a baktériumok támadásának, melyek bekúsznak a bőr rétegei közé, s ott szaporodni kezdenek. Tipikus hallójárat-gyulladás lehet a következménye.


Mi a helyes?


A megelőzés nagyon egyszerű. Az újszülött fülét a fürdetés után alaposan, de óvatosan töröljük ki. Erre a célra a vattás pálcánál sokkal jobb egy kis törölköző, vagy egy textilpelenka összecsavart sarka. A körkörös mozdulattal nem okozunk sérülést, a nedvességet pedig így felitatjuk a fülből.


A töredezett, hámló, repedezett bőr a külső hallójáratban általában allergiás betegség, amelyhez sokszor nagyon makacs bőrgyulladás társul. A rendszeres otthoni tisztogatás ezt a problémát nem oldja meg. Mindenféle típusú hallójárat betegség gyógyításában a legfontosabb a hallójárati bőr savköpenyének a helyreállítása. "

2010. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem használok soha fültisztítót!Kívülről a fülkagylót csak a törölközővel óvatosan szárazra törlöm,meg kb:1-2 hetente hullámcsat végére sodrok vattát és ha látok egy kis fülzsírt óvatosan kitakarítom vele de nem mélyen nyúlok bele!
2010. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két hete voltam fülészeten a 20 hónapos kisfiammal, ahol rákérdeztem, hogy jól csinálom-e, ha nem használok fültisztító pálcát, csak a fülkagylót mosom meg fürdésnél. A doktornő megnyugtatott, hogy igen. A fül öntisztuló, belenyúlkálni tilos. (Szerencsére semmi baj nem volt a fiam fülével, csak a gyerekorvos kicsit túl aggódós.)

Nekem már a terhességem alatt is kihúzatta a védőnő a biztonsági fültisztítót a babakelengye listámról.

Szerintem még várj egy kicsit, valószínűleg magától kifolyik. Ha te szabad szemmel látod, akkor nem lehet olyan mélyen.

2010. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!