Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítjátok a babátok...

Hogyan tisztítjátok a babátok fülét?

Figyelt kérdés

4 hós babámnak zsíros, koszos sokszor a füle belül is, és a fülkagylóban is. Minden nap fürdetem, szinte minden peluscserénél popsitmosunk, tiszta a kiscsaj mindig, büfis body-t cserélem rajta, stb, szóval a tisztálkodással jól állunk, de mostanában arra figyeltem fel, hogy amikor puszilgatom a nyakát, fülét, hogy "büdös" a füle, olyan állott, mosdatlan szaga van, pedig fürdéskor fület is mosunk, meg is törlöm neki. Eddig nem mertem fültisztítóval tisztogatni, mert a védőnő még a születésekor azt mondta , hogy azzal ne.

Akkor hogy pucoljam ki? Ti hogy csináljátok?


2011. aug. 21. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A fülpiszka valóban nem jó. Én popsitörlővel törlöm pluszba a fürdés mellett és csakis kizáróla azt törlöm ki, ami kijön, belülre nem nyomkodok semmit.
2011. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó ötlet, hogy erre nem gondoltam, köszi! Holnaptól popsitörlővel fogom neki törölgetni.
2011. aug. 21. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ma gondoltam rá, hogy felteszem itt ezt a kérdést, de megelőztél:))

Én sem tudok megoldást. A sógornőm a kislányának (4 éves) parafinolajjal tisztítja. De az én babám még csak 1 hónapos, nem merek semmivel belenyúlni a fülébe, én is csak a külső fülrészt szoktam megtisztítani.

Egyébként ha egy fül-orr-gégész orvost megkérdeznénk, tuti azt mondaná, hogy sehogy ne tisztítsuk belül.

2011. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet fülpiszkálóval tisztítani-a piciknek valóval,"bunkó" van a végén-én mindkét gyerekemnek azt használtam/használom.
2011. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt találtam képet...erről a tipusról írtam. [link]
2011. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a biztonsági fültisztítót (ezt javasolta is már egy kedves válaszoló), szinte minden üzletben lehet kapni. Ezzel nem tudsz mélyre bemászni, csak éppen az elejére.

Nálunk inkább az a baj, hogy utálja a kisfiam a fültisztítást, közelharcot vívunk mindig. :)

2011. aug. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha büdi a füle, akkor nézz a füle mögé, ott tud szépen megállni, összegyűlni az izzadtság, ami aztán klasszul bebüdösödik. Érdemes a füle mögött olajozni a picinek.

3 gyerekes anyuka

2011. aug. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi emberek vettem ilyen fülpiszkát is, azzal is tisztogattam ma, meg törlőkendővel is. Már jobb a helyzet, de még mindig nem az igazi a szag terén... remélem nem valami fertőzés (?!) van a dologban, vagy valami baci... :( A füle mögött ahol beáll a kosz azt már korábban észleltem, szoktam ott is pucolni, az valóban büdi tud lenni. De most valamiért belül büdi, de csak a jobb füle, a bal nem. Ma kifigyelt belőle egy nagyobb valami, olyan kis barna zsír akármi, megszagoltam, hát olyan büdi volt, hogy majd elájultam. Tényleg remélem, hogy nem ment be valami baci és nem attól ilyen. Ha nem javul pár napon belül, lehet nézek valami dokit...

Az olajat ki fogom próbálni!

2011. aug. 23. 00:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, én írtam az olajat. Sógornőm mondta, hogy ők is azóta használják, mióta a gyereknek büdös volt a füle - elvitte a fülészhez, és akkora trutyit szedett ki belőle a doki, hogy a sógornőm majdnem rosszul lett... Mert állítólag a fülpiszkával csak beletuszkoljuk a koszt a kis fülébe. Remélem, beválik az olaj, én a kisfiamnak ki fogom próbálni.
2011. aug. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!