Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj ha a 2 éves gyerekem...

Az baj ha a 2 éves gyerekem nem ismeri fel a színeket?

Figyelt kérdés
Szoktunk könyveket lapozni , mondom neki pl sárga napocska kék felhő srb.. de füle botját nem mozdítja rá. Elég sok szót mond és 2 3 szavas mondatokat is mond már. De ha rá térek színekre, el fordul el dobja (a gyurmát) , inkább el fordul el szalad. Környezetben a gyerekek már másfél évesen legalább rá mutatnak vagy ida viszik azt a színt amit kérnek tőle.
2021. dec. 26. 21:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
19%
Nem baj, az én 5 éves öcsém sem tudja még a színeket rendesen
2021. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a két évesem még nem is mond több szavas mondatot. Nem aggódnék emiatt.

Lehet ha nem görcsölsz rá ennyire, akkor ő se érzi a nyomást, és majd elkezdi mondani. Én azt tapasztalom, hogy minél inkább nyomja ilyenkor az ember, annál kevésbé szeretnék csinálni/mondani a dolgokat.

2021. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Van aki 4 éves koráig beszélni sem tud, de felnőtt korában matekzseni lesz. Mindenkinek más az agyfelépítése, másban lesz erőssége, gyengesége. És az elején még ilyen apróságoknál ütközik ez ki. Persze az is lehet, hogy pl. színvak. De nem kell pánikba esni.
2021. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Ezen még nem kell aggódni! Gyereke válogatja, hogy hány évesen kezdi el.
2021. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy baj,ne hülyéskedj már!
2021. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Vagy szinvak, vagy nem látja az árnyalatokat. Ha beszél és értelmes, akkor ha nincs különösebb oka, a színeket is tudnia kéne.
2021. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, óvodás korban kell tudni a színeket. A lányom 3 éves lesz, de még néha most is keveri vmelyik színt (például a citrom és narancssárgát).
2021. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem kell még tudnia, komoly baj van azokkal, akik szerint igen! Még beszélni se kell tudnia! Komolyan ártasz a gyerekednek, ha ilyen szorongó vagy és teljesítményt vársz el tőle, másokkal méregeted össze! A gyereked egészséges és te legyél vele boldog, ennyit kell tenned!
2021. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Még kicsi ehhez.
2021. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom gond e, de az en fiam januárban lesz kettő és nem tudja a színeket. De a környezetemben egy gyerek sem tudta még ilyenkor, úh nem tudom milyen képzőművész palántákkal vagy körbevéve. Mondjuk lehet egyet tudott, de így hogy a színeket, így nem tudott egyik sem. Amúgy azt hiszem a fiam a zöldet talán tudja. Úgy vettem észre mostanában, hogy azt nem szokta elteveszteni. Pl ha azt mondom a zöld labdát hozd ide.
2021. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!