Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj ha a 2 éves gyerekem...

Az baj ha a 2 éves gyerekem nem ismeri fel a színeket?

Figyelt kérdés
Szoktunk könyveket lapozni , mondom neki pl sárga napocska kék felhő srb.. de füle botját nem mozdítja rá. Elég sok szót mond és 2 3 szavas mondatokat is mond már. De ha rá térek színekre, el fordul el dobja (a gyurmát) , inkább el fordul el szalad. Környezetben a gyerekek már másfél évesen legalább rá mutatnak vagy ida viszik azt a színt amit kérnek tőle.
2021. dec. 26. 21:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Fiam áprilisban lesz 3, most kezdi felismerni. 1 éves kora óta olvasok neki minden este, mutogattam a színeket, most érik be nála.
2021. dec. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én erről sose olvastam, hogy mikorra "kell" ismernie egy gyereknek a színeket, de most meglepődtem. Nekem 2 éves a lányom és minden színt tudott már fél éve is. Amióta szépen beszél már megnevezni is tudja és nem csak megmutatni. Ebből is látszik, hogy felesleges ezeket nézni, hogy kinek mikor és mit tud a gyereke. Nem ismerek felnőttet, aki ne ismerné a színeket. Bár a férjem szerint zöld a teniszlabda, szerintem meg sárga :)
2021. dec. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

En nagyon későn tanultam meg a szineket, pedig 1 evesen mar beszelgetni lehetett velem. (Anyukam meselte)

Lanyom is koran beszelt, de neki 2 evesen mar jo par szin ment. En sem eroltettem, egyszer csak meglepodtam h tudja a pirosat, aztan a tobbit is szep lassan. Szoval ez tok gyerek fuggo. Mi pl kifejezetten tanulni nem is tanultuk. A minden napokhoz, szukseges teendokhoz, stb adtuk hozza mindig. Pl hiaba nem tudta mi az a kek, ha ide kellett hoznia valamit es kek szine volt en vegig ugy mondtam neki mintha természetes lenne h tudja.

2021. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12 ez pontosan így van. A te gyereked korán tudta a színeket más gyereke meg mondjuk hamarabb tudott mittomén végigmenni egy pallón. Teljesen felesleges ezeket így “követelni” a gyerekeken kérdező. Nekem volt olyan óvodás társam, aki már akkor szebben rajzolt, mint én valaha fogok, ha ettől anyám akkor kétségbeesik szép világ lett volna. Nővérem kislánya 2 éves 10-ig ismeri a számokat de épp hogy most tanult meg járni. Minden gyerek más. Másban ügyesebb. Másban fejlődik gyorsan vagy lassan.
2021. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!