Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi változott? Ugye nem marad...

Mi változott? Ugye nem marad így a véleményem?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom mindig úgy képzeltem el magam hogy majd lesz gyermekem. Még én is tipegő voltam mikor már “gondoskodtam” meg szeretgettem ismerősi körben tőlem kisebbeket. A mai napig nagyon szeretem a gyerekeket. Viszont! Nővéremnek született egy kisbabája egy évvel ezelőtt. Ilyen közvetlenül még soha nem láttam bele a terhességbe, a szülésbe, a baba első egy évébe. Nővérem a nehézségek ellenére egy rossz szó nélkül végigcsinálta az elmúlt durván két évet. Ennek ellenére én elbizonytalanodtam, hogy szeretnék-e valaha egyáltalán gyereket, úgy hogy a világ legcukibb kislánya van akit imádok és soha semmi probléma nem volt vele, okos, ügyes, szótfogad, alszik. Mégis nekem ez nagyon durva, hogy lehet valaki annyira rosszul a terhességnél hogy hónapokig semmi nem marad meg benne, a sok orvosi vizsgálat ami nem kellemes és olykor fájdalmakkal járhat, na a szülés az valami rettenet lehet akár természetesmódon történik akár császárral, akkor a szoptatás, a nemalvás, az hogy nem hagyhatod ott a gyereket egy pillanatra sem, hogy mindent a kicsi és a napirendje határoz meg, a sok sírás, hogy otthonvagy évekig ketten a kicsivel és reggelig sorolhatnám. Még csak 21 éves vagyok, de nagyon rossz érzés hogy amit jövőt mindigis képzeltem magamnak meg vágytam arra hogy anya legyek majd egyszer, most ez konkrétan megszűnt és fogalmam sincs hogy változni fog-e valaha a véleményem.

2022. jan. 10. 01:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a terhesség ideje alatt a rosszullétek a legkevesebb… na de a család meg a barátok akik előkerülnek a létező összes rémtörténettel amikről eddig fogalmad sem volt… na az nem gyenge. Ilyeneket a terhesség előtt senki nem mesél, hogy ne vegyék el az ember kedvét, de amint nagy boldogan prezentálod, hogy terhes vagy kapod csőstül.

Engem másnap felhívott anyósom és elmesélte a létező összes rémtörténetét a párommal meg a nővérével, a halva szülését stb… előkerültek a 2 gyerekes közeli ismerősök, akikről nem is tudtam mostanáig, hogy volt 2-3 vetélésük, majd erről elkezdesz statisztikákat olvasni és elfog a pánik, hogy ez kb full mindennapi… a terhességed alatt 50%, hogy valakinek a környezetedből beteg babája fog születni ami teljesen lesokkol majd, én ezen is túl vagyok, a pozitív tesztem előtt egy nappal tolták be a műtőbe a barátnőmet méhen kívülivel, a másik barátnőm meg az én 18 hetem alatt 2x is elvetélt. Ezekhez a stresszekhez képest mi az a kis egész napos rosszullét?

Plusz itt van anyám, akitől 28 évig hallgattam, hogy neki milyen könnyű szülése volt, a kórházba indulástól számítva 2 óra alatt megvoltam stb stb milyen szerencsés, most hogy én vagyok terhes a szülés a világ legnehezebb dolga és készüljek, hogy bele fogok halni.


Szerintem a várandósság fele annyira sem lenne nehéz, ha az ember ez idő alatt nem beszélgetne SENKIVEL :D


Maga a szülés meg már olyan mindegy része, hiszen bent úgy sem marad a gyerek, így vagy úgy kint lesz, a gyötrelmeket meg majd elfeledteti a szeretet.


Egyébként én is sok gyereket szerettem volna, majd később már egyet se, nem maga a baba és a lemondások hanem a világ miatt, de végül most mégis elhatároztuk magunkat és úton van. De csak egy az egy lesz, ennyi aggodalommal még talán elbírok majd, ennek a duplájával vagy a triplájával már nem :)

2022. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

11-es, az a te egyéni helyzeted, hogy rokonságban, baráti körben ennyi hülye van körülötted.

Sem nálunk, sem a testvéreméknél senki nem mesélt ilyen rémtörténeteket. Az pedig már mindenkinek a saját felelőssége, hogy otthon a rémtörténeteket keresgéli a neten vagy mondjuk terhestornával tölti az idejét. Van egy tippem, melyik hasznosabb....

2022. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Akkor nekem ezek szerint totálisan sikerült kifogni mindenkivel a “jackpotot” :(
2022. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk sem volt semmi ilyesmi, 11, még a pici korkülönbségre sem szólt be senki. 🙏🏻
2022. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem minden terhesség egyforma. Pl nekem nővérem imádott terhesnek lenni, sosem volt rosszul. Ellenben velem. Az első trimeszter hányással, gyomorégéssel telt el, a második nagyon jó volt, fitt voltam, még a munkában is, aztán mihelyst a harmadikba léptem, kezdtem "lerobbani". Meg sem gondoltam volna. Valaki meg a 40. hétig tök fitt marad. Na én sajnos nem abba a kategóriába tartozom.
2022. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!