Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírja a 18 hós gyermek...

Hogy bírja a 18 hós gyermek otthon anya nélkül míg szülni megyek?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok és azon aggodom hogy bírja majd a kisfiam hogy ha korházba kell lennem pár napot.Mi a tapasztalat?Addigra lesz 18 hónapos.
2010. szept. 10. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk észre sem vette hogy nem vagyok ott, nagyinál volt, aki reggeltől estig szórakoztatta!
2010. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg szoktatni kicsit elöbb elmész egy két órára otthonról aztán növeled a mennyiséget és fél napra aztán aludhat mamánál is és igy megszokja hogy távol van.


Egyébként meglepően jól viselik - általánosság - mivel fiú valószinüleg nagyon anyás. De az elöbbi módszert érdemes kipróbálni.

2010. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Apukával :)

Nekem az a tapasztalatom, hogy ez az időszak inkább az anyukákat viseli meg nagyon mert aggódik a másik gyerekért, miközben a nagyobb baba lehet, hogy észre sem veszi, hogy anyuka nincs otthon (és most nem csak egy esetet írtam le, tényleg ez az általános)

2010. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

21 hós a lányom, 34 hetes kismama vagyok.


Az hagyján, hogy Ő hogy bírja ki, de ÉN hogy fogom kibírni nélküle (és a férjem nélkül)??? 21 hónapja nonstop együtt vagyunk, soha nem vigyázott rá senki (mert nincs se nagymama, se senki), mindig mindenhova jön velem. Nagyon fura lesz nélküle!!!

Egyébként szerintem ők ellesznek itthon az apukájával, amíg én a kórházban leszek. Nagyon szeretik egymást, ettől nem félek, ebből nem lesz gond.


Én attól félek, hogy mi lesz, amíg mi szülni megyünk a férjemmel? Felajánlotta pár barát, hogy vigyáznak rá, de nem tudom, mire számítsunk, mert tényleg nem vigyázott még rá soha senki :S Végül is lesznek más gyerekek (barátok 3-4 éves gyerekei) is, unatkozni nem fog, remélem sírni se fog, amíg hazaér a szülésből a férjem.

Az éjszakai szüléstől meg egyenesen rettegek, mivel mi együtt alszunk vele.


Most jól leírtam neked a félelmeimet, ne haragudj.


De biztos minden rendben lesz, próbálok nem aggódni, olyan rugalmasak tudnak lenni a gyerekek, és sokszor érzik is ők, hogy mikor "kell" nyugiban lenni.

2010. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha még soha senki más nem vigyázott rá, csak Te, akkor itt az ideje kicsit gyakorolni. :) Menj el pár órára sétálni, vagy ülj be egy moziba (nem árt a kikapcsolódás) a gyerekre meg vigyázzon az apa, nagymama, barát, aki majd akkor is fog, amikor a szülés meg kórház lesz.
2010. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 1 héttel szülés előtt bekellett feküdnöm.

Akkor volt 13 hónapos a Fiam.

Elösszőr nem akartam,hogy bejöjjön majd látogatóba,hátha Neki úgy rosszabb.

De aztán behozattam mégis.

Rohangált,felfedezte az uj környezetét,és kicsit úgy éreztem haragszik rám.

Második alkalommal megbékél.Bejöttek,rohangált,mielött elmentek jól megpofozott,végül átölelt,és kaptam nagy puszikat.

Mikor hazajöttünk a kistesója adott neki ajándékot,Én meg próbáltam mindig vele lenni,amíg a pici aludt.

Vond be mindenbe,hagyd hogy szerethesse a babát.

Nállunk a Nagy odabújik a picihez,hihetetlen nagy óvatossággal.

A kistesó rengetek puszit kap,mig anya csak ritkán.:)

A pelusokat segít kivinni,azaz Ő viszi ki a kukába,tanítja csip-csip csókázni(a 4 hónapos hugát).

Amíg otthon vagy,sokat játsz vele és készítsd fel.

Mond el Neki,hogy a baba a pociban van,és anya majd nem lesz itthon pár napot,de szereted őt,visszajössz,és hozol Neki egy Kis babát.

Mikor meg menned kell a korházba,ne csinálj belőle drámát,lehet attól megiedne.(sirás stb)

Szóval mikor mész a korházba mond meg neki,hogy nemsokára jössz,legyen jó fiu.

Ha a család felhív,kapja meg ő is a telefont,és beszélj Neki.

Nálunk ez volt.

17 hónapos lesz a Fiam,4 hónapos a Lányom,és akkora szeretet van most (még) köztük,hogy álmomban sem gondoltam volna.

Ne aggódj,nem lesz semmi baj.Jó kezekben lesz a távolléted alatt.

Sok boldogságot,erőt egészséget.

2010. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hála a mamánál szeret a drágám remélem megtudjuk oldani.
2010. szept. 10. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Zokogtam a kórházba menet, és a szülőágyon, hogy mi lesz az én 14 hónapos kislányommal. Ő nagyon jól érezte magát az Apukájával, az Anyósom főzött rájuk, ő is átment néha játszani a gyerekkel, minden nap bejöttek egy fél órára. Az igazság az, hogy a végén még én voltam csalódott, hogy ennyire jól elvan nélkülem a gyerek.
2010. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!