Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám van, hogy...

6 hónapos babám van, hogy csak “úgy” nagyon keservesen sír. (Nem éhes,nem almos tiszta pelus) mindent megprobalok megtenni, hogy jobb legyen neki de egyszerűen nem jövök rá a baj forrásaira. Ez sírni hagyas ?

Figyelt kérdés
Nem is ez a lényeg, mert egy idő után nyilván abbahagyja de ez sírni hagyasnak minősül ? Mert az tudom, hogy nagyon nem tesz jót bekik. Ilyenkor a kezekben van , simagatom, énekelek neki tehát nem hagyom magára
2022. márc. 6. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Fáj a hasa.
2022. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Szerencsére azt már kinőtte. Ilyenkor vagy tulfarad vag túl sok inger érte szerintem. V néha lehet a foga miatt nyugös
2022. márc. 6. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogzás, idegrendszeri fejlődés, front, bolygóállás, barmitől lehet.

Az enyém ma konkrétan 1órát ordított, és nem jöttem rá mi a baja. Ha felvettem azért sírt, ha letettem azért. Ha leültem azért, ha felálltam azért

Én betettem az ágyába, kisírta magát, abbahagyta.

2022. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából ez a kerdesem hogy ha én nem hagyom egyedül csak a kezemben van de sír folyamatosan az sírni hagyás és ugyanúgy karos rá nézve?
2022. márc. 6. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha hagyod sem káros.....
2022. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oo dehogynem . Kortizol termelődik plusz

Ha sírni hagyjuk a babákat, az súlyos problémákhoz vezethet, amely negatív hatással van a fejlődésükre és későbbi jóllétükre.



Az első élethónapokban átélt intenzív stressz megváltoztatja az agyi hírvivő anyagok hálózatát, ami az agy felépítésében és működésében is változásokat okoz. Az agyi változások hasonlítanak azokhoz, amelyeket depressziós felnőttek agyában látni.


Ha egyedül sír a baba, túlaktiválódhat az adrenalinrendszere, amely növeli a későbbi agresszivitás, impulzivitás kockázatát. A sírni hagyás hátráltatja az immunrendszer működését, ezáltal fogékonyabbak lesznek a betegségekre. Egy kutatás szerint a sírni hagyott babáknál nem fejlődtek ki bizonyos intellektuális és társas készségek, és nehezen kontrollálták érzéseiket.

2022. márc. 6. 17:36
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem hagyd abba az olvasást, az ilyen olyan fórumokról, aminek a fele alaptalan...

A mai világban kb minden is káros nekik a "kutatások alapján".

2022. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ha ringatod de sír akkor is kortizol termelődik plusz túlaltiválódik az adrenalinrendszere…. a szervezet nem válogat melyik káros ha egyedül sír vagy a karjaidban 😂
2022. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem sírni hagyas, hiszen vele vagy, és próbálod kitalálni, miért sír.
2022. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 ez megnyugtató :)
2022. márc. 6. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!