Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom, hamalmas a...

Nagyon aggódom, hamalmas a babám és mindenki csak mosolyogva legyint. Valóban normális lenne? Érdemes lenne szakorvoshoz vinni? Tényleg csak túlizgulom?

Figyelt kérdés

8 hónaposan a kisfiam 85 centi. Pont akkora, mint a bátyja volt kétévesen(!!!).

Lehetséges, hogy a bátyja viszont kisebb az átlagnál, de ekkora különbség szerintem nem teljesen normális. Tudom, nem hasonlítjuk egymáshoz, stb., de ennyire kétlem, hogy különbözne a méret testvereknel.


Hiába kérdezem a gyermekorvost, védőnőt, egyáltalán nem vesznek komolyan, pedig engem ez nagyon aggaszt, félek, hogy valami betegség van a háttérben. Neten nem akarok erről olvasgatni..

Kihez lenne érdemes fordulni? Komolyan vesz majd egyáltalán valaki ilyen "problémával"?


Súlya egyébként átlagos, semmi extra, anyatejes. Mozgásfejlődése szintén rendben.


Olyan sokszor leírtam már ezt a kérdést, végül mindig töröltem


2022. aug. 19. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pld én alacsony vagyok 156cm, a férjem meg magas 190cm.50cm született a gyerekünk és 1 évesen 90cm volt.Aztán szépen lelassult ez a folyamat.Most is magasabb a kortársainál és ebből adódóan a súlya is nagyobb ,de egyáltalán nem egészségtelen a fejlődése.

Azért ha rendszeresen jártok gyerekorvoshoz, védőnőhöz HA valóban kórosan gyorsan fejlődne akkor elküldenének, mert az átlag feletti fejlődés is jelenthet gondot.

Az, meg hogy nem szeretted volna hogy azt mondjuk egyszerre genetika meg minden.Nálunk pld anyuék 180cm magasak mindketten, tesóim is.Én meg visszaütöttem a nagyszülőkre és 156cm magasságot voltam képes csak fejlődni az elmúlt 35 évben:D:D Ez van, bizony ilyen a genetika.

2022. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy gond lenne. A férjem pl. 63(!) centivel született normál súllyal. Össz-vissz 174 cm-re nőtt. Ha baj lenne, a védőnők és a gyerekorvosok már mondták volna. Szóval ne aggódj, ha minden más rendben van vele, ahogy írtad. Még csak 8 hónapos.

Ahogy 2-es írta. Vele értek egyet. A lányom 1 évesen még 9 kg sem volt. Súly és magasság ennyi idős korban semmit nem jelent. Én pl. 4.20-szal születtem. Sosem voltam kövér, csak terhesség alatt.

2022. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen lesz óriás nagyobb korában. Én is mindig magas voltam, oviban torna sor eleje aztán szép lassan 11 éves koromra hátulról a 3. lettem. Csak eleinte nagyot nőttem.
2022. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ! :)
2022. aug. 19. 16:31
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem el hatévesen a 20 kg-t azt hiszem annyi volt a határ, híznom kellett a suliban nem akartak felvenni !!! Most meg megháromszoroztam a súlyom :P !! ..

amúgy az én fiam is nehéz volt nagycsontú gyerek azt mondta a dokinéni:))

Most meg olyan mint a vonatfütty 22 évesen, magas, vékony..:)

2022. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek még segítségére lesz.

Státuszvizsgalaton a haziorvosnak is feltunt végre a hossza.

Állítólag ha test részarányos és főleg, ha a nemiszerv a korához (és nem a hosszához) képest normális méretű, kizárható a hormonzavar:)

2023. ápr. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!