Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém sírós gyerekek anyukái,...

Extrém sírós gyerekek anyukái, kiderült valaha is miért sírósabb a babátok, kisgyereketek? Hogy bírtátok idegileg?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van, a nagy 3,5 éves, a kicsi most lett 1. A nagy "átlagos" baba volt, vele nem volt ilyen. A kicsi nehezen született meg, 3/8 apgarral. Szerencsére egészséges(nek tűnik), jól fejlődik, korának megfelelően, viszont valami hihetetlen, brutál mennyire bír sírni. Szeretem őt és a szívem szakad meg, de egyszerűen tönkretesz minket idegileg. Mindent megteszünk érte, voltunk egy csomó különböző orvosnál, fejlesztésen is, de nem javul a helyzet. Amennyire csak tudom szeretem, szeretjük és nem hanyagoltuk el soha, de ő csak sír és sír. Ne a normál babasírást képzeljétek, hanem mint egy hörgő, üvöltő rockénekest, akárki hallotta mondta, hogy nem normális így sírni. Kikészültem teljesen ez alatt az 1 év alatt, az apja is és a nagytesó is. Nagyi nem meri elvállalni, mert egy ilyen üvöltésnél fulladni kezdett és nagyon megijedt tőle. Jobb lesz már valaha is??
2022. nov. 3. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szimplán ilyen fajta
2022. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen baba, csak az idő segít. Könnyebb lesz amikor megtudja mondani miért sír. Enyém is brutálisan sír nagyinál,de ő a szeparációs szorongás miatt .
2022. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú a mi kislányunk is ilyen volt, viszont 1 éves korára számottevően csillapodott. Talán, mert megtanult járni és több szabadsága lett? Utána volt megint egy rosszabb időszak, ami a beszédmegindulással zárult le. Gyakorlatilag egyik napról a másikra tök kiegyensúlyozott lett, amikor nagyjából 5-re emelkedett a szavainak a száma. (Itt is ő a kistesó.)
2022. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen jobb lesz. Majd idővel. Én azt hittem ha elkezd beszélni, majd javul, de NEM. Majd jött a dackorszak....

Mikor 4 éves volt, akkor kezdett alább hagyni ez a borzalom.

Most 7 éves. Rengeteget változott. Nagyon büszke vagyok rá! Okos, segítőkész, empatikus nagycsaj.

A Facebookon van egy csoport "többemberes" gyerekek szüleinek. Nekem sokat segített.

Nálunk a lányom az első gyerek, és nagyon megvoltunk ijedve hogy baj van, mert a környezetünkben csak tündi-mosolygós-cuki babák/gyerekek voltak. Szerencsére a tesója már nem többemberes, így én is megtapasztalhattam h milyen egy átlagos gyerek

2022. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 10/9 el született mégis nagyon akaratos mindig azt hiszem hogy majd jobb lesz majd jobb lesz de egyenlőre nem, 7 honapos és ha valami nem tetszik neki akkor visítva sír és vergődik utánam, de persze ha meglát egy szöszt akkor egy percre abba hagyja aztán folytatja mert eszébe jut hogy nem vagyok ott🤦‍♀️ Elég durván tolja de már mikor megszületett megállapítottam hogy kimondottan erős hangja van a dokik is mindig megállapítják hogy nem semmi.
2022. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az elso tobbemberes, elso 3honapban hasfajos is volt. Amig jarni nem kezdett folyamatosan kezben volt. Szerencse, hogy elso gyerek, mert igy tenyleg csak ra figyeltunk.

O szupererzekeny es enyhen szenzoros is, pici koraban is ezert borult ki sokmindenen.

2022. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. A nagylanyom is tobbemberes volt. Nem is vállaltam volna többet. De eltelt 7 év. A kicsi is az lett:)

Most annyi hogy elfoglalja magát jobban, de irtó akaratos. Nincs különbség a fáj valami sírás és a nem szabad valamit megfogni sírás között

2022. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem ennyire durva a helyzet, simán csak akaratos, na meg korábban a hasfájás és a fogfájás és az érthetetlen éjszakai sírások is boldogítottak. A hasfájásnál és a fognál az vigasztalt, hogy majd elmúlik, ha nagyon kész voltam idegileg, váltott a férjem (vagy a nagyszülők). Az éjszakai sírások 1 éves koráig voltak, nem tudjuk az okát, kész voltam, hogy nem tudok neki segíteni. Akaratosság: lesz ez még rosszabb is, édesanyám azzal vigasztalta magát, hogy lehet, hogy beleőszül, de az életben többre jut az, aki tudja, mit akar (két tesóm volt ilyen). Ja, légzéskimaradás nálunk is van, anyósom rendszeresen bepánikol tőle, pedig mondtam már neki, hogy látták orvosok, nincs semmi baja, majd kinövi.

Ami sokat segít, hogy ha éppen nem sír (szerintem ordít), akkor egy nagyon aranyos, mosolygós legényke.

2022. nov. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon megsajnaltalak kerdezo, mert a regi szomszedasszonyunk jutott az eszembe neki 2 ilyen kislanya volt 11 honap korkulonbseggel. a nagyobbik 3 eves korara szepen lecsillapodott a kisebbik viszont nem. amikor ugy tunt hogy a hazassaguk is ramegy a gyerekre bentlakasos intezetbe kerult ill. olyan ovodaba ahonnet csak hetvegen hoztak haza. sokan megszoltak oket en nem. ha az enyem lett volna mar addig se birtam volna ki.
2022. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 _Cherrybomb_ válasza:
Lehet nagyon has fájós. Én is ilyen voltam
2022. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!