Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van alapvetően negatív...

Miért van alapvetően negatív hozzáállás a gyerekekhez, kisgyerekes szülőkhöz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bármelyik facebookos poszt alatt, vagy itt gyakorin is, úgy veszem észre, hogy az embereknek van valami nagyon erős ellenszenvük a kisgyerekekkel, kisgyerekes szülőkkel. A gyerektelenek úgy fogalmaznak a szülőkről, mintha egy gusztustalan állatfaj lenne, vannak kifejezett csoportok, akik a gyerekes embereken viccelődnek, de inkább gyűlölködésnek mondanám.

Vannak akik a családok pénzbeli támogatásán akadnak fenn, mintha az ő zsebükből lenne kihúzva, ami persze nem igaz.

Az ilyen eszmék is elég elterjedtek, hogy kinek “szabad” és kinek “nem szabad” gyereket vállalni.

Ameddig otthon éltem nekem is nagyon sok negatív tapasztalatom volt. Előfordult, hogy egy nő szándékosan belerúgott a babakocsiba és káromkodott rám, -úgy, hogy a pár hónapos kislányom benne aludt- ameddig fizettem a boltban és kilógott a sorból a kocsi. A terhességem alatt volt, hogy a vérvételnél 2 órát álltam, a buszon mindig idős emberek adtak csak helyet. Ha bárhol sírt a gyerek utálkozva néztek az emberek. Könyörögni kell, hogy beállhass a babakocsis részre a villamoson, de minimum a k. anyád, hogy megpróbálod.

A váltás nagyon éles volt, Magyarország és aközött, ahol most élek. A férfiak rohannak segíteni a babakocsival, a boltban mindig előre engednek az emberek. Sokszor, ha sír, idegenek leguggolnak bohóckodni neki. Mindenki sokkal toleránsabb, segítőkészebb. A gyerekeket értékként kezelik.

Mi a baj a magyarokkal? Mi ez a morális válság?


2021. dec. 21. 15:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%
Irigység elsősorban, és pont a támogatások miatt. Ehhez elmondanám,hogy 1980-ban kezdtem el dolgozni, és a munkabérekből való levonások között volt egy olyan, amit egyedülállóktól vontak (még adónak nem hívták, de az volt)
2021. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez azért oda-vissza megy. Vannak nagyon proli szülők, akik azt hiszik, hogy mert gyerekük van bármit megtehetnek, illetve nem képesek normálisan nevelni a gyerekét, lef.ssa, ha pl. rohangál az étteremben vagy végig üvölti a mozit. A támogatásokkal meg az a baj, hogy sokan emiatt nem tudnak igazából gyereket vállalni, aki normálisan szeretne és nem csupasz s.ggre beígérné 3-at. Szóval a támogatásokkal felverték az árakat, és igen, a gyermekmentesek zsebéből húzzák ki a pénzt, mert lassan már csak az fizet adót, aki nem szül egy raklapnyit. Amúgy politikai meg társadalmi szinten is pont, hogy állandóan a gyermekmentesekre fröcsögnek, önzőzik stb.
2021. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy gondolom, hogy azért ez a nagy gyűlölet cunami, mert nagyon sok nő azt gondolja, hogy azért mert várandós neki elsőbbségi joga van mindenhez:engedjék előre a sorban, engedjék leülni mindenhol, legyen kivételezve vele, legyen hozzá igazítva kb mindenki élete. Természetesen az illem úgy kívánja, hogy kíméljük a kismamát és ha valaki felajánlja, hogy elé állhat a sorban, azt sokan kedvesen elfogadják de ha nem, akkor sincs hiszti. Azzal van a baj ha valaki fennhangon hangoztatja, hogy ő terhes és senki nem adja át a helyet. Továbbá, ahogy írtad is, a családtámogatások miatt. Miért jár csok, miért jár babaváró, miért jár csp miért jár adókedvezmény, miért jár vissza szja? És egyébként valahol megértem az emberek reakcióját. A 25 év alattiak szja mentesek, miért csak ők? A kisgyerekeseknek a fent említett kedvezmények. A nyugdíjasoknak 13. havi nyugdíj plusz nyugdíj prémium (ha van), ingyen utazás stb. És van az a korosztály akik 25 év és 65 között vannak és pl nincs gyerek, nincs család, egyedülállóak...na ők mindenből kimaradnak! Nekik kb nem segít senki semmit. Tudom tudom amúgy, hogy a nyugdíjasok megdolgoztak a nyugdíjért már, nem is ez a lényeg. Van gyerekem egyébként.
2021. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

Ez az a tipikus téma, amiről napokig lehetne egyhuzamban írni. Mindenesetre jól mondja a #2 válaszoló, ez bizony oda-vissza megy.

Egy biztos: mindenki a saját életéből, nézeteiből indul ki, és csak kevesen akarják megérteni a másik csoportot.

2021. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

"Vannak akik a családok pénzbeli támogatásán akadnak fenn, mintha az ő zsebükből lenne kihúzva, ami persze nem igaz."

De a gyerektelenek zsebéből van kihúzva. Egy normális házat nem találsz 25 millió alatt, mióta van csok, babaváró. Nemcsak anyukáknak meg apukáknak kell ház, a gyerektelenek sem szeretnék az egész életüket albérletbe tölteni.


"Az ilyen eszmék is elég elterjedtek, hogy kinek “szabad” és kinek “nem szabad” gyereket vállalni."

Pedig ez a normális kisszívem, hogy vannak, akiknek nem lenne szabad gyereket vállalni. Sőt, egyre több olyan van, akinek nem lenne szabad.


"Sokszor, ha sír, idegenek leguggolnak bohóckodni neki. Mindenki sokkal toleránsabb, segítőkészebb. A gyerekeket értékként kezelik."

Miért kellene idegen ember kölykét értékként kezelni? Ezért ítélik el sokan a gyerekeseket, mert valami istenségnek képzeled magad, mert gyereket méltóztattál szülni.

2021. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%

Hármas jól írja. Azért van gyűlölet, mert a kisgyerekesek egy kicsi, de hangos százaléka mindenféle előjogot követel. Engedjék előre mindenhol, neki jár x dolog, mindenki igazodjon az ő napirendjéhez és mindennél fontosabb a gyerek. Nálunk a társasházban pl azért balhézott egy nő fb csoportban, gondnoknál és a közös képviselőnél, mert reggel el kellett zárni a vizet sürgős felújítás miatt és így nehéz volt a reggeli készülődés a GYEREKKEL. Kapott szép beszólásokat nap végére, mert mindenkinek szar és nehéz volt az a reggel, de 100 lakás van, senkit sem érdekel senki egyéni napirendje, ha van gyereke ha nincs.


Remélem érted. 100 lakásban 10-20 gyerekes pár él, ez a nő volt az egyedüli előjogért hisztiző, de ez úgy csapódik le, hogy megint a gyerekes sír, hogy az ő élete a legnehezebb és nem igaz, hogy nem voltunk tekintettel rá.

2021. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem teljen termeszetes, h az allam a gyerekeseket tolja. Ok kapjak a tamogatasokat, plane a 3+ gyerekesek, mert a tarsadalmi erdek ezt diktalja. Akar tetszik ez a gyermekteleneknek akar nem attol meg, igy vagy.
2021. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
14%
Magyarországon ez van .én sem élek már ott van 3 gyerekem de itt ahol élek több jobb dolgok vannak a gyerekeseknek .
2021. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

#7

Az is természetes, hogy a csok meg babaváró miatt születnek gyerekek? Nincs elég gyerek még sz.r szülőknél? Mert ezekkel a támogatásokkal megsokszorozták a megélhetésért szülők számát. Már nemcsak 12 000 forint családi pótlékkal gyarapodhat a családi kassza, súlyos milliók üthetik a gyerekesek markát. Kapásból 5 párt tudok, akik egy-két gyereket terveztek volna, aztán gyorsan még beszültek kettőt-hármat. Minimum 15 gyerek (5×3) születik meg alkalmatlan szülőkhöz. És akkor még nem beszéltünk a kisebbségiekről, akik a családi pótlékért szülnek 5-6 gyereket. Milliókért talán még a 20. gyereket is bevállalják.

2021. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ez a bezzegkülföldi ország? Csak azért kérdezem mert sok helyütt a fejlett országokban még nálunk is jobbnak rühellik a gyerekeket és nem vállalnak még ennyit sem.
2021. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!