Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak? 5 hónapos unokám...

Aggódjak? 5 hónapos unokám egyáltalán nem emeli a fejét, hátracsuklik a két kezénél óvatosan felhúzva is. Annyi rosszat hallani.. A lányomat nem akarom ezzel terhelni,de itt sokan vagytok,kérlek írjatok tapasztalatot.

Figyelt kérdés
Gyerekorvos nem mondott semmit erről.

2022. nov. 4. 11:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

8.! De. Jó kapcsolatban vagyok vele, viszont most volt a bátyja, aki 3 éves kórházban. Ezért nem akarom feleslegesen (ha felesleges) terhelni. Az október nagyon kijárt nekik. Mind a négyen pluszban Covidosok voltak, még a pici is. Nem volt szándékomban ennyire részletesen leírni, de mindig van támadó beszólás. Nem én húzkodtam, csak furcsálltam, hogy a gyerekorvos nem mondta, hogy esetleg gyenge az izomzata.

Ezért kértem itt tanácsot.

2022. nov. 4. 12:46
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

De igen, ez probléma, nem is értem, miért írják itt többen, hogy nem. Viszont neked sem kell egyből ilyen pánikba esni, hogy SMA meg hasonlók, de el kell vinni megnézetni gyógytornászhoz, ha a gyerekorvos ennyire lesz*rom módon áll a dologhoz.


3 hónapos korában már nem szabadna hátraesni a fejének, ha felhúzzák, 5 hónaposan pláne nem. Szóljál neki, ha magától nem jut eszébe.

2022. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12.! <3
2022. nov. 4. 13:25
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha a felhúzásnál nem tartja a fejét, az csak akkor baj, ha egyéb pozícióban se tartja.

Olyan nincs, hogy hason szépen kiemeli, mégis baj van.

Amit tudni kell 5 hónaposan: nyújtott karon támaszkodni, mellkasát kinyomni, oldalra fordulni, kezeivel hason fekve is manipulálni.

2022. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek a 14-essel, és hozzáteszem, hogy ha a pici nemrégiben covidos is volt, az lelassíthatta a fejlődését, nem kell mindjárt SMA-ra gondolni.
2022. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem igazán értem. Aggódsz, de a lányodat nem akarod vele terhelni. Akkor mire jó, hogy itt kérdezgetsz?
2022. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is később tudta ezeket, meg minden mást is, de nagyon szép, koherens volt a mozgásfejlődése. 1 éves múlt, minden rendben van vele. Nyilván nem árt, ha látja a babát egy konduktor, de én azt gondolom, hogy nem véletlen nem fújt riadót se a gyerekorvos, se a védőnő. Összességében nézik a babát, nem egy-egy kiragadott dolgot.
2022. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Azért inkább itt kérdeztem, mert egyrészt a lányom és a vejem ki vannak idegileg, mert a 3 éves 1 hétig kórházban volt. Leírtam többször, hogy ÉN aggódom, és itt mindig hasznos tanácsokat olvasok. Lehurrogók mindig vannak. Mosom kezeim, bocs, hogy kérdeztem. Semmi olyan nem kérdeztem, ami..., mégis vannak leoltók. 15 éve tagja vagyok a GYK-nak. Sok mindent láttam már. Az eleve normális kérdésfeltevésnél beszólásokat soha nem fogom megérteni. Mégegyszer is köszönöm szépen! Már nem írok.
2022. nov. 5. 13:44
 19/19 A kérdező kommentje:
16.! Pont ezért, mert normális válaszokat vártam, nem kioktatást. Szerencsére meg is kaptam.
2022. nov. 5. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!