Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy egyen a...

Mit tegyek, hogy egyen a fiam? Már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kisfiam pár napja töltötte az egy évet, s az utóbbi időben MINDEN étkezés kész rémálom. Mindent csinál, csak ne kelljen ennie. Reggelire tápszert, tejitalt, kakaót itatok vele, több kevesebb sikerrel. Esetleg hajlandó bekapni mellé két falat sajtot is alkalmanként, de ennyi. Ebédre eszik kb 1,5 dl leveset, de a másodikból márcsak egy-két falatot hajlandó. Egyszerűne úgy összeszorítja a száját és leszorítja a fejét a nyakához, hogy képtelenség bele"lapátolni2 az ételt.

Uzsira vagy gyümölcsöt vagy krémtúrót/joghurtot etetek vel, estére pedig tejpépet kap. De csak úgy hajlandó a kevés mennyiséget is megenni, ha közben mindenféle hülyeséggel elterelem a figyelmét.

Amúgy kiegyensúlyozot gyerek, egész nap jön-megy, rámol, pakolászik, gatyog, nevetgél. A súlya nem csökken, de majdhogynem stagnál:2,5 hónap alatt bő fél kilót hízott.

De mégsem lehet ellenni egész nap 2 deci tejen és 1,5 deci levesen, nem igaz?

Már vettünk neki multivitamint is, hátha jobb lesz tőle az étvágya, de semmi változás.

Már nagyon kivagyok ettől a helyzettől Együtt sírunk, miközben eszünk. Szó szerint görcsbe rándul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy mindjárt vacsoráztatnom kell.

Mit tegyek?

Mit csinálok rosszul???

A többi gyerek olyan szépen és jőízűen eszik...


2010. okt. 1. 19:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
vidd el a védőnőhöz,és mérjétek meg a súlyát,ha nem fogyott hagyd egy kicsit ezt a kaja témát.Ne erőltesd mert azzal csak rosszat érsz el,nekünk is 1 évesen volt az első ilyen nem eszek dolog.mi vitacolánt adtunk neki,az 5 nap alatt visszahozta az étvágyét.egyen azt amit akar,sok almát,gyümit,ha lehet édességet,nasit most ne nagyon adjatok neki.A lényeg,hogy ne erőltesd,mi most 20 hónaposak vagyunk,ugyanilyen nem eszem korszaka volt.meg mértük nem fogyott sőt hízott is egy picit,hogy mitől nem tudom,mert semmit nem eszik.de abbahagytam a kaja kínálását,ha elsőre nem kért hagytam.pár nap alatt maga kezdett el enni.te esetleg megkínálhatod egy óra múlva megint,hátha megéhezett annyira hogy egyen.
2010. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős a történet, csak én voltam benne a gyerek.

Egyetlen gyermek sem hal önszántából éhen.

Tudom, nehéz ezt elhinni.

Anyám folyton etetett engem, de lélekben nem táplált.

Az, hogy milyen anya vagy, nem azon múlik, hogy mennyit eszik a gyerek.

Szeresd, dajkáld, és bocsáss meg magadnak azért, ha keveset eszik. Semmiképpen ne hasonlítsad őt mások gyerekeihez.

Annyit tömött engem az anyám, hogy már csont sovány gyerek voltam.

Most 48 éves vagyok, és szinte alig férek a bőrömbe.

Élek, virulok, és nem haltam éhen.

Én a gyerekeimet soha nem erőltettem.

Az idősebb 1 éves koráig csak szopott, nem akart semmi mást. Mégis középiskolai tanár lett belőle, jelentem, él, és virul. A fiatalabb fiam meg olyan étvágyú, mint a farkas.

Engedd, hogy annyit egyen, amennyit akar.

2010. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ne eröltesd, képzeld el, hogy NEKI mennyire görcsben van a gyomra!!! HA csak meglát téged a kanállal-pohárral, már hányinger kerülgeti, mert meg akarod tömni!


Reggel kinálj elöször valamilyen szendvicsfélét, meg utána valamit inni, ha megeszi, akkor jó, ha nem akkor éhes marad.

Délben ne levest adj, hanem mindjárt a másodikat. Uzsonnára csak gyümölcsöt, este meg szintén valami rendse kaját, ne tejbegrizt (mert a tejpép az az)


De ha egész nap van ereje játszani, a súlya növekszik, akkor böven elég neki, amit megeszik. Ilyenkor már a 2 hónap alatt fél kg böven elég.


Ne tömd mindennel, mert ezzel csak teljesen elveszed a maradék kis kedvét is az evéstöl. GOndolj csak bele, ha valaki téged akarna naponta 3-4-szer megtömni, mert SZERINTE túl keveset eszel...

2010. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Adj a kezébe egy kiflit, had majszolja, lehet egy kis sóst is kíván már a gyerek. Én is anyuka vagyok, de már az idősebbik fajtából.
2010. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nálunk jelenleg olyan rossz a helyzet, hogy már annak is örülnék ha annyit enne a kisfiam mint a tiéd. :( Ő sem a tejet, sem a tápszert, sem a tejitalt, semmit nem fogad el. Már a hajam tépem annyira idegesít amit csinál. 8 hónaposan 10 kg volt, most 14 hónapos és 9,6 kg. Hiába viszem védőnőhöz, orvoshoz, épkézláb tanácsot nem kapok. Már ott tartok, hogy kérek egy labor vizsgálatot újra hátha az kimutatna valamit. 8 hónaposan már volt egy akkor semmi probléma nem volt.

A mai nap is egy katasztrófa volt.:

Reggeli: 4 kanál tejbegríz

Tízórai: semmi, hiába próbálkoztam MINDENNEL!!! 4-5 félét főzök hogy valamit egyen, de semmi:((((

Ebéd: SEMMI

Uzsi: lekváros kenyér, kb 4-5 katona.

Vacsira még próbálkozom a krumplifőzivel vagy akármivel csak egyen.

Inni viszont iszik nem is keveset. Natúr teát és vizet kap Cebion cseppel mert most nátha időszak van és egy kicsit betegek is vagyunk. Egyébként sajnos nem a betegség miatt nem eszik mert mikor nem taknyos akkor sem eszik többet.

Már ki vagyok!!!!! Ma találkoztam egy anyukával ő is hasonlóképp ki van készülve, 13 hónapos kisfia 3. napja egy fél joghurttal van, egyszerűen nem tud semmit beletömni. Nem tudom mi ez mostanában, hogy nem esznek a gyerekek, sztrájkolnak vagy mi???

Hétfőn az lesz az első dolgom, hogy veszek neki Béres cseppet, ma utána olvastam én nagyon sokaknak bevált, sokan ajánlják étvágy javításra.

Próbáld ki te is hátha nektek is segít, sajnos már ötletet nem tudok adni mert én is teljesen tanácstalan vagyok :S

2010. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20:00 vagyok! Ja és én már mindent kipróbáltam. Óránként kínálgattam, nem jött be. Utána ráhagytam, majd eszik ha éhes lesz alapon, annak meg az lett a vége, hogy gyakorlatilag kenyéren és vízen élt egy hétig mert mást nem fogadott el. A kenyeret is úgy képzeld el, hogy kb fél szelet/nap.
2010. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Na most még inkább sz@r anyának érzem magam!Azért ne úgy képzeljétek már el a helyzetet, hogy én mint a güzü egész nap tömöm a gyereket!!!És testileg tálálom, lelkileg nem???Na ezen végképp kiakadtam: elhiheti, aki ezt írta, hogy nem vagyok egy olyan típúsú anya, aki mellett a gyerek csak felnő meg eléldegél!De emiatt nem fogok magyarázkodni! A ygerekemmel minden nap annyit vagyok, amennyit csak tudok, és az is minőségi idő. Nehogy már azért ne egyen, mert lelkileg az anyja egy rongy...

Mindegy.

A többi hozzászólónak pedig csak annyit tudok reagálni, hogy köszönöm a tippeket, de sajnos úgy vagyok, mint az utolsó hozzászóló: semmi nem válik be. Almát nem hajlandó enni, a kiflit is csak szétdzsamigálja. Elhihetitek, hogy én lennék a legboldogabb, ha legalább majszolna, vagy ha magától megéhezne. De nincs ilyen. És az sem normális szerintem, hogy este eszik egy adag tejpépet (amióta ezt eszi, azóta alszik este nyugodtan, mert ha töményebbet kapott, akkor egész este sírt, forgolódott a hasfájás miatt, mert már ezt is kitapsztaltam), akkor délelőtt 10kor nem hajlandó még reggelizni!Mert ha rajta múlna, akkor nem is enne. Jóhogy nem akar önszántából éhen halni, de ez szerintem nem normális.

A súlya meg mint írtam nem csökken, szervi baja nincs, dokinál nemrég voltunk emiatt. A védőnő is és a doki is azt mondja, Ő már ilyen gyerek. Első perctől kezdve borzasztó rosszul evett, órákon keresztül szopott, mert közben bealaudt a cicin. Amikor felébresztettem, akkor megint eszegetett, aztán aludt. Amikor levettem róla, akkor meg sírt. Már mértük mikor mennyit eszik, s 1 óra alatt keméyn 20ml-t szopott!!!

Most csak tanácsot zseretnék kapni, mert eddig bármilyen kérdesem volt, itt választ kaptam rá...

2010. okt. 2. 11:05
 8/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló problémával küzdök!

DE nekem a háziorvos írt ki folsavat és vasat(kimutatták hogy az alsó értékhatáron van) amit naponta 3-szor kell neki beadnom.Úgy veszem észre hogy talán többet eszik és nem válogat úgy mint ezelőtt.Hogy ez a vasnak köszönhető e azt nem tudom,de a szomszéd azt mondta hogy vannak akiknél a vashiány okozza az étvágytalanságot és ahogy pótolod úgy javul.Nem tudom voltatok e már vérvételen hogy megnézzék a vérképét?Lehet hogy jó lenne hátha kiderül nálatok is hogy "csak" vashiány és megoldódna minden.Mi várjuk a kistesót és mondtam is a páromnak hogy minden reményem benne van hogy ő nem lesz ilyen mint a bátyus.

2010. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Pedig, bizony, ha be mernéd ismerni, sokat segítenél magatokon.

A helyzet az, hogy attól éreznéd magad jó anyának, ha sokat enne a gyerek.

Pedig a jó anyaság mértékegysége nem a falat.

Hagyd békén azt a szegény kicsit, had egyen annyit, amennyit szeretne!

Érezd bele magadat a helyzetébe! Ott állnék egy kanállal melletted, és ha fér, ha nem, nyomnám le a torkodon.

2010. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Na most, ezt a mondatot:

"Anyám folyton etetett engem, de lélekben nem táplált."

én a saját anyámról írtam. Ha te ezt magadra vetted, akkor lehet, mégis el kell gondolkodni azon, úgy szereted-e, ahogy arra neki van szüksége. Mert bizonyos, hogy szereted a magad módján. Attól még lehet, hogy neki meg másra van szüksége. A mondatodból úgy látom, te akkor érzed, ha szeretnek, ha időt töltenek veled. Lehet, hogy ezt nem kapod meg, mert nagyon elfoglalt a párod.

A gyereked pedig mondjuk attól érzi magát, hogy szereted, ha bátorító szavakat hall tőled. Vagy attól, ha öleled, simogatod. Esetleg attól, ha dajkálod, és énekelsz neki.

Én csak azt mondom, hogy nem vagyunk egyformák. A gyerekeket a nekik megfelelő módon kell szeretni.

Egyébként, ha megsértettelek, az nagyon jó! Azért, mert ez egy érzelem. Lehet, hogy most hárítod még a gondolatot is, hogy valamiben esetleg változtatnod kellene, de mégiscsak elgondolkodsz rajta.

Ne akarjál tökéletes anya lenni, mert az nem létezik.

Elég jó anya vagy, és ez hidd el, mindkettőtöknek elég.

Bátorítalak, hogy minden rendben van a gyerekkel.

2010. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!