Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TSMT tornát ki mikor kezdte a...

TSMT tornát ki mikor kezdte a babájával és miért?

Figyelt kérdés

Volt oka, hogy el kellett kezdenetek, esetleg kezdte valaki a ‘biztos segít’ alapon? Hány éves korban?

Van egy letehetetlen, sok ember között félős 5 hónapos babám. Olvastam, hogy ez a torna segíthet rajta. Még tapasztalatlan vagyok ezzel kapcsolatban, ezért érdekelne a dolog.



#TSMT #okosító torna
2023. máj. 14. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Tsmt-t konduktor ír ki,ha szükséges.

Ehhez fejlődésneurológushoz kell vinni a gyermeket.


Mi 2 évesen kezdtük autizmus miatt. 3 éves koráig csináltuk. Lehetett volna tovább is,de nekem problémás a csípőm,nem bírtam sajnos tovább.

2023. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A tsmt terapeuta nem feltetlen konduktor… Es nem minden konduktor tsmt terapeuta egyben. Es nem kell hozza fejlodesneurologus sem.


5 honaposan azert nem feltetlen ez az elso eszembe juto terapia. Mik a konkret panaszok? A terhesseg, szules korulmenyei rendben voltak? Mozgasfejlodese egyelore rendben zajlik? Izomtonusa rendben? Hizasa rendben, jol etetheto?


Es ezek csak a fobb kerdesek, ami alapjan el lehet indulni. Bar harom honapos kortol mehet a tsmt, de nem feltetlen van szukseg ra minden esetben, sokszor meg epp masra van szukseg

2023. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Feszes váll- és karizmok, mozgásfejlődése késik (még nem nagyon/ritkán fordul oldalra, hasára egyáltalán nem). Dévény tornára járunk, én inkább amiatt gondoltam erre a tornára, mert nagyon félős, ha más veszi a kezébe sír, hangos hangoktól szintén megijed. Ha otthagyom egy percre is valahol magában, akkor már ordít. Játszani jól eljátszik magában, addig, amíg ott ülök mellette.
2023. máj. 15. 00:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm egy 5 hónapos! nem 5 éves gyerekről írsz!

Még jó hogy ordít másnál, főleg egy idegennél!

2023. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Ezekkel én inkább gyerekcsontkovácshoz vinném (olyanhoz, aki egyben orvos is).
2023. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Késik a mozgásfejlődése?! Milyen Dévényeshez jártok? Fordulni 6 hónapos korig ráér.
2023. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy nem ajánlott keverni a tornákat, de egyeztess a Dévényessel.

Az hogy sír ha kimész, elég gyakori babáknál. Ezért visszatérő téma itt is, hogy ki viszi magával wc-re meg ki hagyja sírni addig.

2023. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos baba, nekünk is ilyen volt,semmi baja nem volt. Később sem volt el sokáig, főleg mikor szeparációs szorongás is volt. Átfordulás tényleg 6 hónapig kell.
2023. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!