Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Klímát lehet használni ha...

Klímát lehet használni ha nagyon meleg van a szobában? 2 hetes baba

Figyelt kérdés
Elég szerencsétlen a szobá tájolása, egész délután amikor a legmelegebb van, pont oda tűz a nap és nagyon átmelegszik a szoba, hiába van lehúzva a redőny. Most épp 28 fok van kint és a szobában 26 fok. Ez még tűrhető légkondi nélkül, de a következő napokban ha 32-35 fok lesz, akkor simán fel fog menni 28-29-30 fokra a hőmérséklet a szobában. Szabad klímát használni úgy hogy a baba a szobában tartózkódik? Közben figyelnénk a páratartalomra hogy az megfelelő legyen, illetve persze gyenge fokozaton menne a légkondi, pl 24 fokra állítva és 1-es erősségen.

2023. jún. 18. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

9, én fenntarthatóban szeretnék élni :)

Ahol nem olyan debil a társadalom, hogy 30 foktól megmurdel, és a kinti és benti hőmérséklet között csinál 15 fok különbséget, hogy se bent, se kint ne érezd magad jól. ;)

2023. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 darida válasza:
21%
Nem használnám, amíg a baba a szobában van. Átvinném egy másik helyiségbe, amíg működtetem a klimát, majd ha a szoba lehült visszavinném a babát.
2023. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

A szülőszobán is volt klíma nálunk, kb akkor kapcsolták csak ki, amikor a kitolási szakasz jött, de aztán a gyerekosztályon a szobában megint volt légkondi.

Szóval mi használjuk. Nem direkt megy a gyerekre, de nyilván mindenkinek (őt is beleértve) kényelmesebb, ha nincs bent fullasztó meleg.

2023. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én soha nem veszem a klímát lejjebb, csak amennyi szükséges a max. 26 fok nagyjábóli tartásához. 24 nekem már kevés lenne, és magam sem érezném jól magam, ha rám fújná a levegőt. Szóval ha máshogy meg lehet oldani, akkor lehűtheted a szobát kicsit klímával, de ne nagyon, és ne fújja a babára a hideg levegőt.
2023. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Természetesen lehet.

Csak nálunk ilyen bizalmatlanok az emberek a klíma iránt.

Kinn Amerikában szinte minden lakásban van klíma, és melegben folyamatosan mennek, mint télen a fűtés.

Persze huzatban ne legyen a gyerek.

Olyan hőmérsékletre legyen beállítva ami kellemes, ha éppen 15 fokkal kevesebb mint kinn, akkor az is jó. (40 fokban senki se fogja 30-ra állítani a klímát. 24-25 °C bőven jó, de akár lehet hidegebb is, pl este.

Nem kell ezen ennyit agyalni.

2023. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!