Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyuka miért érzi magát...

Sok anyuka miért érzi magát "bezárva" és magányosan, mialatt otthon van a babával, kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Azt elismerem, hogy pici babával (hacsak nem sír minden percben a babakocsiban) képtelenség hosszú időre ide-oda menni, mert folyamatosan készenlétben kell lenni, de egy 1,1,5 éves kisgyerekkel már azért bőven lehet menni bizonyos helyekre, nem?


Csak mert mostanában egyre többen mondják, hogy utálnak otthon lenni, alig várják, hogy visszamenjenek dolgozni.

Holott egyébként ez az időszak soha sem jön vissza a gyerekeknél.


2023. szept. 7. 18:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit hogy szülj egy gyereket és megtudod a választ a kérdésedre. Tisztán lászik hogy nincs ezért kérdezel hülyeségeket meg mondasz szintén csak baromságokat. Szerintem hallottad hogy nehéz de még nem tapasztaltad.

Nyílván azért szülnek sokan többet is mert a nehézség mellett rengeteg boldogságot is ad senki le se szarja a csokot...

2023. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező,te ne szaporodj mindenesetre,ekkora empátiával amid van.
2023. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
31%

Kettőt a legtöbben azért szülnek, mert úgy vannak vele, hogy kettőt vagy semennyit.

És azt nézik, hogy milyen előnyei lesznek, pl. eljátszanak egymással vagy jó hatással lesz a személyiségükre.

Nekik nincs olyan, hogy egy gyerek.

2-3 éves korig is simán gondolhatja úgy anyuka, hogy csak az elejét kell kibírni, összeszorított fogakkal kibír 5-6 évet és utána nagyon jó lesz neki is és a gyerekeknek is.

Nagyobb korkülönbségnél pedig már meg is tapasztalja anyuka, hogy meddig iszonyú nehéz. Mérlegel és azt mondja na rádobok még 3 évet, annyit még kibírok.

Kisebbségben vannak a 3 gyerekesek, akiknél becsúszott a harmadik, vagy a második terhesség ikrek, ill még kevesebben vannak, akik önként 3 gyerekesek.

3 gyerek után meg már tényleg teljesen mindegy hány gyereket szülsz, ha a tested bírja.

Néztem videót 4 gyerekes nőről, aki már májusban elkezdett készülni a szeptemberi iskolakezdésre és a gyerekek összes tollára, ceruzájára, lábaszárára is ráírta a neveket.

Másik anyuka 4:30-kor felkel és 2,5 órán keresztül pakolta a 6 gyerekének a kaját 3 étkezésre.

Na nekem ezért se lesz 2 gyerek se, mert ezektől én kiszaladnék a világból, ők meg élvezik.


De ez is olyan, hogy én megpusztultam falun családi házban, menekültem vissza a panelba, másnak meg a családi a kánaán és a panel a rabság.

De azért, mert emberek milliói költöznek 50 percre várostól is, csak hogy kertes házban lakhassanak, nekem még nem kell élveznem se a falusi, se a családi házas életet.

2023. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
78%
Pont azért nem vállaltunk másodikat, mert nincs az az isten, hogy én még egyszer végigcsináljam az első 1,5 évet.
2023. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

"Nyílván azért szülnek sokan többet is mert a nehézség mellett rengeteg boldogságot is ad senki le se szarja a csokot..."


Igen, pont erről beszélek én is, hogy biztos, hogy sokkal jobb benne a jó dolog, mint a rossz.

Ezért furcsállom azt, amikor csak a rossz oldaláról beszél mindenki.


#32

Ennyi empátiával? :D

Azért ne" szaporodjak", mert feltettem egy kérdést?

2023. szept. 8. 16:51
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Én nem úgy látom hogy csak a rossz oldaláról beszél mindenki. De kell arról is beszélni nem csak a habos babos részről. Ha valakinek valami nehéz a gyereknevelésben úgyis jönnek azzal hogy "tudhattad volna mit vállalsz", és pont így tudja meg az ember ha olvas a rossz oldaláról is. Különben mégis honnan tudná?? Ha meg a gyakorin olvasgatsz itt nyilván a nehéz részéről fogsz olvasni, ahogy az anyukás/kismamás FB csoportokban is. Senki nem fog kérdést kiírni arról hogy "imádom a gyerekem, annyira boldog vagyok hogy létezik, ez normális?"
2023. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

#36

Igen, ez így van egyetértek.

Azt is maximálisan megértem, ha valakinek extrém nehéz eset, vagy esetleg súlyos, gyógyíthatatlan betegséggel született gyereke születik, mert akkor biztos, hogy nem tudja élvezni vele az életet, (fejlesztésről fejlesztésre járni, kórházba be-kórházból ki, több milliós gyógyszerekre évekig gyűjteni a pénzt, és még nyugdíjas koromig sorolhatnám) mert akkor csak szenvedés az egész.

És persze, a negatív oldalát is fontos megmutatni, beszélni róla, mert csak így hozhat valaki reális döntést.


Viszont ha valakinek egészséges gyereke van, akkor szerintem nem fajulhat odáig a dolog a gyerekkel kapcsolatban, hogy az anyuka elkezdje utálni az egészet.

DE.

Nem vagyunk egyformák. 😉

2023. szept. 8. 17:10
 38/51 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy egy makk egészséges gyerek is rendesen próbára teszi az embert, de azért valljuk be, hogy a többség még mindig szereti ezt az egészet.
2023. szept. 8. 17:11
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a kulcsszót: BIZONYOS HELYEKRE el lehet menni. De mi van, ha az anya nem ezekre a bizonyos helyekre vágyik. Azért egy (vagy több) gyerek elég sok kötöttséggel jár. Ha szerencsések a szülők és kifogtak egy rugalmas, nyugodt, szófogadó gyereket, elég jól ki tudnak mozdulni, de akkor is vannak felejtős programok. Pontosabban, ha valakire rá tudják bízni, akkor szóba jöhet a mozi és a színház is ha...

Nekünk szerencsénk van, az elsőszülött rugalmas kisgyerek, idegen helyen - egyelőre - a jó oldalát mutatja (otthon egy tornádó), de még vele is le kellett mondanunk sok mindenről és ahova mentünk, az is sok szervezést igényelt. Most született a testvére, a nap fénypontja a kutyasétáltatás: házon kívül, összeakadhatok más felnőttekkel, akikkel nem csak a gyerek az egyetlen téma :).

2023. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
61%

Mit tudsz te erről a témáról?semmit.

Nincs gyereked.megis irod itt a válaszokat,jót mosolygok rajtad.

2023. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!