Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem fontosabb a babánknak...

A férjem fontosabb a babánknak és ettől nekem megszakad a szívem. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Nem volt könnyű a szülésem, kórházban maradtam tovább. Utána az egyik szülőm kórházba került és egy nagyszülőm meghalt, így depressziós lettem, rengeteget sírtam az első hat hétben.


Magánkórházban szültem a férjem az első pillanattól rendezgette a babát és segített mindenben. Utána 5 hetet itthon volt. Azóta heti több nap home-officeban folgozik. Mivel sajnos depressziós lettem, így minden nap jött valaki, leggyakrabban anyósom, aki ha tehette 6-7 órán át tartotta a babát és csak szoptatni adta vissza, mert “te úgyis sokat fogod”, meg “nyugodtan addig takaríts” meg “figyelj oda rá, hogy a fiam többet egyen, mert nagyon sovány, menj el vásárolni”, és akkor ez ellen küzdeni nem igazán volt erőm, időnként örültem is. Néha megpróbáltam egyedül egy-egy napot, de a depresszióm/gyászom miatt azokon a napokon mindig nagyon rossz kedvem volt, anyósom meg, ha nem jöhetett egy héten kétszer, akkor mondvacsinált indokokkal hétvégén beugrott a férjem egész családja. (A férjem azt mondta, hogy beszél az anyjával, de nagyon nem merte megbántani, mert anyósom tényleg kivett minden héten két napot, hogy itt lehessen, meg főzött, ha megkértem).


A lényeg, hogy ezek miatt a férjem közel ugyanannyi időt töltött a babával, de valószínűleg jobb passzban, mint én, ezért ő lett az elsődleges gondozója.


Rá nevet rá, ha hazaér. Vele boldogan gügyög esténként. Ha hallja a hangját megnyugszik. Korábban ez nálam is igaz volt, csak voltunk egy vizsgálaton és előtte evett és nem jöttem rá, hogy éhes maradt így végig sírta. Azóta rám nem is mosolyog, vagy csak ha nagyon jó kedve van. Nem hajlandó nekem gügyögni. Nem néz szoptatásnál a szemembe.


Hogyan lehet ezt feldolgozni? Esetleg meg lehet változtatni?


2023. szept. 27. 19:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A depresszió az nem orvosilag igazolt depresszió, hanem sokat sírtam és nagyon sajnáltam magam, amiért ez történik velem/velünk.
2023. szept. 27. 23:27
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez baby blues volt, a gyerekek meg azt imádják jobban aki kevesebbet van velük. Férjemért oda van a 2 éves,de bezzeg ha fáj valami akkor anya kell😅 totál normális 3 hónaposan meg még nem alakult ki semmi. Anyóst meg ne engedd be ha már a férjed egy puha p..cs.

Én gyerekem mai napignem néz rám szopi közben,de sose izgatott.

2023. szept. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos, még nem alakult ki az éntudata. Azért a apjának örül, mert ô egy ritkán látott külsô örömforrás, rád meg azért nem reagál úgy, mert még nem tudja, hogy te és ô különállók vagytok. Egy ilyen kicsinek az anyja olyan, mintha egy testrésze volna, ami mindig ott van, alap, hogy ott van. Majd ha ráébred, hogy ô egy különálló ember, és te is külön ember vagy, és el tudsz menni, ott tudod ôt hagyni, akkor mutat majd igazi, kétségbeesett ragaszkodást. Jön a szeparációs szorongás, és le se tudod vakarni magadról.
2023. szept. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!