Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legtöbb kisbaba, kisgyerek...

A legtöbb kisbaba, kisgyerek miért ébred fel sokszor éjszaka?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy nem elvárható tőlük az éjszaka átalvása, de ez a szülőknek meg baromi nagy szívás, zombik lesznek, meg előjön mindenféle tünet a kialvatlanság miatt.

Szerintem az alvásmegvonás a legelviselhetetlenebb.


2023. okt. 15. 09:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

Tanácsom neked, ha majd gyermekvállaláson kezdesz gondolkodni, hogy előtte 3 évig ne aludj. Akkor le tudod tesztelni, hogy bírja a szervezeted, és akkor biztos nem ér meglepetés, ha csak ennyi idős korában aludná át a gyereked az éjszakát!

Ne kövesd el azt a hibát, mint sok kezdő anyuka, te légy okosabb és felkészült!

2023. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
18%
A legtöbb nem kell éjjel, max pár hétig 1-2szer. Csak sok szülő rászoktatja a gyerekét. De nyilván amelyik alszik éjjel arról nem olvasol, mert nem panadzkodik a szülő.
2023. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

#11


Mindjárt megírja, hogy esze ágában sincs gyereket vállalni, ő nem lenne ilyen hülye, mert ő tudatosan gyerekmentes.

Ami utóbbival az ég világon semmi baj nem lenne, ha nem azzal töltené a szabadidejét, hogy Gyerekvállalás kategóriájában írogat ki kérdéseket provokatív célzattal. Láthatóan muszáj önmagának újra és újra ezzel megerősítenie a "sziklaszilárd" döntését.

2023. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

#12


Hogy lehet rászoktatni? Szerinted az anyukák direkt felkeltik a gyereket éjjel?

Vagy úgy érted, "elkapatják" azzal a gyereket, hogy nem hagyják sírni, mint nagyanyáink?

2023. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#13

Neked van gyereked?

2023. okt. 15. 13:07
 16/29 anonim ***** válasza:
30%

"De ez totál hülyeség, hogy csak gyerekkel lehet valaki kialvatlan.:D


Ezer más dolog mellett lehetsz, de a gyerekkel való kialvatlanság sem tart örökké."


Ki mondta hogy nem lehet mástól kialvatlan valaki??? Nem rémlik hogy ilyet olvastam volna bármelyik kommentben is. Az is szar ha mástól kialvatlan valaki, meg az is ha gyerek miatt. Panaszkodni mindkét esetben lehet. Úgy érzem te csak provokálni jöttél ide.

2023. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nem lehet fölkészülni. Az én fiam általában 2 óránként kelt pár hetes korától majdnem 1 éves koráig. Mivel tudtam szoptatni, és közvetlenül egymás mellett aludtunk, nem okozott problémát, mert nem kellett kimásznom az ágyból, csak bedugtam a szájába a cicit és pár perc után aludtunk tovább.


De honnan tudhattam volna előre, hogy bírni fogom-e ezt a 2 óránkénti ébredést? Vagy hogy az én fiam pont 2 óránként fog ébredni, nem 1 óránként (néha csinálja, akkor már nem tudom kipihenni magam)? Vagy hogy nem fog minden éjjel 2 órás szeánszot tartani (amit szintén csinál néha, de szerencsére ritkán)? Mi van, ha nem tudok szoptatni és 2 óránként fel kell kelni tápszert keverni?


Nem tudod, milyen gyereked lesz, és azt sem, hogy te hogyan fogsz reagálni rá. Ha engem előre megkérdeznek, biztosan azt mondtam volna, hogy a 2 óránkénti ébredést nem fogom bírni. Pedig egyáltalán nem okozott problémát.

2023. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
Ezt az idegrendszer szabályozza. Ha rájössz a megoldásra, jelezd mindenképp, mert Nobel is járna érte.
2023. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom nincs gyereked mert ha lenne nem írnál ekkora sötétséget. Amivel nincs is gond addig a pontig amíg nem osztod az észt hogy minek vállal gyereket valaki ha nem bírja az éjszakázást.


Már bocs de egy kisbaba kismillió okból felkel, és nem nem azért hogy idegesítse az anyját. Hanem mert a legkiszolgáltatottabb helyzetben van. Ősi ösztönök ahogy fentebb írták.


Ha lenne gyereked azt is tudnád hogy anyának lenni nem abból áll hogy netflix be és döglés a kanapén. Mentálisan lelkileg és fizikailag is megterhelő amellett hogy a legszebb dolog is.


Nem lehet felkészülni rá, az ember ésszel tudja nyilván mi vár rá de amikor ott vagy az totál más. Az alvás alapvető biológiai alapszükséglet. Ez megvan? Tudod milyen az amikor nem tudsz aludni? Mikro alvások stb. Meg olvass utána annak is hogy a nácik előszeretettel alkalmazták azt kínzásnak hogy amikor épp elaludnál felebresztenek. Na ilyen simán van egy gyerekkel is.


Anyának lenni és talpalni a nap 24 órájában készen figyelni az kemény. És igen amikor valaki kialvatlan fáradt kimerült akkor nem fog tudni az agya sem úgy járni, gondolkodni, fizikai teljesítőképessége sem olyan. A kedve hangulata sem. Nyilván a T*ke tele is van mindennel és nem akar felkelni de megteszi mégis!


A másik meg hogy igen sok minden miatt lehetsz kialvatlans csak azt felejeted el hogy egy kisbaba esetén nem te viszed a kontrollt nem tudod mikor lesz vége vagy mikor lesz jobb. Míg ha egy munkac miatt vagy szar kapcsolat miatt vagy az akkor az a TE döntésed hogy meddig húzod!!! Ez miatt még megterhelőbb.


Gyereket nyilván nem teszed utcára hogy na meguntam bocs.

2023. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#19

Igen, én tudom, hogy az anyaság minden nehézség ellenére a legszebb dolog.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért mondják még szülők között is, hogy ha gyereket vállalsz, elcseszed az életed.

2023. okt. 15. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!