Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy első és egyetlen gyerek...

Egy első és egyetlen gyerek élete első 5 évéből mely év a legnehezebb a szülők számára? Melyik a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
2023. nov. 22. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
5) Ugyanez. A gyerekem az első éve minden ébren töltött percét üvöltéssel töltötte, ha nem ringattam nonstop. De NONSTOP, éjjel-nappal, a nap minden órájában. Ha aludnom, ennem, pisilnem, fürdenem, bármit kellett volna épp csinálnom, akkor is. Az tényleg nem volt élet, csak keservesen átvészelni lehetett 'boldog megélés' meg csillámköd helyett. Nyilván megnézettünk mindent is, semmi baja nem volt, csak nonstop kontaktust igényelt. Imádom, de soha többet.
2023. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az iskoláskor a legdurvább eddig, most 13 éves. Való igaz, biztosan azért, mert sajnos tanulási nehézséggel küzd, most már diszkalkuliás is.

És ugyan voltak halvány jelek (így utólag), amit ösztönből éreztem, hogy nem stimm, de mindenki más: "nincs annak a gyereknek semmi baja". Az ovi közepétől már rendszerbe kerültünk, és elkezdődtek a fejlesztések, ami alsó tagozatban volt a legdurvább, leginkább küzdelmes számunkra.

2023. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hullámzó. Vannak jobb és rosszabb időszakok, napok minden korban, nem igazán tudnék kiemelni egyet sem, amiben nem lett volna semmi gond. Talán újszülöttként volt még a legbékésebb, életemben nem pihentem annyit (és azóta se :'D ), klasszikus eszik-alszik baba volt az első ~3 hónapban, a hasfájás szerencsére elkerült minket. Aztán persze ez változott, azóta meg sem áll, de nem tudnám azt mondani, hogy 1 vagy 3 évesen lett volna vele könnyebb. Sok szempontból könnyebb most, sok más szempontból meg nehezebb. Nálunk nincs olyan, hogy univerzálisan nehezebb lett volna egy bizonyos korszak, mint másik.
2023. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első 8 hónap volt a legbrutálisabb, a következő 10 hónapban már javult a helyzet és én is azt mondom, hogy amióta jár, önállóbb, kérdez, közösen játszunk, azóta én sokkal könnyebbnek érzem. Az intézménybe kerüléssel főleg. Szóval mondjuk az első évet mondanám, ami egy akkor érzelmi katyvasz volt nekem egy sírós babával, hogy azt nehezen emésztettem meg.
2023. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2023. nov. 23. 16:40
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Első 3-6 hónapot mondanám. Ott még annyira picike, hogy semennyire se tudja jelezni, mi baja van. Nagyon szemfülesnek kell lenni és előre készülni, valamint nem fogsz sokat aludni, az sem lesz mély, mert folyamatosan kelsz. Nagyjából..

Utána egyre könnyebb és könnyebb. 1 éves kortól már nagyon egyszerű, 3 éves kortól meg már semennyire sem nehéz.

Nekem 2.5 éves korától csak pozitív élményeim voltak. Semennyire se nyűgös a semmi miatt, semennyire se hisztis, semennyire sem baromság, amit akar, a legnagyobb akaratából is könnyen meg lehetett mondani, hogy nem és lenyugtatni. Nem tudom mi az a dackorszak, szerintem ez csak kitaláció. A biológiai anyja azt mondta alig bírja, most hogy dackorszakos, de én csak bölcsen hallgattam, mert semmiféle dac korszak nem volt, csak tapasztalta magát, és megélte milyen, amikor akar valamit.

2023. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
16 te most trollkodsz,vagy oké szóbahozni hogy a fogadott gyereked biológiai anyja is benne a képben? Egyáltalán miért ne lehetne neki más megélése, mint neked? Vagy te vagy az apja csak szétmentetek a biológiai anyával?
2023. nov. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!