Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sírós, hisztis kétéves....

Nagyon sírós, hisztis kétéves. Hogy kezeljem a rengeteg hisztit?

Figyelt kérdés

Mindig is többbemberes baba volt, még nem kezdett el mászni, csak rajtam volt el, külömben csak sírt. Utána se volt egy álom, de kicsit könnyebb volt. Sose volt vele egyszerű, de most katasztrófa. Az alvása teljesen felboborult, éjfél előtt képtelen elaludni, órákon át nyöszörög, sír, rengetegszer felriad. A nap nagy részébe ordít (nem nevezhetem sírásnak) hisztizik,pl ha séta közbe nem arra megyünk amerre elképzelte hisztizik és lefekszik a földre. Ha felveszem és megpeóbálom vinni, kapálózik, alig tudom tartani, hogy ne essen ki a kezemből. Otthon is ha valami nem úgy történik ahogy elképzelte, hiszti. De apróságok, pl fel akarom húzni rá a nadrágot, nem adom neki az egész tubus fogkrémet (mert, hogy meg akarja enni) Fürdés, hajmosás, fésülködés, körömvágás rémálom.

Orvosnál is voltunk, minden rendben vele.

Mit tehetek, hogy javítsak a helyzeten, sikeresebben kezeljem a hisztijeit? Nem tudok már mit csinálni, hogy ne menjen a műsor egész nap.



dec. 11. 17:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Utolsó: őszinte leszek, egy kicsit könnyebb, hogy nem csak nálunk ilyen a szitu, még egy ilyen babát/gyereket mint az enyém nem ismerek, már megijedtem, hogy en rontottam valamit el nagyon, vagy, hogy valami baj van vele.

Most is ment a hiszti először mert természtesen nem akart fürödni, utána mert pár csepp tej kifolyt a padlóra, nem hagytam, hogy ezredszerre szétdobálja a hajgumijait, végül meg mert nem a fotelbe hanem a kanapéra mertem ülni. Torka szakadtából sikított egy órán át

dec. 11. 22:55
 12/20 anonim ***** válasza:
Hogyan próbálod rávenni a kooperációra?
dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Beszéddel. Részletesen elmagyarázom neki mi mi után fog következni. Természetesen babának megfelelő módon. Pl gyere, megyünk pancsizni, a kiskacsa és a delfin már várnak a kádban, hogy játszatok, pancsi után pedig isszuk a tejcit. Amikor meghallja, hogy tejci, mosolyog mert imádja. De ahogy meglátja a vizet, kész.
dec. 11. 23:55
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Szoktatok együtt fürdeni? Habpartyt csinálni? Rendhagyó módon a fürdőkádban tejezni?

Igazából amire ki akarok lyukadni, hogy érdekesebbé kell tenni neki…

dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Csakis együtt fürdünk mert egyedül erővel se tudnám betenni a kádba. A habot próbáltam, többször is, érdekes módon fél tőle. De a tejezés jó ötlet. Köszönöm a tippet.

Értem persze, sajnos nem vagyok túl kreatív, de úgy látszik meg kell tanulnom az lenni.

Az egyetlen dolog amivel kicsit megnyugszik, hogy énekelem neki az épp kedvec dalát, amikor meg lassan végzünk, kiabálom apának, hogy jöjjön towelman (magyarul fura lenne 😂) ez érdekes neki, meg hát tudja, hogy ez azt jelenti, hogy megy ki a kádból öltözni és tejet inni.

dec. 12. 00:23
 16/20 anonim ***** válasza:
Tanácsot nehezen adok de 2 éves a lányom és hasonló cipőben vagyunk mostanában. Főleg ha beteg akkor 2x rosszabb. Képes olyanokert sírni üvölteni hogy az apja nem is sült ahová ő akarta, ha azt akarja hogy vegyük fel stb. Mostanában nálunk enni jönni nem akar. Mindig van fontosabb dolga. 😅 Persze ha jön akkor eszik de rávenni hogy jöjjön nem könnyű. Néha már leülunk mi enni és akkor egY idő után ő is jön. De ez egy ördögi kör mert ha éhes attól nyűgös.. szóval kitartás.
dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Néha már leülunk mi enni és akkor egY idő után ő is jön. "

Nálunk alap, hogy együtt eszünk. Ebédet, vacsorát, sokszor reggelit is. Sose volt gond azzal, hogy jöjjön enni.

dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16os vagyok. Mi is együtt eszünk a hozzataplalas óta. :) ezt pár hete kezdete el csinálni hogy ha csak mondjuk hogy ebéd vagy vacsi van akkor nem jön azért se. Eddig elég volt mondani és jött mint akit rakétabol lőttek ki.
dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát abból a mondatból nagyon nem az jött le…
dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

1,5 éves a kislányom és ugyanez a helyzet. Azt érzem, hogy mindig az ellenkezőjét kéne kommunikálnom felé, mint amit szeretnék. Ha azt mondom csináljuk ezt, vagy azt, akkor elfut, viccesnek tartja, az öltözés, pelus csere hiszti, a vetkőzés szintén. Ha nem arra megyünk, amerre ő akar, hiszti, ha nem azt csináljuk, amit ő szeretne, hiszti, stb.

Volt kitől akaratot örökölnie, de azért na... Nap végére már a hajam égnek áll. :) Minden elismerésem annak, aki ezt tudja állandó türelemmel kezelni, azért a harmadik óra után nekem már nehezen megy, pedig nagyon sokmindent elengedek már.

Egyébként a kislányom már mond szavakat, de ugyanúgy ordít, ha nem tetszik neki valami. :)

Node még mindig nem viselem ezt olyan nehezen, mint az elejét. Babaként brutális figyelmet igényelt, amióta jár azért már sokkal jobb a helyzet a hisztikkel együtt is.

dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!