Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekkel 54nm, 2 szoba elég?

Kisgyerekkel 54nm, 2 szoba elég?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai konyhás lakás, ami a konyha-nappalin kívül egy szobából áll. Szerintetek ez elég lehet a születendő babánknak és nekünk a férjemmel? Aki ilyen lakásban lakott, annak mi a tapasztalata?


Pár évre tervezünk, amíg baba, illetve maximum ovis korú nem lesz a gyerkőc.


dec. 13. 14:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Régen laktam olyan lakásban, ahol külön volt a konyha, de mióta a férjemmel összeköltöztünk, csak amerikai konyhánk volt és mindketten folyamatosan home officeoltunk. Nálunk a konyha élettér és nem szeretem, ha el vagyok vágva a családtól, amikor főzök, stb ezért ragaszkodunk az amerikai konyhához.

Olvastam, hogy a gyerkőc pár éves koráig akár a szüleivel is aludhat egy szobában, ezért gondoltam a szoba jó lenne aludni, elvonulni, a nappali meg a közös élettérnek.

dec. 13. 16:13
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a konyha külön van, így van egy nagyszoba, ami nappali is és a hálónk is, plusz a gyerekszoba.

Megvagyunk éppenséggel, de örülnék, ha lenne még egy félszobánk, hogy a nappali csak nappali legyen.

dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

Nekünk nincs nappalink, a konyha funkcionál nappalinak, így 60 m²-en 2 háló, nagy konyha-étkező, fürdő, wc, kamra ami mosókonyha, nagy erkély van és 2 gyerekkel is jól elvagyunk.

Amerikai konyhás lakás nem kellene.

dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Mi 2 gyerekkel laktunk így 6 évig. Szuper volt.
dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Az igényeiteket nektek kell ismernetek. Van, aki ekkora területen kettő-három gyerekkel el együtt, plusz kutyával, macskával. Vannak olyanok, akiknek egyedül vagy párként sem elegendő ennek a duplája.


Normál igények mellett, ha szükség esetén (tehát nem egy szobában akartok lakni vele együtt) be tudjátok vállalni, hogy ti a nappaliban alszotok, míg a szoba a baba birodalma, akkor egészen hosszú ideig jó lehet.

dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

En sokaig aludtam a kisfiammal, de egy percet se elveztem belole es nagyon szivesen raktam volna kulon szobaba mar joval korabban, csakhat ember tervez, ugye…

Egy nyugodt ejszakam nem volt 1 eves koraig, de aztan hala az egnek megtanult kulon aludni. Bar biztosan minden baba mas, de o ejszaka brutal modon csapkod, rugdos, forgolodik. Nem volt egyszeru.

Amugy az amerikai konyhas nappali nagyon szuper gyerek mellett, nekunk is az van, szeretem. Persze vannak veszelyei, mert konnyebben hozzaferhet veszelyes dolgokhoz, hiszen nem lehet az egesz konyhat atpakolni ugy, hogy semmit ne erjen el (nalunk legalabbis nem), de amit lehet, el/ le kell zarni es erosen kell figyelni.

De pont ez az elonye is,mindig latod, hogy mit csinal a nappaliban.

dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Hol lesz a ti szobátok?
dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A baba a szobában aludna, mi pedig vagy vele egy szobában van a nappaliban.

Már egy ideje egyszobás lakásban élünk, minket nem zavar egyáltalán, hogy a "nappaliban" alszunk.

dec. 16. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!