Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos delikvens rengetegs...

10 hónapos delikvens rengetegszer felkel éjjel. Normális ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiam, akit születése után 2 héttel magunk mellé vettünk az ágyba (biztonságos együttalvás szabályait betartva), mert már nem bírtuk azt, hogy 20 percenként kelünk hozzá. Na most ez egy darabig működött is, egész kipihent volt a társaság, de az utóbbi időben (2-3 hónapja) az megy, hogy kb. 10-től éjfélig alszik, utána hajnalban ilyen félóránként kel.


Én már kezdek teljesen becsavarodni, minden ismerősömnek már rég átalussza az éjszakát a babája, vagy csak 1x kel, bezzeg az enyém egész éjjel virgonckodik... Olvastam, hogy ugyebár nagyon komoly idegrendszeri fejlődésen mennek ilyenkor keresztül, na de mégis azért már gyilkos ez a tempó.


Normális ez? Vagy én vagyok nagyon türelmetlen?


Nem hinném, hogy elkapattam, mert próbáltam mindig is olyan anyukája lenni, amilyenre neki szüksége van, sírni sose hagyom.


Esetleg akik voltak hasonló helyzetben, tudnának írni, hogy mi volt? Mikor szelídült ez a dolog? Előre is köszönöm a válaszokat!



dec. 20. 12:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy természetesen fogzik, de most eléggé megállt a dolog 8 fognál. Nem nyűgös, és amúgy jókedvű baba.
dec. 20. 12:17
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan egy évesen hagyta abba ezt.

20 hónapos és alszik egész éjjel mint a bunda most már(köztünk)

dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
13 hós.. még mindig kelünk csilliárdszor… az ismerősi körömben a hasonló korú babák nagy rèsze is minimum 3szor kel pláne az anyatejesek..
dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3 éves koráig kelt az enyém minimum 3x. Csak megebredt, felkeltett, atokelt és aludt tovább de én nyilván nem.. 3,5 évesen aludtam át először az éjszakát és azóta is x4 múlt most. Előtte óránként kelt. Teljesen egészséges, okos fiú de ez van, ő ilyen volt.
dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem az ismerőseidet, de valahogy számomra hihetetlen mikor valaki azt meséli, hogy a 10 hós gyereke átalussza az éjszakát. Fiamat az összes mozgásfejlődés,idegrendszeri érés, fogzás, betegsèg megviselte. Mi egy szobában alszunk. 2 éves korában lett jobb, amikor is végre kibújt az utolsó foga. De hozzáteszem azóta is van hogy ébred 1-2x vizet inni vagy cumijáèrt, és most lesz 3 éves februárban. Előtte bőven kelt ő is fél óránként. Amikor beteg pedig a mai napig szintén.
dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos a fiam, és rettenetes alvó. Kb.1 hónapja vele alszom, mert már nem bírtam a folyamatos éjszakai rohangálást. Így vagy az ő ágyában alszunk, vagy hajnalban át szoktam vinni a nagy ágyba, mert a 90x200-as ágy nem kényelmes.

Nagyon sokszor ébred éjszaka. 10 foga van, gyanítom most per pillanat éppen az bántja.

A nővére 3 évesen aludta át először az éjszakát. De ő kevésbé volt rossz alvó. Ő max.2-3x kelt éjjel, ivott, vagy be kellett takarni, és aludt is tovább.

A fiammal sétálni kell, eszik tápszert, rajtam fekszik, nagyon durva.

Szóval segíteni sajnos nem tudok, de együttérzek Veled.😊

dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Akkor remélem a legjobbakat, hogy majdcsak elmúlik.


Én is nagyon irigylem az ilyen végigalvókat, pláne a szüleiket. Nekem is szürreálisan fest az, hogy ilyen korán végigalusszák az éjjelt. Csak azért kezdtem el itt kétkedni meg ijedezni mert sehonnan nem leltem megerősítést. Mindenesetre akkor ez normális, és nem vagyok egyedül! Mégegyszer köszönöm!

dec. 20. 17:06
 8/12 anonim ***** válasza:

11 hónaposom van, kétszer minimum kelünk de az a jó este. Rosszabb estéken meg vagy ötször.

Nálunk amúgy külön szobában alszik, ehhez ragaszkodtam. Úgyhogy ne stresszelj ezen, nincs tuti módszer. Majd megérik rá. Szerintem sokkal kevesebb baba alussza végig ennyi idősen mint aki igen, csak nyilván az "dicsekszik" inkább aki a szerensésebb táborba tartozik.

dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én anno babamasszázson kaptam agyvérzést, hogy akkor egy anyuka 3 hós babája simán átaludta az éjszakàt, míg sz én kisfiam 7x kelt.😅

Nekünk szép fokozatosan ėpült lefele ez a szám. Most két éves 4 hós, s elég régóta nem kel már fel éjszaka csak 1x inni, nyàron 2x is inni, de alszik is vissza egyből.

És velünk alszik mindig is velünk aludt.

dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek is a válaszaitokat!


Amúgy jó látni, hogy azért nem ördögtől való ha egy ágyban alszunk a gyerekkel.. férjem családjában állandóan ez a téma, hogy "jaj mikor rakjuk már ki? Mar rég nem kéne velunk aludnia. Ránk fog nőni, majd iskolás korában is ott akar majd aludni" stb. Mondom lol... erre van valami konkrét határidő, hogy mikor rakjuk ki a gyerek szűrét?

dec. 21. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!