Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak anyámmal, ha...

Mit csináljak anyámmal, ha nem képes megjegyezni a gyerek nevét és módszeresen másképp hívja?

Figyelt kérdés

Először azon akadt ki, hogy fiú unokája lesz, hónapokig azt hallgattuk, hogy de biztos? Nem lehet azt még tudni, stb... Prena tesztet csináltunk, 12. héten már kromoszóma alapján biztosan tudtuk, hogy kisfiúnk lesz, utána pedig 16. héttől UH-n is elég egyértelmű jele volt...

Második probléma, mikor mondtuk neki, hogy megvan a név és a fiúnk Ákos lesz, akkor jött azzal, hogy miért nem Olivér.


2 hét múlva szülök, tegnap a karácsonyi vacsoránál szóba került a baba és anyám minden egyes mondatnál Olivérként hivatkozott rá, hiába javíttotam ki, hogy még mindig Ákosnak fogják hívni. Én komolyan nem értem, mit nem lehet ezen megjegyezni?


dec. 25. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Hìvd őt is màs nèven. Pl ha Marika, akkor azt mondd a gyereknek, hogy nézd, itt a Nusi mama, vagy Ági mama, akárhànyszor más nèven hìvja a gyereket.
dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy mikor majd rá lesz bízva, akkor is más néven fogja szólítani.


Még az sincs, hogy már a többedik unokájáról lenne szó, mert egy szem gyereke vagyok... Érdekes módon anyósoméknak a negyedik unokájuk lesz és gond nélkül megjegyezték a nevét.

dec. 25. 16:45
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen nő lehet…
dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit sem arról szól hogy nem jegyezte volna meg .

Szándékosan hívja más néven.

Mondta is hogy ő azt szeretné ha Olivér lenne, ezért hívja így.

Ha Ákos helyett pl. Ádámnak hívná akkor azt mondom hogy, lehet h véletlen, vagy valami olyan néven ami hasonlít az Ákoshoz.

dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mit tegyek vele? Vonjam meg tőle az unokáját amíg nem képes a nevén szólítani?
dec. 25. 17:06
 6/19 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha anyád ilyen beállítottságú, akkor a gyerek neve lesz a legkisebb gondotok vele.
dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes anyukád van.Általában az anyósról vélekedik így egy családanya.Vagy gyermeket váró nő. Mi nem mondtuk el senkinek sem a kislányunk nevét.Ninfs különösebb oka, nem és kész.Illetve nem kívánság műsor az, hogy milyen nemü babátok fog születni. Nyilván nem tetszik neki az általatok választott név, és azért hívja másképpen. Nem hiszem hogy elfelejtené minden alkalommal.Huh érdekes jövő elé nézel ilyen anyukával..A gyereknevelésbe is úgy bele fogja tolni az orrát mint annak a rendje.Na ott kellessz majd leállítani, és meg mondani neki a frankót.Bár én már most megmondtam volna a magamét anyám ide vagy oda..
dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#5: őszintén szólva én ezzel is bepróbálkoznék. Elmondanám neki világosan, hogy leszarom, az én gyerekem lesz, én nevezem el, amíg ezt nem képes belátni addig nem muszáj találkozniuk sem.

Ez után már nem hinném, hogy ugyanúgy Olivérezne. De mindenképpen állj a sarkadra még most, mert később nehezebb lesz az ilyeneket leállítani

dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne gyerekem, anyósom is tuti ezt csinálná, egyéb dolgokban sem hallja meg más véleményét vagy a tényeket, csak a saját hülyeségét. Egy dolgot tehetsz, nem bízod rá a gyereket meg nem sokat viszed hozzá.
dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
uh 9es előre sajnálom :( Anyósék kemény diók akkor nálatok.
dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!