Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak anyámmal, ha...

Mit csináljak anyámmal, ha nem képes megjegyezni a gyerek nevét és módszeresen másképp hívja?

Figyelt kérdés

Először azon akadt ki, hogy fiú unokája lesz, hónapokig azt hallgattuk, hogy de biztos? Nem lehet azt még tudni, stb... Prena tesztet csináltunk, 12. héten már kromoszóma alapján biztosan tudtuk, hogy kisfiúnk lesz, utána pedig 16. héttől UH-n is elég egyértelmű jele volt...

Második probléma, mikor mondtuk neki, hogy megvan a név és a fiúnk Ákos lesz, akkor jött azzal, hogy miért nem Olivér.


2 hét múlva szülök, tegnap a karácsonyi vacsoránál szóba került a baba és anyám minden egyes mondatnál Olivérként hivatkozott rá, hiába javíttotam ki, hogy még mindig Ákosnak fogják hívni. Én komolyan nem értem, mit nem lehet ezen megjegyezni?


dec. 25. 16:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Igen, vond meg tőle az unokáját. A tetteknek következménye van, ezt meg kell tanulnia, ha eddig nem sikerült. Egyáltalàn mièrt jut eszedbe olyan, hogy erre a nőszemélyre rábìzd a gyereked?!
dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Még nincs meg a gyerek, úgy van vele, lehet hogy meggondoljatok magatokat. Ha megszuletik és akkor is más néven hívja, akkor kell lépni.
dec. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
11-es: Nem pártolom az olyan nagyszülőket, akik nem tudják elfogadni a választott nevet, de túlzásnak érzem ezért megvonásban gondolkodni, amúgy még meg sem született a baba. Kérdező, javítsd ki minden alkalommal, előbb-utóbb csak megunja.
dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez lesz a legkisebb bajotok, garantálom, hogy mindenbe bele fog ugatni, és minden rossz lesz, amit csináltok.

Én ilyen emberekkel már szóba sem állok.

Nálunk a második gyerek neve lett olyan, ami nem annyira tetszett a rokonoknak, nekünk viszont nagyon, de senki nem hívja másképp, az idősek se.

dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha megszületik, csak megszokja a nevét. Egyébként engem a nagymamám hívott alkalmanként hasonló okból Saroltának, én (meg a szüleim) becenévnek vettem.
dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is megszokja majd ha megszületik. Anyám is teljesen kiakadt, hogy milyen csúnya nevet adunk a lányunknak. Aztán megszületett a gyerek és megszokta, annyi hogy becenéven hívja, de az általunk adott nevet becézi.

Most meg vérmérséklettől függetlenül vagy javítsd ki minden alkalommal, vagy engedd el a füled mellett ha Olivérként hivatkozik rá. Nagyon szép nevet választottatok amúgy.

dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
En is kitalalnek anyosnak egy nevet,hivd ugy h Gizi neni,majd akkor eszreveszi magat. Felhaborulito kulonben.
dec. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne rábízni?
dec. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nagybátyámmal konkrétan ugyanez volt. Miklós volt a keresztneve, így anyakönyvezték, de a nagyanyja, dédnagyanyám, aki nagyanyám anyósa volt mindenáron azt akarta, hogy Dezső legyen. Annyira, hogy Dezsőnek hívta végül mindenki. A temetésén döbbentek meg sokan, én is, hogy nem is Dezső, hanem Miklós. Akkor mesélte el a teljes történetet apám.


Ha nem ezt szeretnéd, állj a sarkadra.

dec. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!