Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 éves gyerek beszédfejlôd...

Egy 1 éves gyerek beszédfejlôdésében kârt tesz ha 1 hónapig külföldön van?

Figyelt kérdés
Elôre kérem, ne szidjatok a kérdésèrt. Ciki vagy sem, elsô gyerek, és nincs tapasztalatom. A férjem munkája miatt 1 hónapra Indiába utazik (ahol van pár rokon is), ès ugy döntöttünk hogy én is És a gyerek is vele utazik, hogy ne legyenek távol egymàstól sokáig. Ha jól értem most kezd majd a pici beszélni/ elsô szavakat próbálgatni. Amíg külföldön leszünk, csak én És az apuka fog hozzászólni magyarul, nem fogja ez megzavarni a beszédfejlôdését?

dec. 31. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tesz kárt. Ilyenkor még bármelyik nyelv hangkészletét képes elsajátítani. De amit ott a helyi nyelven hall, el is felejti. Legfeljebb később, ha tanulná kevésbé lenne akcentusa. A magyart meg így is, úgy is meg fogja tanulni, az az anyanyelve. Semmi más nem kell hozzá, mint hogy te mindig csak magyarul szólj hozzá.
dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtatott!
dec. 31. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi külföldön élünk. Otthon csak magyarul beszélünk. Mástól akkor hallott magyart, amikor évi kétszer hazalátogattunk, vagy ha valaki meglátogatott minket. Két évesen egész mondatokban beszélt magyarul.
dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálam is van érintett. Unokahúgom beszéd kezdete előtt költözött külföldre, azóta is ott él. Kint csak anya beszélt vele magyarul, meg ugye mi videón, mégis magyarul voltak az első szavai. Sokáig az volt a vezető nyelv. Már a 2. is felzárkózott, de 3 nyelvű egyébként. 3 éves múlt, nála az se jött be, hogy a többnyelvűek később kezdenek beszélni, korán kezdett.

#1

dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

4!

"Kint csak anya beszélt vele magyarul, meg ugye mi videón, mégis magyarul voltak az első szavai."


Tudod,anyanyelv 🙂 .

dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

#5! Tudom, nem is vártam mást. Azért írtam, hogy a kérdező ne gondolja, hogy egy 1 hónapos kiruccanás bármit is megbolygatna. Annál több se.

Mondjuk mostmár visszaél a helyzetével a kis boszorkány. Direkt mixel, de kitartok, velem csak magyarul beszélhet.😁

#4

dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Semmit sem számít a beszedfejlodeseben, úgyis ti beszéltek hozzá, ugyanúgy magyarul. Viszont én voltam így kint Ázsiában gyerekkel. Nézd meg jól milyenek a viszonyok. És nem arra gondolok, hogy koszos, vagy ilyesmi, nem feltétlenül lesz koszos. Mi nagyon jó helyen voltunk 5 csillagos szállodában, de pl. játszótér egyáltalán nem volt sehol a 8 milliós fővárosban. Nekem nagyobb gyerekem van, kell mozognia. Talán 1 évesnek oké a hotelszoba. Ha nekem kellett volna főzni, alap élelmiszerek (európai) sem voltak a boltban. Ahol volt, nagyobb plaza, az állandó dugó miatt nem lehetett eljutni. Találtam játszóházat 5 km-re, 1 óra volt az út autóval, nagyon mások a viszonyok, bár 1 hónapot ki lehet bírni bárhol.
dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

"Amíg külföldön leszünk, csak én És az apuka fog hozzászólni magyarul, nem fogja ez megzavarni a beszédfejlôdését?"


Ha csak ti ketten és csak magyarul szóltok hozzá, akkor mi zavarhatná meg a beszédfejlődését? Az, hogy magyarul beszéltek hozzá és nem szanszkritül?

Komolyan nem értem, mire gondolsz!

jan. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy olyan lesz, mint egy hosszú nyaralás. Lehet eltanul egy-két szót, de ennyi.
jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem fogja megzavarni. A gyerekeim 3 nyelven nöttek fel, mind a 3 nyelvet jol beszelik felnöttkent. Semmit nem vesz eszre a gyerek, automatikusan atall a füle, agya egyik nyelvröl a masikra.
jan. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!