Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám segíteni, ösztönö...

Mivel tudnám segíteni, ösztönözni 15 hónapos babámat, hogy elkezdjen sétálni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kell erőltetni, majd elindul magától. Ezt vallom én is. Védőnő szerint sincs elkésve, nem lát semmi bajt.


Kicsi korában feszes volt a válla és kicsit a csípője is, ezért gyógytornászhoz kezdtünk járni. Azóta is járunk. Azt mondta, hogy addig járjunk, amíg elindul a kicsi. Ez személyes foglalkozás, ahol én is bent lehetek, de egyáltalán nem foglalkozik a gyógytornásszal. Azzal játszik, amivel akar, hozzám bújuk, velem akar játszani. Szinte minden olyan, mint itthon, csak más helyen. Így már nem láttam annyira értelmét, de mivel kis kikapcsolódás, új játékok, nem volt baj, szívesen vittem.

Lehet, hogy át fogunk kerülni másik gyógytornászhoz, ahol egy másik gyerkőccel lesz bent. Csak a két gyerek és a szakember, csoportos foglalkozásra nem mehet be a szülő. Eddig nem nagyon volt nélkülem. Pár alkalommal volt csak, ha vissza kellett mennem orvoshoz, de akkor is az apja volt vele. Nem jár bölcsibe és nem is akarjuk beadni. Mindig nézi a gyerekeket messziről, felnőtteknél nem szereti az idegeneket. Nem szeretném, hogy trauma legyen neki, hogy ott hagyom idegenekkel. Igaz, hogy csak egy óra, de nem szeretném kint a sírását hallgatni.


Jelenlegi gyógytornász szerint inkább lustaság és biztonság érzete miatt marad a mászásnál. Szerinte jól tartja a lábát, erős a törzse és jó az egyensúlyérzéke, úgyhogy képes lenne az elindulásra. Sokszor feláll, bútorok mellett sétál is.

Próbáltam itthon járássegítővel, gyerekbabakocsiba is tettem kedvenc babáját, hogy azt toljuk meg, de semmi. Apával is próbáltuk, hogy közel voltunk egymáshoz és egyikünktől átmegy-e a másikhoz.



jan. 19. 07:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Valami játék amit szeret

Állj fel és mondd gyere érte


Mi csak hívtuk magunkhoz

Ügyesen jött is

jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
48%

Nem szeretném, hogy trauma legyen neki, hogy ott hagyom idegenekkel. Igaz, hogy csak egy óra, de nem szeretném kint a sírását hallgatni.


???

Majd óvodába sem járatod, mert nehogy sírjon utánad?

jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet. Próbáltuk a kedvenc játékaival is, eddig sikertelenül.


Azért az ovi eléggé más. Ott már 3 éves a gyerek. Most viszont még nincs másfél éves sincs. Nem összehasonlítható a két helyzet szerintem.

jan. 19. 07:47
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Dolgoztam oviban. Csak azt hiszed, hogy más a beszoktatás…
jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Egy ovi előtt álló gyerkőcnek szerintem már el lehet magyarázni, hogy mi vár ott rá, miért megy oviba, stb. Biztos, hogy sok gyerek sír óvodánál is. Ott már felfogja, hogy mi történik még akkor is, ha nem akarja először.

Egy ilyen kicsi babának is el lehet mondani, amit meg is teszek mindig. Mindig beszélek neki, elmondom, hogy hova megyünk, mi fog történni, miért megyünk, de nagy részét nem igazán fogja megérteni.

jan. 19. 07:51
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy ebbe a mondatba fogtok belekötni. Előbb vártam, hogy az elindulás ösztönzésére lesz a kötekedés.
jan. 19. 07:53
 7/33 A kérdező kommentje:
Csak ötleteket szerettem volna kérni (ahogy az első válaszolótól kaptam is, köszönöm), hogy tudjunk itthon játszás közben próbálkozni.
jan. 19. 07:55
 8/33 anonim ***** válasza:
64%

Aha,ovi előtt el lehet magyarázni a gyereknek,hogy mi vár rá

Én is elmagyaráztam a lányomnak,aztán mégis ordítva visitva szedték őt ki a kezemből az óvónők....

Járás: ha van egy tárgy amit szeret,azzal csalogasd.

Mutasd neki,és érte megy.

Lányomat a porcelán babámmal csalogattam,és bevallt.

jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

8# Beakadt a lemez az óvoda témán nálad vagy mi?


Játékkal tudod motiválni esetleg,de amíg nem érett rá szerintem azzal se fog. Olyan helyre pedig nem vinném,ahová nem mehetek be vele. 15 hónapos,ez nem bölcsi és nem bölcsis nevelők. Ez egy eü ellátás lényegében és ne hasonlítsuk az ovihoz azért. Hagyd 8-as a gyerekorvosnál oltáson is egyedül. Vagy a kórházba egyedül. Ott persze veritek a nyálatokat,hogy nem küldhetnek ki. :)

jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, nem zavar hogy külön külön személy írta az óvodás választ?

Egyénként meg, azért ilyen a gyerek, mert az anyja mindenhova követi, ott van vele, kiszolgálja, így minek induljon el?

Az ovis dolog nagyon is igaz, beszoktatáskor egy 3 éves gyerek is képes az anyja után visítani órákig.

jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!