Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka lettem ,de rosszul...

Apuka lettem ,de rosszul vagyok az egésztől,rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Tervezett baba , de mióta megszületett nem alszunk felborult az életünk, nem merek hozzá kötődni , megcsinál9k mindent de vágyom a régi életemre

Más is volt már így?



jan. 30. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, mások is vannak így. Sokan nem tudják hogy mivel jár egy baba.
jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Na ezért nem csak a rózsaszín,habos,babos történeteket kell meghallani ami kor gyereket tervez az ember.
jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
96%
Valószínűleg a feleséged is így van vele. Nem csak a nőknek lehet szülés utáni depressziója, beszélj erről a feleségeddel és akár együtt beszéljetek szakemberrel. Nem szégyen.
jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy hiányolod a régi életed. Sajnos az első pár hét brutális de aztán jobb lesz beáll a ritmus és te is kipihened magad a munkában úgymond. Valaki beszélj erről, de egyelőre ne a nejeddel,mert ő is kivan plusz a hormonok.talan szüleiddel vagy egy apuka munkatárssal.
jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Megnyugtatlak, lesz még szarabb is ha a gyerek nagyobb lesz!!!
jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális érzés, szerintem ezen a 90% átmegy. Az első pár hónap krízis, amikor el kell gyászolni a régi életet, életben tartani a babát és magatokat, plusz anyává és apává kell válni, ami mellett meg kell keresni párként hol jut időtök egymásra. Ez NAGYON nehéz időszak, nem véletlenül válnak baromi sokan a gyerek érkezése utáni első 2-3 évben. Mindkettőtöknek nehéz, kapaszkodjatok össze, játszatok csapatként és idővel azt veszitek észre, hogy beleszoktatok, már nem is olyan vészes. :)
jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Sokat mantráztad a baba előtt, hogy az én életem nem fog változni, ha gyerekem lesz?

Mert sokan ebben a tévhitben élnek, aztán majd az anya megoldja, mert a gyereknek úgyis az anyja kell.

Ettől nem vagy rossz ember, csak most fogtad fel,misr nem csinálhatsz mindig azt, amit akarsz. Nem lesz mindig így.

jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
1,5 evtol ha elindul es mindent kiborit,leborit, leszakit,fellok,tonkretesz es visit, az lesz a legrosszabb,es meg nem beszel. 3 -4ev korul mar alakul, de igazan a 7 eves kortol konnyebb ,miota sulis a nagy. A kis totyogos az katasztrofa. En a 0-1 evet elveztem,evett aludt, semmi baja nem volt,nem sirt.most 4 a kicsi, de meg mindig allandoan ordit visit mindenert.
jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak nehéz időszakok, de amikor beszél, érdekli a külvilág, tudsz vele normálisan programozni, onnantól már élmény.
jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

8# Mi meg pont fordítva. 1 éves korig a gyerekem letehetetlen volt, állandóan sírt, örökké valóság volt az altatás, az ebédemet nem tudtam megenni úgy, hogy ne hisztizett volna közben. Ráadásul senkivel nem volt el, csak 80% velem, 20%-ban az apjával. Mindenki másnál konstans üvöltés. Babakocsiban, autóban, hordozóban ordítás... És akkor ehhez jött az, amit a 6-os válaszomban írtam. Hogy meg kell emészteni, hogy a régi életünk már nincs, meg kell találni a boldogulást, a kapcsolódási pontokat, stb. Gyakorlatilag újraszerveződött az egész életünk és beértünk. Abszolút nem érzem olyan nehéznek ezt az időszakot, mint a legelején azt a kialvatlan érzelmi katyvaszt, ami bennem/bennünk volt. Nehéz, persze. Mert pakol, mert dacol, mert menni kell vele és utána, stb. De ezt már egy érzelmileg stabil, "megérkezett" állapotban küzdjük meg. Az eleje nálunk nem volt az. Nem tudom mennyire érthető mit akarok mondani.

Lehet, hogy másnál ez máshogy alakul, sokszor hallom, hogy valaki pont fordítva éli meg, de ettől még nem szeretem, ha riogatunk, hogy ennél csak rosszabb lesz, mert ez azért nem feltétlenül igaz. :)

jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!