Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha beteg a nagyobb...

Szerintetek ha beteg a nagyobb gyerek, érdemes elkülöníteni a babától? Vagy tök fölösleges?

Figyelt kérdés

febr. 18. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi megpróbáltuk. Volt hogy így megúsztuk, volt hogy nem.
febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem különítettem el őket, egyszerűen lehetetlennek találtam egyedül külön tartani őket. Még együtt is alig bírok velük. De a kisebb még nem volt beteg, pedig járunk emberek közé, a nagy már pár víruson túlvan.
febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én el különítettem a nagyot,de így is el kapott valamit a baba,de nagyon rossz így ,lehet hogy jobb ha megszokja a baba és talán kevesebbszer is lesz beteg... Vagy nem tudom....
febr. 18. 16:00
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Mi mindig elkülönítjük Őket ilyenkor, nem feltétlenül azért, mert túlféltjük a többieket, hanem nagyon nehéz 4 beteg gyerekkel.

Minden betegségtől nem lehet megvédeni Őket, de jobb külön-külön ápolni a srácokat!

febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "nagyobb" is csak 2 éves, meg se próbálom... jelenleg is taknyos, szanaszéjjel prüszköl, mászik rám, megölel. Majd ezután veszem fel a babát. Bízom az anyatejben, és kész. De egyazon fedél alatt élő embereknél szerintem nem kell csodát várni.
febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ésszerű keretek között próbalkozom mindig elkülöníteni a beteget,az egészségesektől.Nem csak a gyerekeket,hanem ha valamelyik felnőtt beteg, akkor igyekszünk kerülni pár napig a szorosabb kontaktok,de nyilván teljesen lehetetlen Gyerekeknél pl fokozottabban figyelek arra,hogy ne egyenek,igyanak egymás után,hogy alaposabban mossanak kezét,nem úgy pihennek délután,hogy a fejüket összedugják,vagy nem olyat játszanak,ahol egymás arcába nevetnek,stb.Mosdóra,fürdőre amúgy is rogolyás vagyok,azt mindig sikálom,de betegség,pláne mondjuk egy hasmenés esetén rögtön fújom a fertőtlenítőt,meg ilyenkor a kilincset naponta többször áttörlöm,de hermetikusan nem tudjuk se a gyerekeket,se magunkat elzárni a másiktól,szóval előfordul,hogy mégis végigmegy mindenkin egy-egy vírus.Nálunk 2 nagy(16 és 14 éves)meg 2 kicsi (2 és 4 éves) van.Volt már,hogy ovis náthától haldokoltunk itthon mindannyian,pedig igyekszünk figyelni.De volt olyan is,hogy a hasmenéses nyavaját senki nem kapta el,pedig előre készültem,hogy ezt nem ússzuk meg tuti.
febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Amennyire lehet különítsétek el.

Ha 10 alkalomból nem 8-szor, hanem 4-szer kapja csak el a betegséget, akkor is nyertetek valamit vele.

Ha külön szobájuk van, akkor annyi, hogy a beteg gyerek a szobájában legyen, a másik meg ne menjen oda be, és különösen ne ölelgesse, puszilgassa.

febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szerintem nehéz elkülöníteni őket, de észszerű keretek között meg szoktuk próbálni. Mondjuk lehetőleg nem viszem be a beteg gyerek szobájába a babát. Ha csak 1-2 nappal később kapja el, már azzal is nyertünk valamit, mert így talán nem egyszerre lesznek mindketten dögrováson, a másik, hogy a kicsi még szopik, talán valamennyi ellenanyag is átjut a tejbe és onnan belé, de a termelődéséhez idő kell. Most van a második alkalom, hogy a baba elkapott valamit a nagytól, két alkalommal megúszta, pedig én is elkaptam.
febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyedül vagyok a kettővel itthon, ha betegek, kivéve persze, ha a párom is itthon van. Melyiket hagyjam magára, a kisebbet vagy a beteget? Kétfelé nem tudok szakadni.

Nem másznak egymás arcába, gyakran szellőztetek, aztán lesz ami lesz.

febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

9# Ugyanezt gondolom.


Aki elkülöníti gondolom ott apa otthon van vagy hogy szakadsz többfelé máshogy? Maradjak a picivel,a másik meg legyen el egyedül vagy fordítva? Főleg ha kis korkülönbséggel vannak. Egyiket ellátom,másikat nem? A másik,persze csökkented vele,de igazából te is egy közvetítő közeg vagy. Esetleg úgy oldható meg,hogy külön lakrészbe költözik az egyik apával,másik anyával és nincs találkozás. Egyéb esetben teljesen felesleges kör ez.

febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!