Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha beteg a nagyobb...

Szerintetek ha beteg a nagyobb gyerek, érdemes elkülöníteni a babától? Vagy tök fölösleges?

Figyelt kérdés

febr. 18. 15:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem,nincs apa itthon,és nem is szeparáljuk el egymástól őket teljesen,ezt nem is lehet.Viszont lehet jobban figyelni,hogy ne fogdossa a nagy a kicsi kezét,ne puszilgassa,sűrűbben mosunk kezét(én is,ő is), illetve már írtam, véletlenül se egyének,igyanak egymás után.Mar ezzel sokat segítünk magunkon.
febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11# Az nem elszeparálás,csak szimplán odafigyelés a higiéniára. De igen maximum ennyit lehet és már ez is elég sokszor.
febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért ez az ésszerű keretek közötti elszeparálás.Picit azért több,mint az alap higiénia.
febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem attól függ, mekkora a korkulonbseg. Egy 6 éves gyereket el tudsz különíteni, meg tudod magyarázni, hogy ne maradjon a szobájában és ma a fürdőszobába menjen ki, ne fogdossa a babát, stb, tud várni, vagy Pl amíg te a babával egy másik szobában vagy, ki tud menni a konyhába gyümölcsért, vagy kenyeret kenni, teát inni, stb.

Ha a nagyobbik is csak 2-3eves, akkor ez lehetetlen, így elkuloniteni us felesleges őket.

febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek.
febr. 20. 15:42
 16/17 A kérdező kommentje:

Egyébként 9éves a fiam és sűrűn beteg. És a 30éves fejemmel túl féltem a babát amit nem kellene.

Túl gondolok mindent, a fiammal nem így voltam,lehet ezért is jobb ha vki fiatalon szül.

febr. 20. 16:01
 17/17 fowe válasza:
Úgy esetleg, hogy semmilyen módon nem érintkezik egyik a másikkal. Gondolok itt a szülőkre, nagyszülőkre. Ha te vagy egyedül két gyerek mellett akkor felesleges, mert te átviszed egyikről a másikra. Ha a nagy pl. nagyinál dekkol míg beteg, és nincs fizikai kontakt amíg a betegségen át nem esik, akkor érdemes megpróbálni. Nekünk általában ez sem segít, mert a lappangási időben is megfertőzi egyik a másikat. Annyiban könnyebb ha a nagyi foglalkozik a nagyobbal, otthon a saját otthonában, hogy csak egy beteg gyerekkel kell foglalkoznod.
febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!